REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Ruošdamiesi atostogų svetur lietuviai dažnai keiksnoja trumpą, lietingą ir šaltą mūsų vasarą, bet į Lietuvą atslinkus dideliems karščiams nuotaika nepasitaiso. Dažnas skundžiasi nuovargiu, sumažėjusiu darbingumu.

Apie tai, kaip pagelbėti sau, kai termometro stulpelis pretenduoja pasiekti vasaros rekordą, kalbamės su gydytoja dietologe dr.Edita Gaveliene.  

„Dažnai prastą savijautą lemia skysčių trūkumas organizme. Kitas svarbus dalykas yra tai, kad karštis slopina apetitą, nevalgoma dienos metu, bet paskui atvėsus orui, vakarop, skubama atsigriebti. Savaime suprantama, kad toks maitinimasis turės pasekmių sveikatai ir kitą dieną. Juk vasara neįpareigoja mūsų kasdien valgyti kepsnius“, – sakė dietologė ir pridūrė, kad šiltuoju metų laiku reikėtų dažniau ruošti lengvesnį maistą.

„Juk ir gamta šiuo metų laiku mums tai siūlo. Vasara yra tas laikotarpis, kai mitybos racione turėtų būti daugiau vaisių ir daržovių“, – teigė specialistė ir akcentavo, kad tai visiškai nereiškia, jog privalu iš pagrindų keisti mitybą, bet sunkų ir riebų maistą per karščius pravartu riboti.

REKLAMA
REKLAMA

Esama nuomonės, kad per karščius gaminant maistą į jį reikia dėti daugiau druskos ir taip paskatinti vartoti daugiau skysčių, tačiau kalbinta gydytoja dietologė teigė tam nepritarianti: „Skysčių vartojimas yra sąmoningas dalykas. Jei oro temperatūra nėra itin varginanti vis tiek bent litrą skysčių per dieną reikėtų išgerti, bet jei lauke karštą, žmogus prakaituoja ir pan., tuomet skysčių būtina suvartoti bent du litrus, kad būtų atkurtas skysčių balansas.“

REKLAMA

Nuovargį įveiks vanduo

Dr. E. Gavelienės teigimu, pacientai dažnai skundžiais sumažėjusiu darbingumu ir per karčius kamuojančiu tinguliu. Specialistė siūlo išbandyti patikrintą receptą, kuris padės atgauti jėgas: „Į geriamą vandenį galima išspausti citrinos ar apelsino sulčių arba įmesti mėtos lapelį, tai atgaivins ir suteiks energijos.“

Medikės teigimu, jei skysčių kiekis organizme nepakankamas, be visų kitų galimų pasekmių, bus sunku susikaupti dirbti protinį darbą ir jaustis darbingai, mat skysčių trūkumas turi didelę įtaką ir smegenų veiklai. Paklausta, kaip būtų galima įveikti karščio sukeliamą nuovargį ir tingulį, dietologė sakė: „Žvaliai pasijusti per karščius padeda tinkamas mitybos raciono sudėliojimas. Reikėtų stengtis nevalgyti labai sotaus, kaloringo, riebaus maisto.“

 

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų