REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Lietuvos verslo atstovai Arvydas Avulis ir Dainius Dundulis yra įsitikinę, kad norint gyventi gerovės valstybėje, būtina mokėti mokesčius. Tačiau tikino, kad jie turėtų būti įvedami ne iš karto, o po truputį. Taip pat verslininkai pateikė teigiamas kitų metų verslo prognozes ir atskleidė, kada patys mažiau dirbs ir eis į pensiją.

Lietuvos verslo atstovai Arvydas Avulis ir Dainius Dundulis yra įsitikinę, kad norint gyventi gerovės valstybėje, būtina mokėti mokesčius. Tačiau tikino, kad jie turėtų būti įvedami ne iš karto, o po truputį. Taip pat verslininkai pateikė teigiamas kitų metų verslo prognozes ir atskleidė, kada patys mažiau dirbs ir eis į pensiją.

REKLAMA

Ketvirtadienį surengtame Lietuvos verslo forume prekybos tinklui „Norfa“ vadovovaujantis D. Dundulis ir nekilnojamo turto (NT) įmonės „Hanner“ vadovas A. Avulis diskutavo apie dabartinę ekonominę situaciją, jos ateitį ir siūlomus naujus mokesčius.

Pasakė, kiek dirba ir kada išeis į pensiją

Pirmiausia abu įmonių vadovai tikino, kad iki šiol jie daug dirba ir yra darboholikai.

REKLAMA
REKLAMA

„Būti tik akcininko pozicijoje, kol turiu sveikatos, tikrai nenoriu. Tačiau susimąstau, kad darbai kažkada baigsis arba pats gyvenimas privers juos baigti.

REKLAMA

Sunku pasakyti, kiek valandų dirbu, visą laiką galvoju apie darbą, bet iš biuro išeinu 16 val., nes turiu įsipareigojimų sporto klubui. Kai atsirado šis įsipareigojimas, gyvenimas tapo geresnis“, – sakė D. Dundulis.

Tuo metu A. Avulis irgi antrino, kad yra darboholikas ir dirba 12–14 val., per dieną, o savaitgaliais dar apie 5 val., nes darbas yra malonumas ir hobis.

„Tačiau 2025 m. sausio 1 d. pasitrauksiu, tuomet man bus beveik 70 metų. Sulaukus tokio amžiaus, dirbti po 12 val. yra jau nepadoru. Tačiau, kai pasitrauksiu, dirbsiu 4 val. per dieną“, – žadėjo jis.

REKLAMA
REKLAMA

Pasisako už didesnį NT mokestį

Kalbėdamas apie NT mokestį A. Avulis teigė nesuprantantis, kodėl žmonės jam nepritaria, o, pavyzdžiui, žemės mokestį jau seniai moka. Juk tai yra toks pat turto mokestis, svarstė verslininkas.

„Jeigu esame vakarietiška valstybė ir norime socialiai atsakingo požiūrio į visuomenę, turime mokėti mokesčius. Ir jų turime mokėti daug, kad atitinkamos institucijos sąžiningai ir teisingai juos perskirstytų.

Skandinavai tai jau yra pasiekę. Jeigu mes norime tai pasiekti, turime požiūrį orientuoti skandinavų keliu. Žiūrėti į mokesčius reikia iš viršaus“, – komentavo įmonės vadovas.

D. Dundulis lygino dabartinę situaciją su buvusia prieš kelis dešimtmečius ir tikino, kad matomas reikšmingas mokesčių augimas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Neturėtų būti didelių šuolių. Sutinku, kad mokesčiai valstybei reikalingi, jeigu norime valstybės gerovės, turime už tai sumokėti. Tačiau reikia žiūrėti bent 10 metų į priekį.

Pavyzdžiui, visada esu už minimalaus atlyginimo kėlimą, tačiau nesutinku, kad jis būtų iš karto keliams 200 eurų. Reikėtų jį didinti kas ketvirtį 50 eurų. Taip verslas nepatirtų šoko“, – pavyzdį pateikė prekybos tinklo vadovas.

A. Avulis pastebėjo, kad svarstant mokesčius ar kitus viešus reikalus trūksta verslo ir valstybės dialogo.

„Dabar turime ginčus, tačiau reikėtų sėsti prie apvalaus stalo politikams, Vyriausybės ir savivaldybių atstovams, verslininkams ir diskutuoti. Galima kalbėti apie daugelį sričių, pavyzdžiui, ir apie valstybės gynimo klausimą. Lietuvos verslas juk irgi gali prisidėti prie valstybės gynimo stiprinimo.

REKLAMA

Apmaudu žiūrėti, kaip visa Europos pramonė nesugeba sukurti tiek ginklų, kad patenkintų ukrainiečių poreikius, o Rusija sugeba tai padaryti. Reikia mažinti biurokratiją“, – komentavo NT bendrovės vadovas.

Būstas vis labiau neįperkamas

Jis taip pat apžvelgė dabartinę nekilnojamojo turto rinkos padėtį Lietuvoje. Anot verslininko, šiuo metu būsto įperkamumas dugne.

„Turiu sprendimą, kaip jį didinti, bet neturiu su kuo apie tai pasikalbėti. Politikai nesikalba apie tai. Dialogas duotų daug naudos valstybei ir gyventojams“, – sakė A. Avulis.

D. Dundulis skaičiavo, kad per 30 darbo versle metų, su premjerais kalbėjosi tik 3 kartus.

„Daug kalbama apie ekonomikos kritimą, vis esame gąsdiname, kad ekonomika krenta, tačiau peržiūrėję rezultatus matome, kad pakilome“, – pastebėjo D. Dundulis.

A. Avulis prognozavo, kad kitais metais rinkimai atneš daug šou elementų.

„Tačiau situacija gerės, infliacijos neliks ir palūkanos turėtų sumažėti. Kitais metais turėtume įžengti į pakilimo etapą“, – prognozavo NT bendrovės vadovas.

Tikrai, avulis - dundulis :) Normalioje valstybeje sumoketi mokesciai gryzta per viesaja infrastruktua, viesasias paslaugas, bet tokioje korpcijos liune paskendusioje valstybeje, didedsni mokesciai reiskia tik turtingesnius klerkus
idomu kokia dali pelno jie pasidalina su darbuotojais tikriausiai europoje is ju pasijuoktu visi garsiai tai tegu patyli nerasinedami nesamoniu
Jei nori turtingai gyvent avuli-dunfuli....neslėpk mokesčių. Nemokėk grynais statybininkams
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų