REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Nepaisant įtariamųjų protestų ir prašymo apklausti papildomus liudininkus, vadinamoji „Darbo partijos byla“ šiandien turi pasiekti teismą.

REKLAMA
REKLAMA

Pagrindiniam įtariamajam, partijos lyderiui V. Uspaskich, nepavyko ir pasikeisti kardomosios priemonės – praėjusią savaitę, teismo sprendimu, namų areštas politikui nebuvo pakeistas pinigine bauda.

REKLAMA

Tai papiktino „darbiečius“, kurie, protestuodami prieš tokį sprendimą, grasina protesto akcijomis. Kaip portalui „Balsas.lt“ pasakojo partijos pirmininko pavaduotoja Loreta Graužinienė, protestuojama ne prieš bylos perdavimą teismui, bet prieš sprendimą V. Uspakich palikti namie.

„Mūsų kantrybės taurę perpildė paskutinis administracinio teismo sprendimas nepakeisti kardomosios priemonės V. Uspaskich. Tam jokių teisinių motyvų tikrai nebuvo. Tą pripažįsta daugelis teisininkų. O čia jau blogai, kai politikai pradeda diktuoti teismams, kokius sprendimus galima priimti“, - sakė L. Graužinienė, pridurdama, jog prieš tai galima kovoti tik politinėmis priemonėmis.

REKLAMA
REKLAMA

Šiandien išplatintame pranešime spaudai teigiama, jog dėl politizuotų teisėsaugos institucijų veiksmų ir kai kurių korumpuotų teismų ir prokuratūros atstovų, kurie tapo „valstybininkų“ klano įrankiais, Lietuvoje išsigimsta teisinė sistema, žlugdoma demokratija ir pažeidžiamos žmogaus teisės.

Parlamentarė atsisakė detalizuoti, kokiomis priemonėmis protestuos Seimo nariai – pasak jos, frakcija rinksis šiandien vakarop ir apsispręs. „Turime įvairių pasiūlymų, tačiau turime prieiti vieningo sprendimo“,  - sakė L. Graužinienė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pranešime teigiama, jog  Darbo partijos frakcijos narių protesto akcija Seime prasidės rytoj. Tuo tarpu šeštadienį rengiamas visuotinis Darbo partijos narių ir jos rėmėjų mitingas prie Seimo, po kurio Darbo partijos frakcijos nariai liktų palapinėse prie Seimo. Protesto akcijos metu Seimo nariai atsisako visų komandiruočių į užsienį.

Visuose Lietuvos rajonuose žadama organizuoti parašų rinkimo akcijas dėl V. Uspaskich namų arešto panaikinimo ir Darbo partijos finansavimo atnaujinimo. Šiuos parašus drauge su peticija „darbiečiai“ žada įteikti prezidentui, Seimo pirmininkui, Vyriausybės vadovui, Aukščiausiojo teismo pirmininkui, Generaliniam prokurorui, Europos parlamentui ir Europos žmogaus teisių teismui.

REKLAMA

Jeigu protestuotojų reikalavimai nebus vykdomi, grasinama streikais su palapinėmis Briuselyje ir Strasbūre.

Tuo pačiu Darbo partija ragina teisėsaugos institucijas pradėti tyrimus dėl žalos, padarytos valstybei, privatizuojant „Lietuvos dujas“, VST, „Alitą“ ir kitus stambius objektus.

Namų areštas V. Uspaskichui buvo skirtas pernai rugsėjo 27 dieną. Dieną prieš tai jis buvo sulaikytas Vilniaus oro uoste, kai grįžo po ilgo slapstymosi Rusijoje. Pareigūnai sulaikytajam pareiškė pirminius įtarimus.

Skyrus namų areštą, V. Uspaskichas nuo 20 val. iki 8 val. turi būti nuolatinėje gyvenamojoje vietoje Kėdainių mieste, taip pat neišvykti iš Kėdainių, išskyrus atvejus, kai yra šaukiamas atvykti pas ikiteisminio tyrimo pareigūnus, prokurorą ir teismą. Jam taip pat draudžiama bendrauti su kitais šios bylos įtariamaisiais.

REKLAMA

Vilniaus miesto 2-asis apylinkės teismas kovo 20 dieną nutartimi pratęsė namų arešto terminą 1 mėnesiui ir 15 parų.

V. Uspaskichas šio teismo prašė sušvelninti jam paskirtą kardomąją priemonę – pakeisti namų areštą į ketvirčio milijono litų užstatą. Tačiau ikiteisminio tyrimo teisėjas tokio prašymo netenkino ir pratęsė namų areštą pusantro mėnesio terminui.

Skundu įtariamasis Vilniaus apygardos teismo prašė ikiteisminio tyrimo teisėjo nutartį panaikinti kaip neteisėtą ir nepagrįstą, nes, pasak jo, šios kardomosios priemonės paskyrimo pagrindai yra išnykę, be to, teismas neatsižvelgė į tai, kad nustatytos namų arešto sąlygos dirbtinai varžo jo galimybes vadovauti Darbo partijai bei užsiimti kita politine veikla.










REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų