Vairuotojai neslepia pykčio: draudimai yra pertekliniai

Pirmoji atnaujintų eismo ribojimų diena paženklinta žmonių pykčiu keliuose. Ypač – greta sostinės. Panevėžio link į sodybas ar kitais tikslais važiavę žmonės strigo poros kilometrų spūstyse, nors didžioji dauguma turėjo dokumentus, leidžiančius išvykti. Vairuotojai grūmoja valdžiai už esą perteklinius draudimus. Ši atkerta, kad žmonės nesuvokia padėties rimtumo dėl plintančių koronaviruso atmainų.

Nors Vilniuje judėjimo suvaržymai nė nebuvo atlaisvinti ir nėra naujiena, tokio vaizdo vairuotojai sako nesitikėję.

Bent keletas automobilių neatlaiko, užkaitusiais varikliais stoja pakelėje. Žmonės stebisi, kiek laiko turi praleisti eilėje, kol priartėja prie posto.

„Valandą. Valandą laiko.“

„Valandą tikriausiai kažkur.“

Kai kurie neištveria. Į sodybą su šeima vykstantis apžvalgininkas Tadas Ignatavičius, mašiną perleidęs žmonai, su vaikais iki kontrolės posto pasileidžia pėsčiomis.

„Jeigu nori 100 proc. patikrinti, ar visi pagrįstai keliauja, tokiu atveju turi būti mestos didesnės pajėgos. (…) Bet čia daroma parodomoji akcija. (…) Keliama sumaištis ne laiku ir ne vietoj“, – kalba apžvalgininkas T. Ignatavičius.

Dauguma vairuotojų tikina turintys dokumentus, leidžiančius išvykti į kitą savivaldybę.

„Bet čia labai senas kažkoks.“

Atšilus orams daugelis traukia į sodybas ar kaimus. Vien iki pietų sostinės policija patikrino per 8000 automobilių, apgręžė nedidelę dalį – 200-us.

„Tas tikrinimas tai nabašninkui kompresas, ne daugiau. Nes atvykstančiųjų iš užsienio kontrolė ar vykdoma, parduotuvėse yra normali kontrolė?“

„Visi skelbia, kad reikia ištrūkt iš to miesto, nesibūriuoti, o užkardos atvirkščiai, liepia būriuotis.“

„Aš pats tolimųjų reisų vairuotojas esu, mes visur važiuojam, niekur tokio dalyko nėra. Taip, Vokietijos žemėse yra apribojimai, bet vis tiek juda. Susižymėjai, duomenis įvedei ir viskas, jokių problemų nebeturi. O čia kas darosi.“

REKLAMA

Į darbą patikros punkte vėluoja net pats čia talkinantis šaulys.

„Man į darbą, aš irgi turėsiu laikyt juos visus poste. Tai laikysiu.“

„Žaidimai. Visiems norisi žaisti. Ir jaunimui, ir valdžiai.“

„Aišku, erzina kamščiai ir laukimai, bet kitaip neįmanoma turbūt padaryt.“

„Nepikta, yra, kaip yra.“

Vidaus reikalų ministrė kartoja, kad eismo kontrolę tarp savivaldybių Vyriausybė įvedė dėl sparčiai plintančių koronaviruso atmainų. Ir ragina likti namie, ypač – artėjantį Velykų savaitgalį, kad virusas neplistų. Draudimai be rimtos priežasties kirsti savivaldybių ribas, išskyrus žiedines, galios iki balandžio šeštos dienos vakaro.

„Tos spūstys rodo, kad žmonės paprasčiausiai neįvertina situacijos rimtumo. Bet šie ribojimai atsirado ne dėl to, kad kažkas norėjo suvaržyti ir apriboti gyvenimą, bet todėl, kad situacija yra tikrai rimta“, – teigė ministrė Agnė Bilotaitė.

O štai Palangoje šiandien spūstys ne keliuose, o Basanavičiaus gatvėje. Poilsiautojai vos vakar ryte sužinojo, kad įvažiuoti į kurortą galės tik iki vidurnakčio, tiesa, atvažiavusiųjų vakar niekas iš čia niekas neišprašo. Vietiniai sako, kad atvykėlių padaugėjo.

„Sakyčiau, per daug. Ruošėmės važiuot į Šventąją pasivaikščiot, bet nutarėm pažiūrėt, kas darosi čia.“

„Matosi, daugėja žmonių jau šiandien. Aš manau, neilgam.“

„Kai atvažiavom, dar nebuvo draudimų. O dabar jau supratom, kad kitą savaitgalį netektų.“

 „Sunku, jau tiek laiko. Čia pirmas išvažiavimas nuo vasaros, rugsėjo mėnesio.“

Panašu, kad poilsiautojai žinią išgirdo ir į pajūrį atskubėjo vakar. Šiandien patikros punktai apylaisviai. Bet žmonės procedūromis nepatenkinti.

„Žadėjo sausio mėnesį juos nuimt, ar vasarį. Tai tikėjomės, o kiek dar reiks laukt…“

„Negalim tėvų aplankyt. Labiausiai sunkina.“

Palangos policija tikina, kad vilčių prasmukti į kurortą žmonės nepuoselėtų.

„Esame gerokai sustiprinę pajėgas, faktiškai pajungti visi Palangoje dirbantys pareigūnai, visą perimetrą užsidengę postų pagalba, esame palikę ir ekipažus darbui viešoje erdvėse. Žmonės turėtų nenustebti, jeigu privažiuos, patikrins“, – kalbėjo skyriaus viršininkas D. Mockaitis.

REKLAMA

O štai Kauno paribiuose vėl atsirado gelžbetoninių blokų. Staigmena jie tapo ir greitosios pagalbos automobiliams. Kito kelio, kaip tik važiuoti atbulomis, nelieka ir kai kuriems lengviesiems automobiliams. O Karmėlavos ir Muravos postuose eismas pralaidesnis nei sostinės pašonėje.

 Visgi kauniečiai jau buvo įkvėpę laisvės, ribojimai išvykti atnaujinti po poros savaičių pertraukos. Dalis vairuotojų ir čia nepatenkinti, kai kurie sustabdyti jau antrą kartą per dieną.

„Trikdo, nes mes sustojom Kaune, sustojom čia – antra patikra.“

„Geriau būtų uždarytos sienos ir negalėtų atvežt to viruso.“

„Važiuoju į sodą dirbti ir neturiu dokumento.“

„Nematau čia jokių problemų.“

 „Žinokit, jaučiam, oras geras, žmonės važiuoja į gamtą, į sodybas. Bet stengiamės kuo greičiau praleist.“

Nors valdžia ragina nesibūriuoti, saulėtą dieną miestai pilni gyvybės. Kaukę dėvi retas praeivis, nors dviejų metrų atstumus išlaikyti vargiai pavyksta. Vakar Lietuvoje nustatyti 724 nauji susirgimų koronavirusu atvejai, dar devyni žmonės mirė.

 

 

 


Rašyti komentarą...
S
Stebėtojas
2021-03-27 21:15:48
Pranešti apie netinkamą komentarą
Man atrodo, kad pati valdžia yra... perteklinė.
Atsakyti
0

S
Spiglys
2021-03-27 22:36:14
Pranešti apie netinkamą komentarą
Valdžia pjauna šaką ant kurios pati sėdi.
Atsakyti
0

N
Nesuprantu
2021-03-28 09:37:11
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ar Lt nėra tinkamų teisininkų užbaigt visą tą bliadstvą ir išgainiot tešlagavių seimą ?
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (6)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų