Karantinas – nė motais: išvažiuojant iš Vilniaus, nusidriekė kilometrinės spūstys patikrinti 8103 automobiliai

Lietuvoje nuo šeštadienio įsigaliojo judėjimo ribojimai. Visgi, panašu, kad tai nesustabdė vairuotojų – išvažiuojant iš Vilniaus nutįso kilometrinės automobilių spūstys. 

Socialinėje paskyroje vairuotojai dalijasi nuotraukomis, vaizdo įrašais ir teigia, kad, važiuojant į Kauną, Širvintas, Panevėžį bei kitas vietas, nusidriekė kilomterinės spūstys.

„Postas iš Vilniaus į Širvintas, kamštis gal 2 kilometrai“, – rašė vienas iš internautų. 

Lietuvoje įsigaliojus draudimui judėti tarp šalies savivaldybių, prie išvažiavimo iš Vilniaus šeštadienį susidarė automobilių spūstys. 

Pasak Vilniaus apskrities policijos atstovės Julijos Samorokovskajos, vien Vilniaus apskrityje šeštadienį iki popietės patikrinti 8103 automobiliai, iš jų – 189 apgręžti. 

„Susidarė kamščiai, kadangi nuo vidurnakčio buvo paskelbtas eismo ribojimas, tai šio ryto eismas parodė, kad žmonės keliauja, o esant būtinybei, juos tikrina pareigūnai“, – BNS sakė Komunikacijos poskyrio vedėja. 

Anot jos, patikrinimų metu taip pat nustatyta 19 kelių eismo taisyklių pažeidimų keturi iš jų – dėl vairuotojų neblaivumo, aštuoniems protokolai surašyti už karantino reikalavimų nesilaikymą, o vienas vairavo be teisių. 

Kauno apskrities policijos atstovė Odeta Vaitkevičienė BNS informavo, jog spūsčių apskrities postuose nėra, o apgręžtų vairuotojų taip pat nėra daug, tačiau tikslūs duomenys bus sekmadienį. 

 Įsigaliojo judėjimo ribojimai 

Naujienų portalas tv3.lt primena, kad šeštadienį Lietuvoje sugrąžinamas gyventojų judėjimo ribojimas. Jis tęsis iki baigsis šventinis Velykų savaitgalis. Taip pat šalyje dar mėnesiui pratęstas karantinas. Tiesa, premjerė Ingrida Šimonytė ramina, kad jis tęsis tokiomis pat sąlygomis ir nėra sugriežtintas.

REKLAMA

Vyriausybė šią savaitę nutarė pratęsti karantiną iki balandžio pabaigos, o gyventojų judėjimo ribojimą grąžinti iki balandžio 5 dienos 24 val.

Ribos taip pat, kaip per Kalėdas

Anot I. Šimonytės, judėjimo ribojimai iki Velykų pabaigos atrodys lygiai taip pat, kaip per Kalėdas. Gyventojų judėjimą kartu su pagalbininkais kontroliuos policija.

„Atrodys taip, kaip atrodė per Kalėdas ir per savaitgalius atrodė. Mūsų institucijos, policija, taip pat ir tos institucijos, kurios talkina policijai, šauliai ar kitos pajėgos klaus žmonių, judančių iš vienos savivaldybės į kitą, kokiu tikslu juda.

Jeigu tai svarbi priežastis, tai, žinoma, judėti bus leidžiama. Bet tiems, kurie tokių svarbių priežasčių neturi, labai rekomenduočiau likti savo namų savivaldybėje“, – žurnalistams kalbėjo I. Šimonytė.

Svarbiomis priežastimis šiuo atveju laikoma, kai asmenys vyksta į savivaldybę, kurioje gyvena; kai į kitą savivaldybę vyksta dėl artimųjų giminaičių mirties. Taip pat judėjimas neribojamas, kuomet asmuo tarp savivaldybių juda darbo reikalais, dėl sveikatos priežiūros paslaugų arba keliauja į tarptautinius keleivių maršrutus oro, jūrų uostus, autobusų stotis ar iš jų.

Taip pat leidžiamas judėjimas, kai asmenys, gyvenantys besiribojančiose Alytaus miesto ir rajono, Kauno miesto ir rajono, Klaipėdos miesto ir rajono, Panevėžio miesto ir rajono, Šiaulių miesto ir rajono, Vilniaus miesto ir rajono savivaldybėse, juda tarp nurodytų besiribojančių savivaldybių.

Keliauti leidžiama ir dėl kitų objektyviai pagrįstų neatidėliotinų priežasčių, kai vykimas į kitą nei savo gyvenamosios vietos savivaldybę yra neišvengiamai būtinas. 

Ribojimas netaikomas vienos šeimos ar vieno namų ūkio nariams, vykstantiems į kitą nei savo gyvenamosios vietos savivaldybę, kurioje jie turi nekilnojamojo turto.

Policija ragina kreiptis į juos

Tuo metu policija gyventojams rekomenduoja prieš bet kokią kelionę į kitą savivaldybę kreiptis į juos konsultacijos.

REKLAMA

„Kreipiuosi į visus gyventojus prašydamas sąmoningumo, ir jeigu kam nors labai reikia vykti, jeigu kyla klausimų dėl vykimo teisėtumo, tai policijos numeris paskelbtas viešai ir prašome pasiskambinti, pasikonsultuoti – sužinoti iškart, ar tai legalu, ar ne“, – žurnalistams penktadienį sakė policijos generalinis komisaras Renatas Požėla.

Jo teigimu policija, kontrolės postuose sustabdžiusi keliaujančius gyventojus, vietoje spręs visus kilusius klausimus. Judėjimo ribojimas, anot R. Požėlos, niekuo nesikeis nuo dar neseniai galiojusio – šalyje veiks ir mobilūs, ir stacionarūs kontrolės postai.

„Labai nieko naujo mums nėra ir Lietuvos gyventojams kažko naujo nebus. Tiesiog atsižvelgiant į besiklostančią situaciją, vėl prie prieigų į savivaldybes grįžta kontrolės postai – tiek mobilūs, tiek stacionarūs“, – teigė policijos vadovas.

Anot generalinio komisaro, prioritetas bus skiriamas kurortinėms vietoms, taip pat pareigūnai atkreips dėmesį ir į kitus galimus karantino pažeidimus, pavyzdžiui, būriavimąsi. 

Svarstys papildomus apribojimus Velykoms

Kaip sakė I. Šimonytė, karantinas iki balandžio pabaigos pratęstas dabartinėmis sąlygomis, neįvedant papildomų sugriežtinimų. Tačiau jau pirmadienį Vyriausybei patariantys ekspertų tarybos nariai rinksis diskutuoti, kokių priemonių imtis per Velykų savaitgalį.

„Pirmadienį taip pat rinksis ekspertų taryba. Svarstysime, kokie galbūt dar reikalavimai dėl saugumo galėtų būti nustatyti turint mintyje, kad prieššventinis laikotarpis yra, kai žmonės skuba į parduotuves įsigyti maisto galbūt didesniais kiekiais ir didesniais būriais“, – Vyriausybės posėdyje penktadienį kalbėjo I. Šimonytė.

Premjerė dar nesiėmė konkrečiai įvardinti, kokie apribojimai gali laukti, tačiau aišku, kad bent dalis jų bus susiję su parduotuvėmis. Čia tikimasi prekybininkų bendradarbiavimo.

„Tikrai dar reikia pasitarti ir pasikalbėti su ekspertais, taip pat su pačių įmonių atstovais. Visi suprantame, kaip atrodo prieššventiniai laikotarpiai. Turbūt ne vieną kartą matėme – daug žmonių vienu metu nori būti toje pačioje vietoje. Plotai yra riboti, reikalavimų laikomasi, manau, įvairiai“, – žurnalistams penktadienį kalbėjo I. Šimonytė.

REKLAMA

Jos teigimu, ne visos didelės prekybos vietos dabar sugeba užtikrinti, kad jų klientai laikytųsi numatytų saugumo reikalavimų. 

„Tikrai mažose įmonėse, kur yra mažas plotas ir labai aiškiai parašyta, kiek žmonių vienu metu gali būti patalpose, panašiai taip ir būna. Didesnėse patalpose kontrolė būna ne visada tokia, kokios mes norėtume. 

Tai reikės tartis ir kalbėti, ar reikia papildomų reikalavimų, ar galima tiesiog susitarti dėl to, kad esamų reikalavimų būtų skrupulingai laikomasi“, – svarstė I. Šimonytė.

Nerimą kelią naujos viruso atmainos

Judėjimo ribojimai grąžinti, o karantinas pratęstas todėl, kad ministrų kabinetui nerimą kelią Lietuvoje plintančios koronaviruso atmainos – britiškasis ir Pietų Afrikos Respublikos (PAR). Jau aišku, kad Lietuvoje užfiksuoti du pastarosios atmainos, o britiškoji atmaina kai kuriose vietose tampa dominuojanti.

„Bandykime lokalizuoti PAR atmainą, kuri jau buvo nustatyta. Dabar dar yra tikrinama keletas kitų įtartinų atvejų. Jeigu mums pavyktų lokalizuoti šią problemą, tai tikrai būtų tikrai labai gera žinia“, – kalbėjo I. Šimonytė.

Tyrimai rodo, kad Vilniaus regione jau dominuoja didesniu užkrečiamumu pasižyminti britiškoji koronaviruso atmaina. Tiriant atsitiktinius mėginius, šiai atmainai būdingas S geno trūkumas nustatomas 70–80 proc. atvejų.

Sveikatos apsaugos ministerijos duomenimis, Vilniaus apskrities savivaldybėse fiksuojamas didžiausias 14 dienų sergamumas 100 tūkst. gyventojų: Širvintų rajone šis rodiklis siekia 744, Vilniaus rajone – 569, Vilniaus mieste – 540, Švenčionių rajone – 511.

Tuo metu bendras šalies vidurkis šiuo metu yra 278 atvejai 100 tūkst. gyventojų per 14 dienų.

 


Rašyti komentarą...
D
Domas
2021-03-27 13:02:12
Pranešti apie netinkamą komentarą
Žinot? Man jau irgi būtų pox nuo šitų nesąmonių. Jau taip uždaryti kaip šunys nuo naujų metų, o naudos visiškai jokios. Čia reikia revoliucijos ar rimtų riaušių, kad išvaikyti tuos nevispročius iš valdžios.
Atsakyti
-24

A
Antanas
2021-03-27 13:09:54
Pranešti apie netinkamą komentarą
Vaziavau ir vaziuosiu karantinas nieko nedave ir neduos. ateina pavasaris reikia dirbti zeme o ne bezdeti namie .jeigu griebs virusas tai ras ir namie o mirti irgi kazkada reikes
Atsakyti
-16

R
Ramunas
2021-03-27 13:02:33
Pranešti apie netinkamą komentarą
Pritariu, kad žmonėms dagryso visi turi visokių reikalų, o ir pailsėt priklauso, pavasaris gražus oras, plataus jums kelio
Atsakyti
-19

SKAITYTI KOMENTARUS (57)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų