REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Seimo pirmininko pirmojo pavaduotojo Česlovo Juršėno nuomone, Generalinė prokuratūra paskubėjo nusikratyti korupcija įtariamų parlamentarų bylos, su tuo susijusios medžiagos ir viską atiduoti Seimui.

REKLAMA
REKLAMA

Pirmadienį spaudos konferencijoje jis sakė, kad Generalinė prokuratūra ir toliau galėjo tirti šią bylą.

REKLAMA

"Nesu teisininkas ir nedrįstu kategoriškai teigti, bet kai vienas iš Seimo narių pažadėjo atsisakyti mandato ir jau įteikė atitinkamą pareiškimą ir dar kitas žada tai padaryti, mano įsitikinimu, prokuratūra galėjo tą bylą toliau tirti. Juo labiau kad šitoje byloje yra ne tik tai Seimo nariai, arba tie, kurie gali greitai nebūti Seimo nariais, o ir kiti asmenys, dėl kurių jokių trikdžių vesti tyrimą nėra", - sakė Č. Juršėnas.

REKLAMA
REKLAMA

Kaip žinoma, atsisakyti mandato yra nutaręs socialdemokratas Vytenis Andriukaitis. Tokių ketinimų turi ir Seimo Naujosios sąjungos frakcijos narys Vytautas Kvietkauskas.

Č. Juršėno manymu, galima buvo tirti, galima buvo eiti tolyn ir su specialistų pagalba ieškoti teisybės. "Dabar susidaro toks įspūdis, kad atsirado galimybės arba atsirado kabliukas - ir imkite ir patys žiūrėkite", - svarstė Č. Juršėnas.

Jo nuomone, socialdemokratas V. Andriukaitis pasielgė korektiškai, nes jis "pats atsiduoda į prokuratūros rankas, kaip sakoma, "imkite mane ir tirkite". Pasak Č. Juršėno, V. Andriukaitis taip pat yra pareiškęs, kad jeigu reikės taikyti parlamentines procedūras, jis galįs net vėliau atsisakyti Seimo nario mandato.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

"Jis ne tik kad nenori trukdyti tyrimui, bet yra pasiryžęs bet kokiam tyrimui ir įrodyti, kad jis yra teisus, padorus ir sąžiningas žmogus", - sakė Č. Juršėnas.

Praėjusį penktadienį Seimo pirmininkas Artūras Paulauskas Seimo Antikorupcijos komisijai perdavė iš Generalinės prokuratūros gautą medžiagą apie galimą kai kurių Seimo narių kyšininkavimą.

Penktadienį posėdžiavusi Seimo Antikorupcijos komisija nutarė paviešinti keturių parlamentarų, įtariamų kyšininkavimu, telefoninius pokalbius. Pirmadienį numatytas eilinis komisijos posėdis.

Seimo vadovas A. Paulauskas prašo Nijolės Steiblienės vadovaujamos komisijos išsiaiškinti, ar Generalinės prokuratūros medžiagoje paminėti parlamentarai nedarė veiksmų, nesuderinamų su Seimo nario statusu.

Seimo Antikorupcijos komisija turėtų pateikti savo išvadas iki rugpjūčio 2 dienos.

ELTA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų