Šeštadienį Prancūzijoje pasibaigusiose moterų dviračių lenktynėse „Trophée d’Or féminin“, vykstančiose 13-tą kartą, Diana Žiliūtė („Safi-Pasta“) užėmė 1 vietą finaliniame etape ir galutinėje įskaitoje bei darkart apgynė geriausios sprinterės vardą.

Laimėjo finalinį etapą

Diana Žiliūtė laimėjo 3 etapus iš 5. Paskutiniojo, finalinio, „Trophée d’Or“ etapo distanciją „Saint-Germain du Puy – Saint-Arnaud“, kurios ilgis 106 km, lietuvė įveikė per 2 val. 32 min. 34 sek.

2 vieta atiteko švedei Monicai Holler („Bigla“), o 3 vietoje liko prancūzė Pascale Jeuland („Vienne Futuroscope“).

Galutinėje įskaitoje pirmauja net dvi lietuvės

Galutinėje įskaitoje D. Žiliūtė tapo lydere, 526 km įveikusi per 13 val. 36 min. 18 sek.

O 2 vietą užėmė kita lietuvė, E. Pučinskaitė („Gauss RDZ“), atilikusi nuo Dianos 10 sek., ir pranokusi švedę Emmą Johansson iš „Red Sun“, kuriai atiteko 3 vieta (+22 sek.).

Per plauką nuo 10-tuko

Rasa Leleivytė, galutinėje Jaunių įskaitoje užėmusi 2 vietą (+11 sek. nuo J. Numainville), bendroje įskaitoje tik per plauką nepateko į 10-tuką. Nuo savo bendrakomandininkės Dianos Žiliūtės R. Leleivytė atsiliko 44 sek. ir užėmė 11 vietą.

Kitos lietuvės užėmė žemesnes vietas: Modesta Vžesniauskaitė („Bigla“) – 18 vieta (+44 sek.), Inga Čilvinaitė („Safi-Pasta“) – 25 vieta (+57 sek.), Eglė Zablockytė („USC Chirio“) – 30 vieta (+8 min. 37 sek.), o Urtė Juodvalkytė („Fenixs“) – 48 vieta (+9 min. 24 sek.).

Nusileido švedei

„Trophée d’Or“ laimėtoja D. Žiliūtė, surinkusi daugiausiai taškų (110) ir iškovojusi geriausios sprinterės vardą šiose lenktynėse, nusileido Emmai Johansson tik kalnų įskaitoje, kurioje švedė užėmė lyderės poziciją (72 taškai), o lietuvė – 2 vietą (36 taškai).