REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Beveik aštuonis mėnesius nuo praėjusių metų trunkantis karantinas Lietuvoje nutraukiamas liepos 1 d., ketvirtadienį. Tačiau tai nereiškia, kad šalies gyventojai mėgausis gyvenimu be jokių apribojimų. Vyriausybės sprendimu, karantino režimą keičia ekstremalioji padėtis, o kartu su ja lieka dalis ribojimų.

Beveik aštuonis mėnesius nuo praėjusių metų trunkantis karantinas Lietuvoje nutraukiamas liepos 1 d., ketvirtadienį. Tačiau tai nereiškia, kad šalies gyventojai mėgausis gyvenimu be jokių apribojimų. Vyriausybės sprendimu, karantino režimą keičia ekstremalioji padėtis, o kartu su ja lieka dalis ribojimų.

REKLAMA

Tarp ekstremaliosios situacijos valdymo priemonių išlaikomi ūkinės ir viešojo administravimo, paslaugų, švietimo paslaugų ir kitų veiklų ribojimai.

Apsauginės kaukės

Ministrų kabineto sprendimu, apsauginės veido kaukės, privalomas vyresniems nei 6 metų asmenims viešose uždarose erdvėse, išskyrus kai sportuojama ar paslaugos teikimo metu, kai paslaugos negalima suteikti paslaugos gavėjui būnant su kauke.

Kaukės lieka privalomos viešajame transporte, prekybos vietose, viešojo sektoriaus institucijose.

Verslas ir pramogos

Laisvalaikio, sporto įrenginių eksploatavimo, sporto klubų, kūno rengybos centrų, pramogų, poilsio, baseinų, pirčių, diskotekų, šokių salių paslaugos ir kitos paslaugos, teikiamos kontaktiniu būdu. Tačiau būtina laikytis asmens srautų valdymo, saugaus atstumo ir higienos reikalavimų.

REKLAMA
REKLAMA

Tas pats galioja barams, kavinėms, naktiniams klubams ir kitoms viešojo maitinimo įstaigoms, kultūros įstaigoms, bibliotekoms, muziejams, parkams, galerijoms ir kt.

REKLAMA

Kino teatrai,  komerciniai ir nekomerciniai kultūros, pramogų, sporto renginiai, šventės, mugės, festivaliai privalės užtikrinti bilietų platinimą elektroniniu būdu.

Dalyvių skaičius neribojamas renginiuose, vykstančiuose atviroje erdvėje. Renginiai, vykstantys be Galimybių paso, gali vykti tik dalyviams ir žiūrovams sėdint. Uždarose erdvėse vykstančiuose renginiuose be Galimybių paso galimas 75 proc. užpildymas.

Maitinimas renginiuose organizuojamas tam skirtose vietose.

Uždarose ir atvirose erdvėse organizuojamuose renginiuose, kuriuose žiūrovai ar dalyviai renginį stebi ne tik iš sėdimų vietų, dalyvių skaičius neribojamas, tačiau juose gali dalyvauti tik asmenys, atitinkantys šiuos kriterijus:

REKLAMA
REKLAMA
  • Praėjus savaitei po antrojo „Pfizer“ ar „Moderna“ vakcinos skiepo;
  • Praėjus dviem savaitėms po „Johnson & Johnson“ vakcinos;
  • Praėjus keturioms savaitėms po pirmosios „AstraZeneca“ vakcinos dozės (praėjus ne daugiau nei 13 savaičių po pirmosios „AstraZeneca“ vakcinos dozės asmuo privalo gauti antrąją dozę);
  • Po antrosios „AstraZeneca“ vakcinos dozės;
  • Persirgus COVID-19, kai diagnozė buvo patvirtinta PGR tyrimu arba antigeno testu. Nuo neigiamo tyrimo rezultato turi būti praėję ne daugiau kaip 210 dienų;
  • Turint ne anksčiau nei prieš 72 val. atliktą COVID-19 tyrimą su neigiamu rezultatu;
  • praėjus dviem savaitėms nuo bet kurios iš minėtų vakcinų vienos dozės suleidimo asmeniui, kuris persirgo COVID-19 ir diagnozė jam buvo patvirtinta remiantis teigiamu SARS-CoV-2 PGR tyrimo rezultatu;
  • Asmuo yra jaunesnis nei 16 metų amžiaus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Švietimas

Ikimokyklinis, priešmokyklinis, pradinis, pagrindinis, vidurinis ugdymas, profesinis mokymas ir aukštojo mokslo studijos, neformalusis suaugusiųjų švietimas bei švietimo pagalba vykdomi užtikrinant valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų vadovo nustatytas asmenų srautų valdymo, saugaus atstumo laikymosi ir kitas būtinas visuomenės sveikatos saugos, higienos, asmenų aprūpinimo būtinosiomis asmeninėmis apsaugos priemonėmis sąlygas.

Tas pats galioja ir neformaliajam vaikų švietimui. Užsiėmimuose uždarose erdvėse vienu metu ir vaikų stovyklose vienoje grupėje gali dalyvauti ne daugiau kaip 30 vaikų, išskyrus atvejį, kai vaikų stovykloje dalyvauja tik vaikai ir darbuotojai, turintys imunitetą ar neigiamą COVID-19 testą.

REKLAMA

Galimybių pasas išliks

Galimybių pasas ir toliau naudojamas dideliuose renginiuose, kuriuose žiūrovai ar dalyviai renginį stebi ne tik iš sėdimų vietų (festivaliuose, masiniuose susibūrimuose, koncertuose, kt.), taip pat teikiant švietimo ir asmens sveikatos priežiūros paslaugas.

Darbas

Visi viešojo ir privačiojo sektorių darbuotojai gali grįžti į savo darbo vietas. Uždarose bendro naudojimo patalpose, taip pat organizuojant susirinkimus išlieka reikalavimas dėvėti apsaugines veido kaukes, kitais atvejais jų dėvėjimas turi būti apspręstas vidaus tvarkos taisyklėse.

Kiti reikalavimai

COVID-19 pacientus ligoninėse ir toliau bus draudžiama lankyti, nebent tai būtų vaikai, terminalinės būklės pacientai arba lankytojai yra persirgę šia liga arba nuo jos pasiskiepiję.

REKLAMA

Šalyje ir toliau išlieka sienų kontrolė, ūkinės veiklos bei paslaugų teikimo reguliavimas.

Nutarimo projekte nustatoma, kad darbas įstaigose organizuojamas ir klientai aptarnaujami užtikrinant operacijų vadovo nustatytas sąlygas.

Nutarimo projekte nustatomos valstybės sienos kirtimo sąlygos: išlieka būtinybė pateikti imunizavimą nuo COVID-19 ligos arba COVID-19 tyrimo atlikimo faktą patvirtinančius dokumentus.

Karantinas atskirose savivaldybėse

Vis dėlto ministrė pirmininkė Ingrida Šimonytė neatmeta galimybės, kad Lietuvoje gali prireikti lokalių karantinų, jei atskirose savivaldybėse epidemiologinė situacija bus prastesnė.

„Noriu priminti, kad Lietuva dar nėra „žalia“, kai kuriose savivaldybėse situacija vis dar atvejų skaičiumi išlieka arčiau rausvos zonos. Tai labai priklauso nuo to, kaip greitai visa Lietuva nukeliaus į „žaliąją“ zoną ir kaip tvariai. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Gali būti, kad reikės kažkokių lokalių sprendimų atskirose savivaldybėse, jeigu nutiktų taip, kad atskirų savivaldybių dinamika labai išsiskirtų nuo visos Lietuvos. To negalime atmesti, taip yra buvę ir anksčiau. Tada gali būti taip, kad bus vieni reikalavimai nacionaliniu mastu, bet kiti reikalavimai – lokaliu mastu“, – žurnalistams kalbėjo I. Šimonytė.

Pasak premjerės, „visų apribojimų būtų galima atsisakyti tada, kada nebūtų jokių rizikų, kurios nebūtų neigiamos. Deja, šiandien tos rizikos yra ir jos yra realios“.

Ji ragina šalies gyventojus paisyti ne tik apribojimų, bet ir rekomendacijų dėvėti kaukes patalpų viduje, nors šios nuo liepos 1 dienos nebebus privalomos uždarose erdvėse.

REKLAMA

„Norėčiau paraginti mus visus laikytis sveiko proto reikalavimų, nepaisant to, kad nutarime nebus nustatyta pareigos dėvėti kaukės uždarose erdvėse. Ko labiausiai norėtume išvengti tos situacijos, kada ir vėl reikėtų grįžti prie svarstymų apie karantino režimo įvedimą. Akivaizdu, jeigu susiklostytų tokia situacija, Vyriausybei reikėtų grįžti prie svarstymų nustatyti karantino režimą ir vėl“, – patikino I. Šimonytė.

Antrą kartą karantinas Lietuvoje buvo paskelbtas lapkričio 7 d.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų