REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

 Papiktino draudimo kompanijos iniciatyva

REKLAMA

Pašto dėžutėje rastas siūlymas pasirodė ne tik nepriimtinas, bet ir žeidžiantis privatumą.

Pašto korespondencijai skirtos dėžutės vos talpina įvairias reklamas. Žmonės dažnai jaučiasi bejėgiais apsiginti nuo nežinia kieno platinamos informacijos antplūdžio. Pašto dėžutės savininkui nors trumpam išvykus, jose kaipmat pritrūksta vietos netgi laiškams, kurie „lipa“ iš lankstinukų perpildytų pašto dėžių ir gali patekti į rankas ne tik adresatui. Pastaruoju metu nepageidaujamos informacijos srautą papildė draudimo kompanijų pasiūlymai, sukėlę abejonių juos gavusiems žmonėms.

Viena iš tokių - Vėjo gatvėje gyvenanti biržietė Vida Urbonienė. Į redakciją paskambinusi moteris išsakė nuomonę apie, jos manymu, neetišką ir privatų gyvenimą trukdančio siūlymo formą.

REKLAMA
REKLAMA

„Nurodytas tikslus mano buto adresas, pavardė, vardas, draudimo įmokų dydis. Parašyta, kad butas tvarkingas. Iš kur draudėjas žino, jei pas mane niekad nėra buvęs? Ir kaip jis drįsta į mano pašto dėžutę brukti visokį šlamštą bei nurodyti sąlygas, kurių turiu nepažeisi, nes už tai mane gali apkaltinti ir reikalauti atlyginti žalą?“ – kalbėjo V. Urbonienė.

REKLAMA

Siūlymas su perspėjimu

Redakcija turi V. Urbonienės vardu išrašytą draudimo liudijimą Nr. TMP 70936932. Dokumentas su UAB DK „PZU Lietuva“ siūlomomis draudimo sąlygomis, kompanijos rekvizitais, antspaudo bei draudimo Mariaus Jundulo parašo kopijomis buvo įmestas į daugiabučio namo pašto dėžutę.

Už sutarties sudarymą atsakingos Dainoros Steigvilienės nurodyta tik pavardė, parašo nėra. Ranka padarytas prierašas: „Jie pageidaujate kitų draudimo sąlygų, taip pat skambinkite nurodytu telefonu.“

Telefono numeris išspausdintas ant atskiro prisegamo lapelio, kurio apačioje yra visi draudimo kompanijos rekvizitai.

REKLAMA
REKLAMA

Poliso viršuje yra užrašas, kad šį pasiūlymą gavęs asmuo įsipareigoja, be atskiro draudiko leidimo, neatskleisti kitiems pasiūlyme nurodytos informacijos.

„Pažeidus šią sąlygą draudėjas, tarpininkas įsipareigoja atlyginti draudikui turtinę ir neturtinę žalą“, - rašoma pasiūlyme, kuris draudėja vadinamai V. Urbonienei įbruktas be jos pačios sutikimo.

Siūlymai kaimynams?

Paskambinus nurodytu telefono numeriu atsiliepė konsultantė Dainora Steigvilienė. Išgirdusi, kodėl į ją kreipiasi „Šiaurės rytų“ korespondentė, konsultantė paaiškino, kad tokie siūlymai yra parengti ir išplatinti jos iniciatyva. „Aš gyvenu tame pačiame name, į kurio dėžutes sumėčiau pasiūlymus. Tai yra mano kaimynai, su kai kuriais esu kalbėjusi apie turto draudimą. Kadangi ne visada ir ne visus juos galiu rasti namuose, siūlymus pateikiau per pašto dėžutes“, - paaiškino draudimo kompanijos konsultantė. D. Steigvilienė tvirtina nepažeidusi įstatymų, nes pasiūlyme ji nenaudojusi asmens kodo, nurodžiusi tik pavardę ir tikslų adresą. Pasiteiravus, kaip galima pateikti žmogui siūlymą, kurio jis nepageidauja, ir dar reikalauti konfidencialumo, konsultantė nesutriko.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Štai tas asmuo, kuris į jus kreipėsi, jau ir pažeidė tą reikalavimą. Juk parašyta, kad negalima apie tai sakyti tretiems asmenims“, - konfidencialumo sąvoką išdėstė UAB DK „PZU Lietuva“ konsultantė D. Steigvilienė. Ir pridūrė, kad, jei laikraštyje bus parašytos siūlyme išdėstytos sąlygos, ji galinti kreiptis į teismą.

Situacijos komentaras galėtų būti, pavyzdžiui, ir toks. Jūs į savo namus atsinešate siūlymą, dėl kurio, šiukštu, nebandykite su niekuo tartis. Tylėkite ir drauskitės namų turtą, nes kitame siūlyme galite būti perspėtas dėl atsakomybės už tai, kad nesidraudėte?

Alfreda Gudienė

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų