REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

ES smūgiuoja Maskvai: dėl mėsos eksporto draudimo kreipiamasi į Pasaulio prekybos organizaciją

A. Šemeta neprognozuoja galimų Rusijos atsakomųjų veiksmų

Europos Komisija (EK) ketvirtadienį nusprendė kreiptis į Pasaulio prekybos organizaciją (PPO) dėl neadekvačių Rusijos veiksmų, dėl afrikinio kiaulių maro grėsmės uždraudus mėsos eksportą iš Europos Sąjungos (ES) šalių.

Tai BNS patvirtino už mokesčius atsakingas eurokomisaras Algirdas Šemeta, ketvirtadienį Briuselyje susitikęs su žurnalistais.

„Šis sprendimas buvo priimtas ką tik – šiandien. Jo imtasi dėl to, kad nepavyko su Rusija dvišalėmis derybomis išspręsti klausimo dėl importo embargo, susijusio su afrikiniu kiaulių maru“, – ketvirtadienį Briuselyje žurnalistams sakė A.Šemeta.

Anot jo, EK nuomone, tiek Lietuva, tiek Lenkija atliko visus veiksmus, kad užkirstų kelią plisti marui.

„Komisijos nuomone, veiksmai, kurių Rusija ėmėsi, ribodama didžiulį sąrašą produktų, kurie importuojami į Rusiją, yra neadekvatūs, kadangi tiek Lietuva, tiek Lenkija ėmėsi visų reikiamų priemonių tam, kad šio maro židinys būtų lokalizuotas ir toks platus apribojimų taikymas, Komisijos nuomone, yra tiesiog neproporcingas“, – teigė eurokomisaras.

REKLAMA
REKLAMA

A.Šemeta negalėjo pasakyti, kiek laiko gali užtrukti PPO tyrimas. Jis taip pat neprognozavo galimų Rusijos atsakomųjų veiksmų dėl EK sprendimo.

„Turbūt šiandien sudėtinga pasakyti, kiek gali trukti pats ginčas, tačiau aš manau, kad šiuo atveju yra labai svarbu, kad Komisija nesitaiksto su neadekvačiais Rusijos veiksmais ir tuo akivaizdžiai parodo, kad Europos Sąjunga yra pasirengusi imtis visų jos dispozicijoje esamų veiksmų, jeigu Rusija toliau bandys taikyti priemones, kurios neatitinka tarptautinės prekybos taisyklių“, – kalbėjo komisaras.

REKLAMA

Jis neatmetė galimybės, jog Rusija atsisakys importo draudimo vien dėl to, kad EK nusprendė kreiptis į PPO.

„Šiandien turbūt būtų sunku prognozuoti, kokie galėtų būti tolesni veiksmai. Teoriškai, be abejo, tokie veiksmai įmanomi ir bet kuri šalis, kuri yra kviečiama ginčo į Pasaulio prekybos organizaciją, gali pašalinti jo priežastį ir tokiu būdu to ginčo nereikėtų vykdyti, bet šiandien tikrai nesiimčiau taip pasakyti, kad taip galėtų atsitikti“, – teigė A.Šemeta.

Sausio pabaigoje Lietuvoje dviejuose šernuose aptikus afrikinį kiaulių marą, šalis 6-iose savivaldybėse paskelbė ekstremalią padėtį, tačiau Rusija iš karto uždraudė kiaulienos importą iš visos ES. Rusijos veterinarijos tarnyba kad nuo kitos savaitės nebeįsileis ir visų gatavų mėsos produktų su kiauliena iš Lietuvos ir Lenkijos, kur maras rastas vasario viduryje.

REKLAMA
REKLAMA

Pačioje Rusijoje afrikinis kiaulių maras nustatytas dar 2007 metais, o pernai vasarą apie šios ligos židinius pranešė ir Baltarusija, iš kur jis atkeliavo į Lietuvą.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų