REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Mokslininkai užaugino danties užuomazgas naudodami žmogaus šlapimą, rašo bbc.co.uk. Rezultatai, paskelbti žurnale „Cell Regeneration Journal“, parodė, kad šlapimas gali būti kamieninių ląstelių šaltinis, iš kurio galima išauginti mažas į dantis panašias struktūras. Mokslininkų komanda iš Kinijos tikisi, jog tokia technika gali būti pakoreguota, kad būtų įmanoma pakeisti prarastą dantį.

REKLAMA
REKLAMA

Kiti kamieninių ląstelių tyrėjai pareiškė, kad toks tikslas – dar tik ateityje, o kol kas laukia nemažai iššūkių.

REKLAMA

Visame pasaulyje mokslininkai ieško būdų, kaip užauginti dantis, kad žmonėms, kurie juos prarado dėl amžiaus ar prastos burnos higienos, būtų galima užauginti naujus. Kamieninės ląstelės yra dažniausias mokslininkų objektas, mat jos gali virsti bet kokio tipo audiniu.

Grupė mokslininkų iš „Guangzhou“ biomedicinos ir sveikatos instituto kaip pirminį tyrimo šaltinį pasirinko šlapimą. Jame esančios ląstelės buvo paverstos į kamienines ląsteles. Jos sumaišytos su ląstelėmis, paimtomis iš pelės. Toks mišinys buvo implantuotos gyvūnams. Po trijų savaičių pluoštas ląstelių pradėjo priminti dantį: „Į dantį panaši struktūra turėjo šio kaulinio orgabo plaušieną, dentiną ir emalį“. Tačiau jis nebuvo toks kietas kaip tikras žmogaus dantis.

REKLAMA
REKLAMA

Toks tyrimas dar neleis išauginti natūralaus danties, tačiau Kinijos mokslininkai mano, kad tai didelis žingsnis galutinio tikslo link.

Profesorius Chrisas Masonas nėra toks pozityvus kalbėdamas apie tokius tyrimus. Jis teigia, kad pasirinktas pirminis šaltinis – šlapimas yra prastas.

„Tai turbūt vienas iš prasčiausių šaltinių, nes jame yra vos keletas ląstelių, o jų pavertimo į kamienines ląsteles efektyvumas yra labai prastas“, – teigė profesorius.

Jis taip pat perspėjo dėl didesnės užkrėtimo rizikos per bakterijas, nes tuo pasižymi šlapimo ląstelės.  

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų