REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kelis tūkstančius gyventojų turinčioje Riešėje – sumišimas. Nuo praėjusios savaitės šimtai gyventojų ėmė gauti krūvas baudų už pernai metais padarytus nusižengimus. Yra ir tokių, kurie gavo 70 baudų, tad kai kam teks sumokėti nemenkas sumas. Bendruomenė piktinasi, kad šitaip kišenės tuštinti nereikėtų, jei vairuotojai būtų buvę anksčiau informuoti apie padarytus pažeidimus.

Kelis tūkstančius gyventojų turinčioje Riešėje – sumišimas. Nuo praėjusios savaitės šimtai gyventojų ėmė gauti krūvas baudų už pernai metais padarytus nusižengimus. Yra ir tokių, kurie gavo 70 baudų, tad kai kam teks sumokėti nemenkas sumas. Bendruomenė piktinasi, kad šitaip kišenės tuštinti nereikėtų, jei vairuotojai būtų buvę anksčiau informuoti apie padarytus pažeidimus.

REKLAMA

Dar pernai metų rudenį Riešėje kelyje Bendoriai–Riešė–Kalinas ties 2,71 km buvo įrengtas naujas greičio matuoklis. Greičio mažinimo priemonių prašė pati bendruomenė, mat netoli tos vietos yra mokykla.

Tačiau dabar gyventojai jaučiasi savotiškai pasimovę. Naujasis greičio matuoklis per kelias dienas gerai patuštino šimtų vairuotojų kišenes, daugumai jų skyrė ne vieną baudą – yra ir tokių, kurie sulaukė kelių dešimčių baudų.

REKLAMA
REKLAMA

Kilo sąmyšis

Portalas tv3.lt gavo vienos Riešėje gyvenančios skaitytojos laišką. Jame moteris pasakoja apie sumišimą gyvenvietėje – praėjusią savaitę šimtai vairuotojų gavo pranešimus apie pernai padarytus nusižengimus vairuojant. Vairuotojų esą nubausta tiek daug ir baudų išrašyta tiek, kad gyventojai jau juokauja besivaržantys, kuris jų gavęs daugiau.

REKLAMA

„Šiandien Riešėje kaimynai susitikdami po pasisveikinimo iškart klausia „Kiek baudų gavai?“ vietoj „Kaip gyveni?“, – socialiniuose tinkluose ironizuoja Riešės bendruomenė.

Pati skaitytoja tv3.lt portalui pasakoja gavusi 6 baudas po 12 eurų, nubausta ji buvo už tai, kad greitį viršijo kiek daugiau nei 10 km/h. Vieną dieną skaitytoja sako gavusi dvi baudas – vieną už ryte padarytą pažeidimą, o kitą už popiet viršytą greitį.

„Aš dar sakyčiau, kad mažai gavau. Kai kurie gavo dešimtimis – nuo 50, yra kas 70 gavo“, – tv3.lt pasakoja vairuotoja.

REKLAMA
REKLAMA

Moteris sako, kad sąmyšį gyventojams sukėlė tai, kad baudos juos užklupo lyg perkūnas iš giedro dangaus. Esą iki šiol niekas nė nenutuokė, kad nuo spalio kone kasdien darė tą patį pažeidimą.

„Nes tas fotoaparatas net nemirksi, tai žmogus nuo spalio mėn. net nežinojo, kad renkasi baudas. Daug kas tvirtina, kad jei būtų gavę pranešimą iškart, tikrai būtų žinoję ribas, kad ten reikia tą visą atstumą prasivilkti labai lėtai stengiantis neišlipti net iš tų 30 km/h“, – pasakoja skaitytoja.

Baudomis „girtis“ pradėjo penktadienį

Gavę krūvas baudų, Riešės gyventojai kreipėsi į gyvenvietės seniūnę Gražiną Zizienę. Seniūnė tv3.lt pasakoja, kad Riešės bendruomenė gana aktyviai tarpusavyje bendrauja socialiniuose tinkluose, ten turi susikūrę atskirą gyventojų grupę, joje diskutuoja įvairiais klausimais.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Grupėje dar penktadienį pasirodė gyventojų pasakojimų apie gautas baudas.

„Ryte gavau linksmų žinių nuo mūsų Riešės radaro, 20 baudų už greičio viršijimą 10–20 km/h. Tikiuosi daugiau negauti, bet manau, tai dar ne viskas“, – grupėje rašo vienas gyventojas.

„Laukiau šito posto! Kaimynas šian parašė, kad viršijo 2,7 km/h ir, opa, yra. O skaičiai pažįstamuose namų ūkiuose svyruoja nuo 8 iki 70“, – atrašo kitas.

G. Zizienė sako, kad grupėje be šių žinučių atsirado šimtai panašių. Didžiausias gyventojų pasipiktinimas kilo savaitgalį, mat tada žmonės ėmė gauti didžiulius kiekius baudų ne tik už šiais metais, bet ir už pernai metų pabaigoje padarytus pažeidimus.

REKLAMA

„Sekmadienį buvo tokių rekordininkų, kurie turėjo ir 70, ir 80, ir 100 tų baudų. <…> Įsivaizduokite situaciją žmogaus, kuris per vieną dieną gauna 70 baudų po 12 eurų ir tai prieš Velykas, Verybų sekmadienį arba šeštadienį“, – tv3.lt pasakoja G. Zizienė.

Daugiausiai gyventojų baudas grupėje pasakojo gavę už greičio viršijimą 13–14 km/h.

Jaučiasi pasimovę

G. Zizienė patvirtina, kad bendruomenė ilgą laiką prašė padidinti saugumą minėtoje vietoje, todėl šiuo metu jaučiasi savotiškai pasimovę. Toje vietoje yra mokykla, tad papildomų saugumo priemonių buvo prašyta. Tačiau gyventojams pradėjus gauti po kelias baudas vienu metu, bendruomenei kilo įtarimas, kad sistema veikia ne taip, kaip turėtų.

REKLAMA

„Mes suprantame, kad joks saugus eismas čia nebuvo užtikrinamas pusę metų. Nebuvo jokios prevencijos. Suprantate, kad žmogus negautų 70 baudų, po pirmų dviejų, trijų, penkių baudų jis jau suvoktų, kad šiame kelio ruože reikia būti atsargesniam. Yra tokių žmonių, kurie čia gavo po 12 ar 18 baudų, niekada nėra niekur baudų gavę. Mums kyla abejonių dėl pačio matuoklio rezultatų teisingumo“, – sako G. Zizienė.

Pranešimai apie padarytus nusižengimus gali ateiti ir po dviejų metų – toks yra senaties terminas. Tačiau G. Zizienė mano, kad pranešimai apie nusižengimus turėtų ateiti anksčiau. Taip galimai būtų išvengta tokio didelio baudų kiekio ir būtų užtikrintas saugesnis eismas ir gyventojams būtų sukelta mažiau nematogumų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Kalbėkime apie visus kurjerius, apie „Barbora“, tarnybinius automobilius. Įsivaizduokite, darbdavys po šešių mėnesių gauna tokius pranešimus. Aiškinkitės, kas automobilį vairavo, viršijo greitį. Juk tai jokia ne prevencija, aplaidumas, kitaip aš nepavadinčiau. Visi tie, kurie padarė nusižengimus, tikrai gėdijasi ir jaučiasi susimovę, bet nors ir išaiškėjo, kad dviejų metų bėgyje gali būti siunčiamos baudos, bet mes manome, kad tai yra tiesiog neteisinga“, – sako G. Zizienė.

Bendruomenės nariai G. Zizienei pasakojo gavę baudų už šiemet kovą padarytus nusižengimus, todėl, kaip sako seniūnė, regis, baudas išsiųsti anksčiau yra įmanoma.

REKLAMA

Bendruomenė kreipėsi į policiją ir Vidaus reikalų ministeriją – pateikė užklausą ministrei Agnei Bilotaitei. Prašoma suorganizuoti nuotolinį susitikimą su gyvenvietės bendruomene, kad jai būtų paaiškinta, kaip šis greičio matuoklis veikia.

Užfiksuotų pažeidimų – beveik 40 tūkst.

Portalas tv3.lt dėl greičio matuoklio pateikė užklausas Lietuvos automobilių kelių direkcijai (LAKD) ir Lietuvos kelių policijos tarnybai. Ir LAKD, ir policijos komentaruose pabrėžiama, kad baudos vairuotojams gali būti skiriamos mėnesui, dviem, pusei metų ar net dviem metams po nusižengimo padarymo.

„Vadovaujantis Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 39 straipsniu, administracinė nuobauda gali būti paskirta ne vėliau kaip per dvejus metus nuo administracinio nusižengimo padarymo dienos, o trunkamojo administracinio nusižengimo atveju – per dvejus metus nuo jo paaiškėjimo dienos.

REKLAMA

Akcentuotina, kad asmuo, turintis teisę vairuoti atitinkamos kategorijos transporto priemonę, tikėtina, jog moka Kelių eismo taisykles ir privalo jų laikytis nepaisant to, ar vykdoma kontrolė, ar ne“, – rašoma Lietuvos kelių policijos tarnybos komentare tv3.lt.

LKAD teigia, kad Riešėje įrengtas greičio matuoklis nėra kažkuo išsiskiriantis nuo kitų LKAD įrengtų matuoklių ir nėra jautrenis nei kiti. Tiesa, šis matuoklis akivaizdžiai vairuotojų nefotografuoja, blykstės nėra, tad padarę pažeidimą vairuotojai ne iš karto sužinos nusikaltę.

„Naujieji greičio matuokliai naudoja infraraudonųjų spindulių apšvietimą, kuris nematomas žmogaus akiai. Todėl fiksuojant pažeidimą vairuotojas nėra apakinamas blykstės“, – rašoma tv3.lt pateiktame LKAD komentare.

Lietuvos kelių policijos tarnyba tv3.lt nurodo, kad nuo 2020 m. spalio 27 d. iki š. m. kovo 28 d. (įskaitytinai) iš šio greičio matavimo prietaiso Administracinių nusižengimų registre įregistruota 37 430 Kelių eismo taisyklių pažeidimų.

Šis greičio matuoklis pradėjo veikti pernai spalio 27 d.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų