REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Pavasaris dažnai daugeliui asocijuojasi su valymu bei tvarka, o dalis žmonių tai supranta ir kaip tvarką savo kūne. Pavasarį vis dažniau socialiniuose tinkluose pasirodo prašymai parekomenduoti dietą, priemones ar procedūras, kurios išvalo toksinus ir šlakus iš organizmo, tačiau gydytoja dietologė griežta – taip galime sau pakenkti.

Pavasaris dažnai daugeliui asocijuojasi su valymu bei tvarka, o dalis žmonių tai supranta ir kaip tvarką savo kūne. Pavasarį vis dažniau socialiniuose tinkluose pasirodo prašymai parekomenduoti dietą, priemones ar procedūras, kurios išvalo toksinus ir šlakus iš organizmo, tačiau gydytoja dietologė griežta – taip galime sau pakenkti.

REKLAMA

Vilniaus „Kardiolitos klinikų“ Dietologijos ir nutukimo gydymo centro gydytoja dietologė Eugenija Repšienė tikina, kad mūsų organizmas jau turi efektyvią sistemą, kuri išvalo organizmą.

„Organizme nuolat susidaro kenksmingi junginiai, tačiau kepenys juos neutralizuoja, o inkstai pašalina. Kaip šalinimo sistema veikia ir mūsų oda, o iškvepiamame ore taip pat yra kenksmingų medžiagų. Organizmo valymosi procesai mūsų kūne nuolat vyksta natūraliai.

Todėl svarbiausia tinkamai subalansuoti savo gyvenimo ritmą, mitybą, fizinį aktyvumą ir tuomet neteks galvoti apie papildomus organizmo valymo būdus.

REKLAMA
REKLAMA

Organizmo valymo procesuose dalyvauja daug skirtingų organų, todėl pasirinkta viena kardinali organizmo valymo priemonė gali išbalansuoti natūralią organizmo veiklą“, – perspėja E. Repšienė.

REKLAMA

Užtektų atsisakyti kelių įpročių

Dietologė įsitikinusi, kad daugeliui žmonių užtektų subalansuoti mitybą ir šie pasijustų kur kas geriau, todėl net neprireiktų ekstremalių pokyčių.

„Dažniausiai noras valyti organizmą ir keisti gyvensenos įpročius žmonėms kyla tuomet, kai jie jaučiasi pavargę, neturi energijos. Taip pat šį norą paskatina ir prieš vasarą atbundanti motyvacija atrodyti gražiau po žiemos, kai buvo valgomas sotesnis, kaloringesnis, perdirbtas maistas.

Per didelis perdirbto maisto ar daug druskos, riebalų bei cukraus turinčių produktų vartojimas ir tampa pagrindine žmonių vangumo, apsunkimo, silpnumo priežastimi. Todėl tai nebūtinai turi reikšti poreikį griebtis papildomo organizmo valymo. Galbūt užtektų tiesiog tokio maisto atsisakyti ar vartoti jo mažiau.

REKLAMA
REKLAMA

Priežastis, kodėl žmonės po detoksikacijos pasijaučia geriau, nėra toksinų pašalinimas iš organizmo, o tai, kad jie tuo metu nevalgo perdirbto maisto, cukraus“, – mitus apie toksinų valymą iš organizmo griauna medikė.

„Valymas“ gali net sukelti širdies problemas

Portalo tv3.lt skaitytojams mitybos specialistė atskleidžia, kodėl nevertėtų plauti žarnyno. Gydytojos teigimu, įvairūs plovimai gali sukelti net širdies problemas.

„Kai kurie alternatyvios medicinos atstovai kaip detoksikuojančią procedūrą siūlo atlikti žarnyno valymą. Mūsų virškinimo sistema ir žarnynas jau ir taip šalina medžiagų apykaitos produktus ir bakterijas iš mūsų organizmo.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Svarbu žinoti, kad po žarnyno valymo įvyksta žarnų floros pakitimai, nusilpsta imunitetas, gali pasireikšti besikartojantys viduriavimai arba atvirkščiai – užkietėjimas, elektrolitų disbalansas. Gali atsirasti mėšlungis, širdies ritmo sutrikimai, silpnumas, galvos svaigimas, pilvo pūtimas, pykinimas, vėmimas, infekcijos rizika“, – perspėja E. Repšienė.

Pasitaiko ir mirties atvejų

Jei vis dėlto nusprendėte išbandyti tokią procedūrą, gydytoja teigia, kad būtina atkreipti dėmesį į keletą svarbių faktorių: nuo savo amžiaus ir būklės iki procedūrą atliekančio darbuotojo.

E. Repšienė pastebi, kad yra pasitaikę net mirties atvejų po to, kai naudojant netinkamas priemones buvo atliktas žarnyno plovimas.

REKLAMA

„Jokiu būdu nerekomenduojama atlikti detoksikaciją vaikams, paaugliams, nėščiosioms, senjorams. Pavojinga sergantiems cukriniu diabetu, esant žemam cukraus kiekiui kraujyje, sergant valgymo sutrikimais.

Jei nusprendėte atlikti šią storojo žarnyno valymą, laikykitės atsargos priemonių. Pasikonsultuokite su paslaugos teikėjais ir praneškite jiems kokius vaistus vartojate, kokiomis ligomis sergate, įsitikinkite, kad darbuotojas naudoja vienkartines priemones, gerkite daug skysčių procedūros metu. Pasiklauskite, ar plovimui nenaudoja žolelių, kavos.

Atliekant klizmas su kava buvo užfiksuoti net keli mirties atvejai. Žarnyno valymas klizmomis – traumuojanti ir taip pat nereikalinga procedūra“, – perspėja dietologė.

REKLAMA

Nereikalingas stresas organizmui

Mitybos specialistė neigiamai vertina ir įvairias „organizmą valančias“ dietas. Ekspertės teigimu, tokios dietos padeda atsikratyti svorio tik organizmo skysčių sąskaita, o galimų žalų puokštė – nemaža.

„Mažo kaloringumo, ilgai besitęsiančios dietos žaloja organizmą, lėtina medžiagų apykaitą, jų metu mažėja liesoji kūno masė, ir vėliau  įvyksta „jo-jo“ efektas, kai svoris sugrįžta su kaupu. Kelių kilogramų netekimas įvyksta skysčių, o ne riebalinio audinio sąskaita.

Daugelis mano, kad mūsų virškinimo sistemai reikia pailsėti, gerti tik sultis ar valgyti sriubas. „Detoksikuojančios“ dietos gali sukelti tik papildomą organizmo stresą“, – dėsto E. Repšienė ir prideda, kad geriausias organizmo valymas – nuolatinė sveika mityba.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų