REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Seimo narys Mindaugas Bastys įregistravo rezoliucijos projektą dėl žemės ūkio ir miškų paskirties žemės pardavimo užsieniečiams draudimo pratęsimo.

REKLAMA
REKLAMA

M. Basčio nuomone, būtina atsižvelgti į būtinybę didinti žemės ūkio struktūrų konkurencingumą, kad Lietuvos ir Europos valstybių žemės rinkos būtų lygiavertės.

REKLAMA

Parlamentaro teigimu, būtina įvertinti tai, kad dar nėra baigta žemės reforma, neužbaigtas nuosavybės teisių į žemę piliečiams atkūrimas.

"Nesusiformavusi žemės rinka, kuomet egzistuoja itin ryškus žemės kainų skirtumas tarp mūsų šalies ir daugelio Europos valstybių, o ūkininkų finansinės galimybės yra visiškai ribotos ir jie žemės rinkoje negali būti lygiaverčiais partneriais užsienio subjektams, todėl būtina pratęsti draudimą parduoti žemę užsieniečiams", - įsitikinęs Seimo Socialdemokratų frakcijos narys M. Bastys.

REKLAMA
REKLAMA

Jis siūlo Vyriausybei argumentuotai derėtis su Europos Komisija ir įrodyti pereinamojo laikotarpio draudžiant įsigyti žemės ūkio ir miškų ūkio paskirties žemę užsienio subjektams pratęsimo iki 2013 metų būtinybę.

Kaip ELTA jau skelbė, Seimas pradėjo svarstyti siūlymą iki 14 metų, skaičiuojant nuo Lietuvos įstojimo į Europos Sąjungą dienos, pailginti pereinamąjį laikotarpį, kuriuo draudžiama įsigyti žemės ūkio ir miškų ūkio paskirties žemę užsienio subjektams.

Tokiam Konstitucijos 47 straipsnio 3 dalies įgyvendinimo konstitucinio įstatymo pakeitimo projektui antradienį Seimas pritarė po pateikimo. Už šį Seimo nario Juliaus Veselkos pateiktą projektą, kurį posėdžių sekretoriate įregistravo parlamentaras Jonas Ramonas, po pateikimo balsavo 49 Seimo nariai, prieš buvo 9, susilaikė 30. Seimas taip pat nutarė paprašyti Vyriausybės išvadų dėl šio projekto.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

J. Veselka ir J. Ramonas taip pat siūlo įteisinti ne trejų, o penkerių metų laikotarpį, kiek užsieniečiai turi gyventi ir verstis žemės ūkio veikla Lietuvoje, kad galėtų įsigyti žemės.

Jie mano, kad pereinamojo laikotarpio pratęsimas užtikrintų šalies nacionalinį saugumą, padėtų suvaldyti korupcinius procesus, vykstančius žemės santykių srityje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų