• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
Vyriausioji rinkimų komisija pernai lapkritį nusprendė neskirti dotacijos prokurorų akiratin patekusiai Darbo partijai, kuri pretendavo į 1,114 mln. litų iš valstybės biudžeto.
Atsakovu šioje byloje yra patraukta Vyriausiojo rinkimų komisija. Trečiaisiais suinteresuotais asmeninis yra patrauktos 8 politinės partijos - Lietuvos socialdemokratų partija, Tėvynės sąjunga, Liberalų ir centro sąjunga, Partija Tvarka ir teisingumas, Lietuvos valstiečių liaudininkų sąjunga, Naujoji sąjunga, Lietuvos lenkų rinkimų akcija ir Lietuvos krikščionys demokratai.
Vyriausiajai rinkimų komisijai teisme atstovauja jos pirmininkas Zenonas Vaigauskas ir advokatė.
Kaip liudytojos į bylą buvo atvykusios Loreta Graužinienė ir partijos iždininkė Marina Liutkevičienė.
Tik prasidėjus posėdžiui paaiškėjo, kad tinkamai apie posėdį nėra pranešta Lietuvos lenkų rinkimų akcijai. Kadangi savo skundu Darbo partija skundžiasi ne tik negavusi dotacijos, bet ir skundžia Vyriausios rinkimų komisijos sprendimą skirti dotacijas kitoms partijoms, teismas mano, kad tai turi tiesioginės įtakos tretiesiems asmenimis, liečia teises ir pareigas, todėl dar kartą siųs šaukimą į posėdį Lenkų rinkimų akcijai.
Kitos politinės partijos buvo tinkamai informuotos apie bylą.
Posėdį dabar numatoma surengti vasario 12 dieną.
Dotacijos partijoms skaičiuojamos proporcingai pagal pastaruosiuose Seimo bei savivaldybių rinkimuose gautų balsų skaičių.
VRK yra pripažinusi, jog Darbo partija, pusmetį vėluodama su partijos finansinės veiklos audito ataskaita, padarė šiurkštų įstatymo pažeidimą.
Audito ataskaitą už praėjusius metus partijos privalo pateikti iki praėjusių metų balandžio 1 dienos, tuo tarpu Darbo partija su ataskaita vėlavo pusmetį, o kai kuriuos dokumentus VRK pateikė tik svarstymo dieną.
7 Vyriausiosios rinkimų komisijos nariai pasisakė už tai, kad dotacija būtų skiriama, 7 - kad nebūtų. Sprendimą lėmė komisijos pirmininko Z.Vaigausko, kuris siūlė dotacijos neskirti, balsas.
Pagal įstatymą, jei priimant sprendimą komisijos narių balsai pasiskirsto tolygiai, nulemia komisijos pirmininko balsas.
Darbo partijai kaip juridiniam asmeniui yra pareikšti įtarimai dėl neskaidraus buhalterijos tvarkymo, o jos buvęs lyderis Viktoras Uspaskichas jau aštuntas mėnuo negrįžta iš Rusijos, kur yra pasiprašęs pabėgėlio statuso.
Be to, praėjusį penktadienį Vyriausioji rinkimų komisija panaikino į savivaldą kandidatuojančio buvusio Darbo partijos lyderio V.Uspaskicho neliečiamybę ir leido
patraukti jį baudžiamojon atsakomybėn ar kitaip suvaržyti jo laisvę.
Pagal Savivaldybių tarybų rinkimų įstatymą, kandidatas rinkimuose įgyja teisinį imunitetą, kurį panaikinti Generalinės prokuratūros prašymu gali VRK.
Generalinio prokuroro pavaduotojas Gintaras Jasaitis ir galimai neskaidrios finansinės DP veiklos bylą tiriantis prokuroras Saulius Verceckas kandidato neliečiamybę prašė panaikinti argumentuodami teismo sprendimais, kuriais V.Uspaskichui paskirta kardomoji priemonė - suėmimas.
Prokurorų VRK pateiktoje medžiagoje pranešama, jog vykstančio ikiteisminio tyrimo metu surinkti duomenis "leidžia teigti, kad įtariamasis, (...) siekdamas Darbo partijos naudai išvengti mokesčių, drauge su partijos iždininke Marina Liutkevičiene įrašė į Darbo partijos finansinės ataskaitą žinomai neteisingus duomenis apie partijos pajamas, turtą ir jo naudojimą".
Prokurorų pateiktais duomenimis, Darbo partija nuslėpė apie 8 mln. litų pajamų, nedeklaravo apie 7 mln. litų išlaidų.
Prokurorų rašte teigiama, jog Darbo partijos 2005 metų pajamos buvo apie 10 mln. litų, išlaidos - apie 9 mln. litų, tuo tarpu finansinėje deklaracijoje įrašyta tik beveik 2 mln. litų pajamų bei virš 1,5 mln. litų išlaidų.
Kėdainių apygardos rinkimų komisija praėjusį ketvirtadienį įregistravo V.Uspaskichą kandidatu į savivaldos rinkimus.
Darbo partija buvusį lyderį savivaldybių tarybų rinkimuose įtraukė paskutiniuoju kandidatu partijos rinkimų sąraše Kėdainių apygardoje.
Kėdainių verslininką 47 metų V.Uspaskichą, anksčiau dėl skandalų netekusį ūkio ministro ir Seimo nario postų, Lietuvos teisėsauga įtaria apgaulingų duomenų apie jo vadovautos partijos pajamas ir jų naudojimą pateikimu Valstybinei mokesčių inspekcijai ir Vyriausiajai rinkimų komisijai.
Pernai rugpjūčio 25 dieną Vilniaus miesto 2-asis apylinkės teismas V.Uspaskichui skyrė kardomąjį suėmimą. Jis Rusijoje yra pasiprašęs prieglobsčio. Sprendimas dėl prieglobsčio kol kas nepriimtas.
Savivaldybių tarybų rinkimai vyks vasario 25 dieną, agitacinė kampanija prasidėjo praėjusį penktadienį.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų