• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Apie tai, kad santuoką išstumia gyvenimas nesusituokus, kalbama jau seniai, atlikta įvairiausių tyrimų, analizių, prirašyta kalnai mokslinių darbų.

REKLAMA
REKLAMA

Tačiau išradingi žmonės atranda ir kitokių gyvenimo kartu formų: kaip rašoma Misūrio-Kolumbijos universiteto straipsnyje, publikuotame žurnale „Journal of Society and Personal Relationships“, pastaruoju metu jaunos amerikiečių poros vis dažniau renkasi mažai įpareigojantį gyvenimo kartu modelį, pavadintą „viešėjimais“.

REKLAMA

Tai reiškia, kad pora per savaitę kartu praleidžia dvi tris naktis, o likusį laiką gyvena atskirai, kiekvienas savo namuose. Tokie santykiai leidžia jaunuoliams tarsi gyventi kartu, bet tuo pačiu ir nebūti nei sutuoktiniais, nei sugyventiniais.

Dauguma apklaustųjų sakė, kad taip – daug patogiau, be to, paprasčiau nutraukti santykius, jeigu jie nesiklosto taip, kaip norėtųsi. Kiti pabrėžė, kad tai yra modernu ir tokiu būdu jie esą nepasiduoda visuomenės spaudimui elgtis taip, kaip „priimta“.

REKLAMA
REKLAMA

Porų santykių ekspertas Aaronas Turpeau komentuodamas šios studijos rezultatus sakė: „Svarbiausia „viešėjimo“ santykiuose yra jaustis nevaržomam. Žmonės kartoja vieni kitiems: tu daryk, kaip nori, aš darysiu, kaip noriu. Deja, toji nepriklausomybės manija baigiasi iškreiptais žmonių santykiais.“

Kaip rodo JAV oficialūs duomenys, šioje šalyje santuoka sukuriama kaip niekada vėlai ir, Turpeau nuomone, „viešėjimo“ fenomenas yra tik šio proceso sudėtinė dalis: „Mes nevertiname to, ko mums nereikia, mes nemylime to, ko nevertiname. Galiu pasakyti, kad noriu santykių, bet kartu man tų santykių nereikia. Noriu žmogaus, bet man jo nereikia. Taigi žaidžiame namus, žaidžiame santuoką, kol pavargstame ir išsiskirstome kas sau.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų