REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Pompastišką pasaulinių žemės arimo varžybų atidarymą apkartino dar „žemiškesni“ rūpesčiai – žemių negalinčių susigrąžinti savininkų piketas.

REKLAMA
REKLAMA

Žmonės sako praradę viltį ir norintys pasauliui parodyti, kaip Lietuvoje vykdoma žemės reforma, skelbia LTV naujienų tarnyba.

REKLAMA

Lietuvos žemės ūkio universitete penktadienio rytą prasidėjo pirmosios Baltijos šalyse Pasaulinės artojų varžybos, kurioms pasirengti skirta 15 mln. Lt.

Į jas suvažiavę 29 šalių atstovai dvi dienas varžysis, kas tiesiau ir greičiau išvers plūgais žemę.

Ir nors save vadiname artojų kraštu, jau prieš kainuojančias varžybas patys lietuviai buvo linkę nugalėtojų laurais vainikuoti britus ir austrus.

Atidarymo iškilmes kiek apkartino per pusšimčio žemių Noreikiškėse neatgaunančių savininkų piketas. Protestuotojai reikalavo sugrąžinti teisėtą jų nuosavybę – daugiau kaip šimtą hektarų žemės, dabar priklausančios universitetui.

REKLAMA
REKLAMA

Ministrė – bejėgė

Žmonės piktinasi valdininkų siūlymais rinktis piniginę kompensaciją – už žemės arą netoli Kauno vos po 13 Lt.

„Su mumis niekas nekalba. Mes einame, 16 metų einame, miname slenksčius...“ – atsidūsta Laima Ona Špokauskienė, žemės neatgaunanti savininkė.

Saugomi policijos ir Viešosios saugumo tarnybos pareigūnų, piketuotojai valdžios dėmesio nesulaukė, vis dėlto demonstrantai sakė norintys pasauliui parodyti, kaip Lietuvoje vykdoma žemės reforma.

„Vakar atstovai buvo pas K. Prunskienę Žemės ūkio akademijoje, bet ji pasakė esanti bejėgė. Tai mums belieka paklausti, ką ji čia veikia Lietuvoje“, – sakė Inga Žemgulienė, žemės neatgaunanti savininkė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Žemės ūkio ministrė Kazimira Prunskienė teigia, kad beveik viskas yra universiteto, kuriam dabar priklauso žemė, valioje.

„Tas dialogas yra labai sunkus, mes, kaip Žemės ūkio ministerija, čia instrumentų nelabai turime“, – teigia žemės ūkio ministrė.

Rektorius žiūri „filosofiškai“

Lietuvos žemės ūkio universiteto rektorius tvirtina, esą visa žemė reikalinga studentų praktikai ir mokymui. Tiek jos – iš viso apie 600 hektarų – skyrė universiteto steigėjas Lietuvos Seimas.

„Taigi mes labai filosofiškai ir ramiai žiūrime į šitą klausimą, mes nieko padėti savininkams negalime, nei sutrukdyti jiems negalime.

REKLAMA

Jei Seimas nutars, kad universitetas neturi teisės turėti tą žemę, jie nubalsuos ir atims“, – sako prof. Romualdas Deltuvas, Lietuvos žemės ūkio universiteto rektorius.

Tuo metu Rūta Zabelienė, Lietuvos žemės savininkų sąjungos koordinatorė, teigia, kad toji žemė naudojama ne mokslui, o verslui.

„Žmonės tą mato, jie čia gyvena ir mato, kad mokymo tikslams tikrai yra nepanaudojama ta žemė – visi tie 700 hektarų. Jie mato, kad joje vystomas verslas. Kam žemės ūkio akademijai reikalinga ferma su keturiais šimtais karvių“, – „Panoramai“ sako R. Zabelienė.

Prieš metus norinčiųjų Noreikiškėse susigrąžinti žemę skundą tyrė ir Seimo kontrolieriai, tačiau jokių pažeidimų tvirtino nenustatę.

Piketuotojus išklausęs Krikščionių demokratų partijos narys iš Olandijos dėl negrąžinamos žemės Pakaunėje žada kreiptis į Europos Parlamentą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų