REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Balta arba šviesiai melsva maudymosi bei nardymo apranga gali apsaugoti nuo ryklio atakos, rodo nauja studija, kuri aptiko, jog šie vandenų plėšrūnai neatskiria spalvų.

REKLAMA
REKLAMA

Tyrėjai nustatė, kad ryklių, tarp jų – ir ypač agresyvių bukasnukių bei tigrinių, akys pasaulį mato tik juoda ir balta spalvomis bei jų atspalviais, praneša „The Telegraph“.

REKLAMA

Todėl manoma, kad melsvo jūros vandens fone būtų saugesnė jam mažai kontrastinga šviesi aprangos spalva.

Naujausios išvados paaiškintų tarptautinius ryklių atakų statistikos duomenis, kurie rodo, jog didžioji dalis užpultų narų bei banglentininkų dėvėjo juodus kostiumus.

Vakarų Australijos bei Kvinslendo universitetų mokslininkai tyrė septyniolikos ryklių rūšių akis. Nustatyta, jog jų tinklainėje buvo tik vieno tipo šviesos jutiklis – gebantis atskirti šviesą ir tamsą.

REKLAMA
REKLAMA

Tai reiškia, jog raudonas obuolys rykliams būtų tik tamsus šešėlis.

Naujos ryklių studijos rezultatai laikomi stebinančiais, nes šie gyvūnai yra vieni puikiausių plėšrūnų pasaulyje.

Iki šiol mokslininkai manė, jog ryklių sėkmė buvo paremta itin išsivysčiusiomis juslėmis, tarp jų – ir regėjimu.

Profesorius Nathan Hart nurodė, kad ryklių matomi vaizdai gali būti palyginti su nespalvota televizija.

„Jei trūksta spalvų skyrimo, tai reiškia, jog šviesumo kontrastai tampa svarbesni identifikuojant objektus. Galime pasinaudoti šia informacija, kurdami aprangą banglentininkams bei plaukikams. Tuomet ji galbūt mažiau patrauktų ryklių dėmesį ir sumažėtų atakų“, – aiškino N.Hart, pastebėjęs, kad reikia atlikti daugiau tyrimų nustatant, kokios medžiagų faktūros, rykliams nepastebimiausios.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Dauguma žuvų ir rajų turi tam tikrą spalvų regėjimą, tačiau žinduoliai banginiai, delfinai bei ruoniai, manoma, taip pat skiria tik juodos ir baltos atspalvius.

Naujos ryklių studijos rezultatai laikomi stebinančiais, nes jie yra vieni puikiausių plėšrūnų pasaulyje. Iki šiol mokslininkai manė, jog ryklių sėkmė buvo paremta itin išsivysčiusiomis juslėmis, tarp jų – ir regėjimu.

Rykliai labiausiai mėgsta banglentininkus. Net pusė visų užpuolimų yra susiję su banglentininkais. Toliau rikiuojasi plaukikai, nardytojai, žeberklais žvejojantys žvejai.

REKLAMA

Tačiau žinomas ekologas ir vaizdo klipų apie ryklius kūrėjas Joe Romeiro teigia, kad toli gražu neaišku, kas labiau kenčia - žmonės nuo ryklių ar rykliai nuo žmonių. Kasmet žmonės užmuša šimtus tūkstančių ryklių, o daugelis ryklių rūšių jau pradeda nykti

„Rykliai – dalis mūsų ekologinės sistemos, todėl jiems reikia apsaugos. O jei jei išnyks – niekada jų nesusigrąžinsime ir patirsime didelį smūgį“, – tikina J.Romeiro.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų