REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Deguonies terapija: daugiau oro!

Viso pasaulio didžiųjų miestų gyventojams nuolat stinga... deguonies. Kas jį atima? Orą nuolat teršia automobiliai, pramoninės gamyklos. Todėl mūsų organizmas dažnai patiria nuolatinę hipoksiją (deguonies stygių). Tai sukelia mieguistumą, galvos skausmus, stresą, kitus negalavimus.

Viso pasaulio didžiųjų miestų gyventojams nuolat stinga... deguonies. Kas jį atima? Orą nuolat teršia automobiliai, pramoninės gamyklos. Todėl mūsų organizmas dažnai patiria nuolatinę hipoksiją (deguonies stygių). Tai sukelia mieguistumą, galvos skausmus, stresą, kitus negalavimus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Rūpinatės grožiu ir sveikata? Jums tikrai paranki deguonies terapija!

Kodėl mums reikia deguonies?

Kvėpuojame deguonies, azoto, anglies dioksido ir kitų dujų mišiniu, tačiau būtent deguonis mums reikalingiausia – ji būtina, kad organizme vyktų gyvybiškai svarbūs procesai. Deguonis dalyvauja ląstelių metabolizmo ir oksidacijos procesuose. Vykstant oksidacijai maistingosios medžiagos suskaidomos iki galutinių produktų – vandens ir angliarūgštės. Taip organizmas gauna energijos. Jei patektume į aplinką, kurioje nėra deguonies, smegenys nustotų funkcionuoti jau po kelių minučių. Todėl labai svarbu, kad deguonis, būtina mūsų gyvybei ir mąstymui palaikyti, į kūną patektų nuolat. Gyvenant dideliame mieste, kur ekologinė situacija prasta, ore lieka mažiau deguonies, nei reikia visaverčiam kvėpavimui ir normaliai medžiagų apykaitai. Dėl to organizmas patiria chronišką hipoksiją – visi organai dirba silpnesniu režimu, dėl to sutrinka medžiagų apykaita, oda įgyja nesveiką atspalvį, anksčiau prasideda senėjimo procesai. Deguonies deficitas taip pat skatina ligų vystymąsi arba paaštrina chroniškus sutrikimus, kurie jau tūno organizme.

REKLAMA

Deguonies terapija

Tam, kad organizmas funkcionuotų normaliai, ore turėtų būti ne mažiau kaip 20–21 proc. deguonies. Tvankiame biure arba gyvenamojoje erdvėje deguonies kiekis neretai sumažėja iki 16–17 proc., todėl greičiau pavargstame, pradeda skaudėti galvą. Karštomis ir sausomis dienomis neužtenka net normalios deguonies koncentracijos, o kai vėsu ir drėgna – kvėpuoti tampa lengviau. Tačiau tai nėra susiję su deguonies koncentracija. Kad padėtumėte savo organizmui, galite taikyti keletą deguonies terapijos metodų: inhaliacijas, mezoterapiją, vonias ir baroterapiją, taip pat vartoti deguonies kokteilius.

REKLAMA
REKLAMA

Deguonies inhaliacijos

Ši terapija paprastai skiriama pacientams, sergantiems astma, chronišku bronchitu, pneumonija, tuberkulioze, širdies ligomis. Deguonies terapija gali panaikinti organizmo intoksikaciją dujomis, šalina dusulį, tinka sutrinkus inkstų veiklai, žmonėms, patyrusiems šoką, ja gydomas nutukimas, nervų ligos, taip pat ji naudinga sąmonę prarandantiems žmonėms. Tačiau kvėpuoti deguonimi naudinga visiems: kai kraujas prisisotina deguonies, padidėja organizmo tonusas, pakyla nuotaika, pasitaiso išvaizda, skruostai sveikai įrausta, dingsta papilkėjęs odos atspalvis, išsivaduojama nuo nuolatinio nuovargio, gerėja darbingumas ir gyvenimo kokybė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Procedūros metu naudojami specialūs vamzdeliai ir nedidelė kaukė, kuria paduodamas deguonies mišinys. Profilaktiniais hipoksijos sumetimais procedūros atliekamos apie 10 minučių, o gydant kai kurias ligas trukmę nustato gydytojas. Vienas iš inhaliacijos variantų – prietaisas, kuris prisotina patalpos orą deguonimi (sauną, pirtį, biurą, kambarį). Juo reguliuojama koncentracija, kad neviršytų numatytos normos. Naudinga papildyti deguonies atsargas ir specialiose barokamerose: padidėjus spaudimui deguonis aktyviau prasiskverbia į audinius. Nepamirškite! Kvėpuoti gryna deguonimi draudžiama: staiga padidėjusi šių dujų koncentracija organizmui tokia pat pavojinga, kaip ir stygius. Deguonies perteklius gali apakinti, pažeisti plaučius, inkstus.

REKLAMA

Mezoterapija

Ši kosmetinė procedūra leidžia deguonies preparatus suleisti į giluminius odos sluoksnius. Taip aktyvuojamas regeneracijos procesas, odos ląstelės greičiau atsinaujina, taigi oda jaunėja. Dermos paviršius išsilygina, pagerėja odos spalva ir tonusas, probleminėse vietose dingsta celiulitas.

Deguonies vonia – malonu ir naudinga

Ši vonia dar vadinama perline. Ji atpalaiduoja, suteikia jėgų pavargusiems raumenims ir raiščiams. Vandens temperatūra vonioje turėtų būti apie 40 oC, kad gulėti joje būtų patogu. Vanduo prisotinamas deguonies. Perlinės vonios prisotina organizmą deguonimi per odą. Taip normalizuojamas nervų sistemos tonusas, mažėja stresas, gerėja miego kokybė, kraujospūdis, bendra odos ir viso organizmo būklė. Deguonies vonia nerekomenduojama, kai oda stipriai sudirgusi (alergija, dermatitas), sergant aktyvia tuberkulioze, onkologinėmis ligomis, skydliaukės hiperfunkcija, II ir III nėštumo trimestrą.

REKLAMA

Kokteilis su deguonimi

Dauguma sanatorijų, klinikų ir netgi sporto centrų savo klientams siūlo atsigaivinti deguonies kokteiliais. Jų pagrindas – žolelių nuoviras, sultys, o paviršiuje suformuojama puta iš 95 proc. deguonimi papildytų sulčių. Šie gėrimai teigiamai veikia virškinimą, medžiagų apykaitą, mažina viršsvorį. Reguliariai vartojant gerėja odos būklė, miegas, didėja fizinis aktyvumas. Deguonies kokteiliai organizmui išties naudingi, tačiau piktnaudžiauti nereikėtų, užtenka 1–2 porcijų per savaitę. Nepamirškite! Geriausia ir natūraliausia deguonies terapija – pasivaikščiojimas po parką ar mišką. Ten oras natūraliai prisotintas deguonies, vadinasi, ši terapija – visiškai saugi.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Medžių energija

Kiekvienas medis, kaip ir žmogus, turi savo energiją, kuri veikia ne tik jį patį, bet ir greta esančiuosius. Todėl išsiruošus pasivaikščioti po pavasarėjantį mišką, naudinga ne tik pakvėpuoti tyresniu oru, bet ir pasisemti medžių energijos. Po kokiu medžiu pastoviniuosite ilgiau? Kurio medžio šakelę parsinešite namo ir pasimerksite? Rinkitės pagal poreikius!

• Ąžuolas – tvirtumo ir galios simbolis, vienas patikimiausių gyvybinės jėgos ir energijos šaltinių.

• Beržo dirbiniai ypač tinka namams: pritraukia gerą energiją, ramina, suteikia jaukumo, saugo vaikus nuo blogos įtakos.

REKLAMA

• Eglė saugo nuo blogos energijos, jos aromatas teigiamai veikia susirgus kvėpavimo takų ligomis.

• Guoba padeda atsikratyti susikaupusios neigiamos energijos, agresijos, išsivaduoti nuo staiga užpuolusių nesėkmių.

• Ieva žadina kūrybinį potencialą, padeda ieškantiems romantikos, šviesių svajonių.

• Jazminas padeda nugludinti aštrius charakterio kampus, prisitaikyti prie pakitusios situacijos. Jazmino žiedų kvapas nuo seno naudojamas kaip efektyvus afrodiziakas, pakelia nuotaiką, nuteikia optimistiškai.

• Kaštonas teikia vidinių jėgų ir stiprybės, skatina priimti teisingą sprendimą, atsigauti po sunkių gyvenimo etapų ir ligų.

REKLAMA

• Kedras saugo nuo blogio jėgų, harmonizuoja vidinį pasaulį, suteikia psichologinę ramybę, išvaduoja iš nerimo, naktinių košmarų.

• Kiparisas saugo nuo neigiamos energijos poveikio: padėkite jo šakelę namų prieangyje ar koridoriuje.

• Klevas šalina nervinę įtampą ir agresiją, skatina vidinę harmoniją, saugo nuo pykčio proveržių, ypač teigiamai veikia vaikus.

• Lazdynas suteikia išminties, pažinimo džiaugsmo ir įžvalgumo.

• Liepa skatina aktyvumą, kūrybiškumą.

• Obelis, ypač žydinti, – moterų medis, tad būtent dailiosios lyties atstovėms rekomenduojama semtis iš jo energijos, grožio ir sveikatos. Tereikia kartkartėmis pastovėti 10–15 minučių po obelimi, giliai kvėpuoti ir sugerti į save jos aromatą ir energiją.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

• Pušis padeda siekiantiems tikslo ir trokštantiems nugalėti žmonėms, saugo nuo kvėpavimo takų ligų bei depresijos. Pasivaikščiojimas, kvėpavimas pušyno oru bei procedūros su pušų eteriniu aliejumi nuo seno laikomas puikia profilaktine priemone nuo įvairiausių ligų.

• Riešutmedis leidžia pasisemti jėgų prieš kelionę.

• Šermukšnis padeda apsisaugoti nuo išdavystės, suteikia budrumo ir atsargumo.

• Topolis saugo nuo įvairių ligų, gydo susirgus, padeda atsigauti sveikstant. • Uosis šalina nerimą, abejones, palengvina kelią vidinės pusiausvyros link, žadina intuiciją.

Laura Mureikaitė

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų