REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Lietuvoje skiepijimas „AstraZeneca“ vakcina stringa – šiuo metu nepanaudota apie 40 tūkstančių vakcinos dozių, mat prisiklausę gandų kai kurie žmonės šios vakcinos vengia.

Lietuvoje skiepijimas „AstraZeneca“ vakcina stringa – šiuo metu nepanaudota apie 40 tūkstančių vakcinos dozių, mat prisiklausę gandų kai kurie žmonės šios vakcinos vengia.

REKLAMA

Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys žada išsklaidyti visus nuogąstavimus ir pats pasiskiepyti šia vakcina. Tuo metu pavienėse šalies vaistinėse gyventojai pradedami skiepyti nuo erkinio encefalito, rudenį bus galima pasiskiepyti ir nuo sezoninio gripo. Tiesa, vaistininkai vis dar laukia žinių iš sveikatos apsaugos ministerijos, kada bus galima skiepyti žmones ir nuo Covid-19.  

Atėjote į vaistinę nusipirkti maisto papildų, vaistų nuo kraujospūdžio ar galvos skausmo, nenustebkite, mat nuo šiol kai kuriose vaistinėse galėsite dar ir pasiskiepyti. Tiesa, kol kas ne nuo koronaviruso, bet ankstyvą pavasarį nuo erkinio encefalito, o rudenį nuo sezoninio gripo. Skiepas nuo erkinio encefalito vaistinėje kainuoja apie 35 eurus.

Vaistinės tvirtina jau dabar be vargo galinčios skiepyti gyventojus ir nuo koronaviruso. Tačiau iki šiol vaistinės nesulaukė konkretaus atsakymo ir reikalavimų sąrašo iš ministerijos.

REKLAMA
REKLAMA

„Mes visų pirma turime užtikrinti saugumą. Tada klausimas, ar visas vakcinas mes galėtume laikyti, nes ne visoms vakcinoms keliami tie patys reikalavimai. O ,,Pfizer“ žinome, kad tai yra pakankamai reikli vakcina“, – sako „Eurovaistinė“ valdybos pirmininkas Laimonas Devyžis.

REKLAMA

Tiesa, ne visos vaistinės gyventojus jau skiepija nuo erkinio encefalito, sezoninio gripo. Pasak „Camelia“ vaistinės atstovės, Registrų centras dar neparengė specialios platformos E. sveikatos sistemoje, kur būtų galima matyti visą informaciją apie pacientą, jo lėtines ligas, galimas alergijas. O ši informacija, pasak vaistininkų, yra svarbi norint objektyviai įvertinti, ar žmogus yra pasirengęs vakcinuotis.

„Būna tokių atvejų, kad žmogus neprisimena apie tam tikras savo būkles, kurios gali daryti įtaką skiepui ar nepagalvoja apie tai. Yra svarbu paminėti. O E. sveikata būtų ta platforma, kuri dar labiau užtikrintų saugumą“, – pasakoja „Camelia“ atstovė Žiedūnė Juškytė.

REKLAMA
REKLAMA

Registrų centras įsitikinęs, kad visus reikiamus pakeitimus E. sveikatoje pavyks atlikti iki kovo mėnesio pabaigos. Todėl skiepyti žmones pradėjusios vaistinės kol kas visus duomenis apie pacientus suveda rankiniu būdu į savo sistemą.

O gyventojai per daug nedvejoja ir skiepytis vaistinėse sutiktų jau dabar:

„Aš sutikčiau, sutikčiau. O koks man skirtumas, juk tai yra tas pats skiepas kaip ir poliklinikoje.“

„Ir ten, ir ten gerai. Juk čia irgi vaistai ir higiena.“

„Nereikia man tiek skiepų, aš pamirsiu, klausykite, aš alergine astma sergu.“

„Arčiau namų negu važiuoti į savo polikliniką toliau.“

„Aš manau, kad nėra skirtumo kur, jeigu palankios aplinkybės, tai galima ir vaistinėje.“

„Tiesiog patogu, prieinama, daug vaistinių geros lokacijos.“

Sveikatos apsaugos ministerija tikina – ruošiantis masinei vakcinacijai gegužės mėnesį, svarsto galimybę pasitelkti ir vaistines. Šios galėtų padėti suvaldyti gyventojų srautus. Tiesa, dėl „BioNtech/Pfizer“ vakcinos sudėtingumo, vaistinėms greičiausiai būtų leista skiepyti žmones „AstraZeneca“ arba „Moderna“ vakcinomis, kurios nereikalauja ultra žemos temperatūros.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Visgi statistika liūdna, mat gandų ir propagandos prisiklausę dalis žmonių vengia „AstraZeneca“ skiepų – nesunaudota apie 40 tūkstančių šios vakcinos dozių.

„Tai yra ženklus vakcinos nesunaudojimas, nes jei vertinsime „Moderna" turime visą sunaudotą, su „Pfizer" irgi ta pati situacija, esame sunaudoję daugiau nei 90 procentų vakcinos“, – teigia vyriausiasis specialistas Lukas Galkus.

O norėdamas išsklaidyti visus nuogąstavimus dėl šios vakcinos šiandien Seimo Vyriausybės valandoje sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys pažadėjo pats pasiskiepyti „AstraZeneca““vakcina.

„Asmeniškai aš tai pats tikrai pasiskiepysiu „AstraZeneca“ vakcina, ne kokia kita tam, kad išsklaidyčiau kažkokius tai nuogąstavimus“, – kalbėjo sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys.

REKLAMA

Nors, pasak sveikatos apsaugos ministro, kasdien Lietuvoje „AstraZeneca“ vakcina pasiskiepija apie 5 tūkstančiai žmonių, visgi šie kiekiai galėtų būti dar didesni, jei gyventojai nebūtų taip be pagrindo įsibaiminę. Štai Karoliniškių poliklinikoje kol kas yra likę apie 400 dozių „AstraZeneca“ vakcinos. Poliklinikos slaugos administratorė tikina, kad likusiomis vakcinomis kviečiami skiepytis asmenys pagal numatytą eilę.

„Skambiname, ieškome, perduodame informaciją, kad siųstų pacientus. Šeimos skyriams perduodame informaciją, kad yra vakcinų, kad atvyktų tą dieną“, – sako slaugos administratorė Vaida Danielė.

REKLAMA

Pasak sveikatos apsaugos ministerijos, jei asmuo atsisako skiepo ir vakcina atlieka, skiepytis galima kviesti asmenis ir iš kitų prioritetinių grupių.

„Jeigu lieka vakcinų ir reikia staiga kviesti asmenis, tai gali būti kviečiami asmenys iš gretutinių prioritetinių grupių, ne iš tos, kuri skiepijama dabar, o iš šalia esančių. Tai dabar galima kviesti iš gretutinėmis ligomis sergančiųjų grupės“, – pasakoja L. Galkus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų