REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Koronavirusas vis labiau paralyžiuoja Europą. Augant susirgimų skaičiui, karantiną jau paskelbė daugelis Europos valstybių, tarp jų turtingiausios žemyno šalys: Prancūzija, Vokietija, Belgija, ir Austrija.

Koronavirusas vis labiau paralyžiuoja Europą. Augant susirgimų skaičiui, karantiną jau paskelbė daugelis Europos valstybių, tarp jų turtingiausios žemyno šalys: Prancūzija, Vokietija, Belgija, ir Austrija.

REKLAMA

Nuo kitos savaitės prie jų jungiasi ir Didžioji Britanija. Šalis užsidaro mažiausiai mėnesiui. Tiesa, ne visi Europoje sutinka su vėl įvedamais ribojimais. Ispanijoje raminti įsiaudrinusius žmones teko riaušių policijai.

Kilo riaušės

Įspėjamieji šūviai aidėjo Madrido gatvėse. Minia įpykusių ispanų padeginėjo šiukšlių dėžes ir į policininkus svaidė viską, kas pasitaiko po ranka.

Susirėmimus su policija visoje šalyje išprovokavo Ispanijos valdžios šią savaitę įvesta nepaprastoji padėtis ir griežtos taisyklės, skirtos pažaboti augantį koronavirusu sergančių žmonių skaičių.

REKLAMA
REKLAMA

Nors šalyje vakar virusu užsikrėtė daugiau nei 25 tūkst. žmonių, nepatenkinti ribojimais, kai kurie ispanai specialiai eina į gatves ir provokuoja teisėsaugą.

REKLAMA

Barselonoje riaušės miestų gatvėse vyksta jau antrą naktį. Pusšimtis kaukėtų žmonių čia taip pat padeginėja ir siaubia gatves. Policija sako, kad vien penktadienį sužeista per 20 policininkų.

Kai kuriuose šalies miestuose policijai nuo kaukėtų riaušininkų net teko bėgti. Panašūs surėmimai šią savaitė vyko ir Italijoje.

Britų sprendimas

Apie visuotinį karantiną skelbia Didžioji Britanija. Jis įsigalios ketvirtadienį. Šalies ekspertai įspėja, kad šalis perkopė milijono sergančiu koronaviruso ribą ir neužsidarius dabar, gruodį mirštamumas nuo viruso per diena gali pasiekti 4 tūkst. žmonių.

REKLAMA
REKLAMA

„Jeigu nesiimsime veiksmų dabar, tikimybė, kad gruodį sveikatos apsaugos sistema turės didelių problemų – labai, labai didelė. Taigi, bandome užtikrinti, kad jai pavyktų susitvarkyti su dideliu užsikrėtimų ir mirčių skaičiumi“, – pabrėžė vyriausiasis sveikatos apsaugos pareigūnas Chrisas Whitty.

Šalyje uždaromos maldos vietos, barai, restoranai ir pasilinksminimo vietos. Visos parduotuvės, išskyrus tas, kurios prekiauja būtiniausiomis prekėmis, uždaromos.

„Iki gruodžio pradžios turite likti namuose. Juos galite palikti dėl svarbių priežasčių, įskaitant studijas ir darbą, jeigu negalite jo atlikti namuose. Mankštintis ir pasivaikščioti galite vieni, su namiškiais, arba vienu žmogumi, gyvenančiu ne su jumis“, – pridūrė ministras pirmininkas Borisas Johnsonas.

Šalies vadžia įspėja, kad šiemet Kalėdos Didžiojoje Britanijoje bus kitokios, tačiau jeigu griežtos taisyklės padės, yra vilties, kad šeimos per jas galės prie stalo sėsti kartu.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų