REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Angliavandeniai dažnai priskiriami prie nevartotinų, tačiau kardiologė Nicole Harkin pabrėžia, kad angliavandeniai yra būtini širdies sveikatai. Tik būtina pasirinkti tinkamus angliavandenius.

Angliavandeniai dažnai priskiriami prie nevartotinų, tačiau kardiologė Nicole Harkin pabrėžia, kad angliavandeniai yra būtini širdies sveikatai. Tik būtina pasirinkti tinkamus angliavandenius.

REKLAMA

Angliavandeniai yra vienas iš trijų mikroelementų, kurie kartu su baltymais sudaro visą mūsų maistą. Jų yra visuose maisto produktuose – nuo braškių iki gruzdintų bulvyčių, rašo insider.com.

Sudėtiniai angliavandeniai, kurių yra avižose, ruduosiuose ryžiuose ar pilno grūdo makaronuose, yra tiesiogiai susiję su geresne širdies sveikata, o greitieji angliavandeniai, kurių gausu sausainiuose, traškučiuose ir pyragaičiuose, yra tiesiogiai susiję su širdies ir kraujagyslių sistemos problemomis.

Angliavandeniai būtini

Daugelis žmonių išgirdę žodį „angliavandeniai“ pasimeta, tačiau N. Harkin aiškina, kad jie „labai svarbūs“, nes padeda palaikyti mūsų organizmo funkcijas.

REKLAMA
REKLAMA

Ji mano, kad mažai angliavandenių turinčios dietos „daro meškos paslaugą“, nes pilno grūdo produktuose esantys angliavandeniai yra būtini širdžiai.

REKLAMA

Pasak N. Harkin, svarbu atskirti skirtingas angliavandenių rūšis. Pasak Amerikos širdies asociacijos, neskaldyti grūdai yra geras skaidulinių medžiagų šaltinis, mažinantis cholesterolio kiekį kraujyje.

Todėl N. Harkin pataria pusryčiams rinktis avižinę košę ir ragina eksperimentuoti su įvairiais grūdiniais produktais, kurių nesate bandę, pavyzdžiui, paragauti laukinių ryžių ar miežių.

Pilno grūdo produktų norma dienai priklauso nuo amžiaus, lyties, ūgio, svorio ir aktyvumo lygo. Pavyzdžiui, 31-59 moterims rekomenduojama suvalgyti 140-200 g kruopų, iš kurių maždaug 100 g turėtų būti neskaldyti grūdai.

REKLAMA
REKLAMA

Patarė, ką valgyti

Sudėtiniai angliavandeniai labai skiriasi nuo greitųjų rafinuotų angliavandenių, esančių perdirbtuose maisto produktuose.

Greitieji angliavandeniai dėl mažesnio skaidulų kiekio organizme yra lengvai skaidomi, o tai reiškia, kad jie greičiau suteikia energijos, tačiau tai kenkia organizmui.

„Ypač apdorotas maistas nuolat siejamas su padidėjusia širdies ir kraujagyslių ligų rizika“, – sakė kardiologė.

Tyrimai rodo, kad rafinuoti greitieji angliavandeniai gali padidinti trigliceridų kiekį kraujyje, o tai didina širdies ligų riziką.

Pasak N. Harkin, svarbiausia yra tai, kas sudaro jūsų mitybos racioną. Ji pripažįsta, kad neįmanoma visiškai atsisakyti perdirbtų produktų, tačiau ragina valgyti daugiau neperdirbtų produktų – neskaldytų grūdų, vaisių, daržovių, ankštinių augalų, riešutų, sėklų, liesų baltymų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų