Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Lietuvos bankas tikisi, kad jam pavyks suvaldyti greitųjų kreditų rinką, ribojant maksimalias paskolų kainas bei jų prieinamumą, sako Lietuvos banko vadovas Vitas Vasiliauskas.

Lietuvos bankas tikisi, kad jam pavyks suvaldyti greitųjų kreditų rinką, ribojant maksimalias paskolų kainas bei jų prieinamumą, sako Lietuvos banko vadovas Vitas Vasiliauskas.

REKLAMA
REKLAMA

„Lietuvos bankas ketina pasitvirtinti trejų metų veikos strategiją, ir vienas iš strateginių tikslų yra greitųjų kreditų bumo suvaldymas”, - interviu BNS ketvirtadienį sakė V.Vasiliauskas.

Centrinio banko vadovas teigė, jog problemą ketina spręsti, peržiūrint kreditų kainos lubas bei jų prieinamumą. Tokius pasiūlymus Lietuvos bankas teiks Seimui rudens sesijoje.

“Dvi kryptys, kuriomis galvojame dirbti: viena kryptis yra įstatyminės iniciatyvos dėl maksimalios kainos ribojimo, šiuo metu turime 200 procentų. Antra kryptis yra reklama – tai yra prieinamumas, nes tikrai reklama yra agresyvi, prieinamumas iš tikrųjų yra, todėl mes tikrai galvojam apie prieinamumo ribojimą”, - sakė V.Vasiliauskas.

REKLAMA
REKLAMA

Anot jo, reklama turėtų būti atsakinga, paliekama laiko žmogui apsispręsti, prieš gaunant paskolą: “Dažnai tie sprendimai priimami labai momentiškai, turėtų būti laiko tarpas tarp sprendimo priėmimo ir jo įgyvendinimo, kad žmogus turėtų laiko pagalvoti”.

Anot V.Vasiliausko, pastebimas spartus greitųjų kreditų rinkos augimas, o juos ima dažniausiai jaunimas. “Lyginant 2011 metus su, pavyzdžiui, šiais metais, mes matom labai spartų augimą būtent šių kreditų. Kas baisiausia, ką mes esame savo tyrimuose nustatę, kad apie 40 procentų ėmėjų yra asmenys iki 25 metų, jaunimas”, - BNS sakė V.Vasiliauskas.

Anot LB valdybos pirmininko, centrinis bankas ir toliau aktyviai dirbs, kad bendrovės vertintų klientų mokumą, bei taikys sankcijas už pažeidimus. Tačiau licencijavimo greitųjų kreditų teikėjams Lietuvos bankas neketina siūlyti.

“Aš manyčiau, kad pagrindinis dėmesys turėtų būti nukreiptas į vartotoją kaip tokį, prieinamumą ir vartotojo galimybių vertinimą. Vartotojo apsauga, aš manau, esminis momentas. O reikalavimai kapitalui, vartojimo kredito davėjui, čia jau diskutuotinas dalykas”, – sakė V.Vasiliauskas.

REKLAMA
REKLAMA

Tačiau svarbiausia, anot jo, šviesti žmones.

“Švietimas, švietimas ir dar kartą švietimas. Nes žmogui prisiimant įsipareigojimus, tikrai vertėtų pagalvot. Iš tiesų, atrodo, pasiimi šimtą ar tūkstantį litų trumpam laikotarpiui, sumoki nedaug, bet jeigu paverti į metinį rezultatą , pasirodo, kad vis dėlto tai yra labai daug. Ir kai užsisuka paskolų ratas iš jo iššokti būna labai sunku”.

Lietuvos bankas dar liepos pradžioje pranešė siūlantis įstatymu sugriežtinti vartojimo kredito davėjų veiklą. Vartojimo kredito įstatyme siūloma numatyti, kad kliento mokumą įmonės tikrintų visais atvejais, be to, siūloma toliau griežtinti reikalavimus reklamai, skirti didesnes baudas už įstatymo pažeidimus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų