REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Asta Damkuvienė, Šiaulių centro poliklinikos ginekologė:

Asta Damkuvienė, Šiaulių centro poliklinikos ginekologė:

REKLAMA

 Ne, nes bus taip, kaip Lenkijoje. Plėtosis abortų turizmas, kažkas padarys verslą – surinks moteris, norinčias nutraukti nėštumą, ir veš taip, kaip dabar pilnais autobusais veža iš Lenkijos. Daugės kriminalinių abortų, pelnysis nesąžiningi medikai.

REKLAMA
REKLAMA

Oficialiai Lietuvoje pernai buvo atlikta 10 tūkstančių abortų, o neužregistruotų abortų yra keturgubai daugiau.

REKLAMA

Aš priklausau mažumai ginekologų, kurie nedaro abortų. Man ši operacija nepriimtina, negaliu žudyti vaikų. Trijų mėnesių vaikas turi rankas, kojas, kvėpuoja, širdelė plaka, o pagal mūsų įstatymus iki trijų mėnesių nėštumą galima nutraukti. Ar čia žmogiška? Tas vaikelis yra sudraskomas ir metamas į šiukšlių dėžę.

Abortų pasekmės būna visada. Moteris, nutraukusi pirmą nėštumą, gali niekada neturėti vaikų, ne šimtu procentų, tačiau tai nutinka labai dažnai. 38 metus dirbu ginekologe ir turiu labai daug pacienčių, kurios po to niekaip negali pastoti.

REKLAMA
REKLAMA

Reikia ne drausti, o aiškinti apie kontracepciją, šviesti mokyklose, spaudoje apie abortų pasekmes. Jeigu visi žinotų, kas yra abortas, jų žymiai sumažėtų.

Ateina 17 metų mergina ir pareiškia: aš atėjau išsivalyti. Koks tai išvalymas? Tai yra žmogaus nužudymas.

Ypač vyrai neturi supratimo apie abortus. Prieš keletą metų kalbėjau šimtui kareivukų, salėje buvo visiška tyla, paskui jie uždavė begalę klausimų.

Kontracepcija yra be proto brangi: kontraceptinis pleistras kainuoja 45-55 litus per mėnesį, tabletės – 40, žiedas – 45 litus. Kokia studentė gali tai įsigyti? Reikia piginti kontraceptikus jaunimui.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Olga Spirova, grožio salono darbuotoja:

– Ne. Įstatymais nereikia varžyti moters apsisprendimo. Turi būti sąlygos moteriai padaryti teisingą sprendimą – gimdyti vaiką. Tam reikia socialinių garantijų.

Reikia dirbti su jaunimu tam, kad būtų išvengta ankstyvų nėštumų. Turi stengtis ir šeima, ne tik mokykla. Dabar tėvai labai nori, kad vaikams būtų viskas suteikta, jais pasirūpinta.

Aš neprieštaraujau bažnyčiai, bet manau, kad draudimai yra blogai.

Rimvydas Genys, buvęs gamybos direktorius:

 

– Nemanau. Tai kiekvieno asmeninis pasirinkimas. Abortas atrodo nemoralus dalykas, bet toks gyvenimas.

REKLAMA

Reikalinga prevencija. Mokykla turi tuo rūpintis. Tai tas pats, kaip vidurinę baigę žmonės nežino, kaip mokesčius susimokėti, kur pinigus investuoti, nes to niekas nemokė.

Pasekmės po abortų uždraudimo – Panevėžio kalėjimo neužteks.

Vyrai irgi turėtų būti atsakingi, žinoti, ką daro.

Živilė Germanavičienė, studentė:

 

– Ne, nes bus dar daugiau vaikų, kurie gims namuose, bus palikti laiptinėse, konteineriuose. Arba moterys abortus darysis kitur.

Praktiką atlikau kūdikių namuose, kur yra vaikų su didelėmis negaliomis. Mamos darbuotojoms yra sakiusios, kad jeigu nebūtų buvę galima į kūdikių namus priglausti, tai būtų juos kažkur palikusios.

REKLAMA

Edvardas, pensininkas, buvęs radiotechnikas:

 

– Man atrodo, kad patys žmonės turi pasirinkti. Tai žudymas, bet nereikia tuo piktnaudžiauti. Valstybė į šeimos reikalus iš viso neturėtų kištis.

Juras Andriukaitis, Šiaulių miesto mero pavaduotojas:

 

– Čia moters reikia klausti. Reikai drausti, bet kai kuriais atvejais ne: jeigu buvo nusikaltimas prieš moterį, kilo grėsmė moters sveikatai. Jeigu uždraustų, atsirastų pogrindiniai abortai.

Pritariu, kad abortu užmuši gyvybę, bet yra tam tikrų aspektų: apsigimimai, asocialios šeimos. Aš netgi pasirašyčiau už tam tikrų asocialių asmenų sterilizavimą, kurie gimdo vaikus, kad iš jų pragyventų, ir tokius pačius degradus leidžia mums į visuomenę.

Kalbino Gintarė VALUCKYTĖ

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų