rykliai

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „rykliai“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „rykliai“.

Atidžiau į vandenį įsižiūrėję poilsiautojai ėmė rėkti – lipkit lauk iš vandens: paaiškėjo, kas nutiko

Dėl vandenyje pastebėto ryklio Gran Kanarijoje buvo uždaryti trys turistų pamėgtos salos paplūdimiai. Gran Kanarijoje gyvenanti lietuvė Eglė pasakoja, kas įvyko, kad žmonės buvo apstulbę dėl tokio įvykio. Ryklys buvo pastebėtas dar šeštadienį Gran Kanarijos saloje esančio Teldės miesto Melenaros paplūdimyje, rašoma  „Daily mail“ naujienų portale.

„Megos“ akvariume užfiksavo šiurpų vaizdą: skaudu net žiūrėti

Trečiadienį paskelbus, kad prekybos ir laisvalaikio centro „Mega“ akvariume nugaišo visi rykliai, naujienų portalo „Kas vyksta Kaune“ skaitytojas pasidalino vaizdo įrašu, kuriame matosi keistas gyvūno elgesys – ryklys lėtai šonu leidosi į akvariumo dugną. Apie užfiksuotą vaizdą kaunietis nedelsiant pranešė „Megai“. Žinutę apie galimai leisgyvį ryklį vyras prekybos ir laisvalaikio centrui išsiuntė vasario 4-ąją, o atsako sulaukė vasario 15-ąją.
2024-04-22

Liūdna žinia: nugaišo visi „Megos“ akvariume gyvenę rykliai

Ne vienus metus prekybos ir laisvalaikio centras „Mega“ buvo vienintelė vieta Lietuvoje, kurioje buvo galima apžiūrėti ryklius. Vis dėlto šiandien Lietuvoje ryklių jau nebėra – PLC „Mega“ valdytojai skelbia netekę šių egzotinių gyvūnų, rašoma pranešime spaudai.
51 2024-04-17

Paplūdimyje – poilsiautojų šokas: „Prireikė kelių sekundžių, kol supratau, kas tai“

Vasara dar nesibaigė ir daug žmonių dar laukia atostogų. Užsienio žiniasklaidoje gausu perspėjimų apie ryklių kruvinus išpuolius, kurie dažnai gyventojams baigiasi ir tragiškai. Prieš mėnesį ryklys užpuolė 23 metų poilsiautoją, plaukiantį vos už kelių metrų nuo Egipte plytinčio kuroto Hurgadoje. Vyro sužalojimai buvo tokie sunkūs, kad jis mirė per kelias sekundes, o po kelių valandų žiaurios atakos nufilmuota medžiaga pasklido socialiniuose tinkluose.

Įspūdingas povandeninis pasaulis: vyksta 35-oji „Ryklių savaitė“

Nors rykliai – paslaptingi ir dažnam baimę keliantys gyvūnai, jie taip pat atlieka vandenynui itin svarbių funkcijų, pavyzdžiui, skatina biologinės įvairovės klestėjimą maitindamiesi tik tomis rūšimis, kurių yra daugiausiai, ir leisdami kitoms augti. Išsklaidyti mitus ir stereotipus jau 35-ąjį kartą kviečia kasmetinė „Discovery Channel“ iniciatyva „Ryklių savaitė“. Žiūrovų jau laukia specialaus vaizdo turinio kolekcija, pagilinsianti kiekvieno žinias apie šiuos planetai svarbius gyvūnus.
2023-07-28

Įspūdingas povandeninis pasaulis: vyksta 35-oji „Ryklių savaitė“

Nors rykliai – paslaptingi ir dažnam baimę keliantys gyvūnai, jie taip pat atlieka vandenynui itin svarbių funkcijų, pavyzdžiui, skatina biologinės įvairovės klestėjimą maitindamiesi tik tomis rūšimis, kurių yra daugiausiai, ir leisdami kitoms augti. Išsklaidyti mitus ir stereotipus jau 35-ąjį kartą kviečia kasmetinė „Discovery Channel“ iniciatyva „Ryklių savaitė“. Žiūrovų jau laukia specialaus vaizdo turinio kolekcija, pagilinsianti kiekvieno žinias apie šiuos planetai svarbius gyvūnus.
2023-07-28

ES ketina uždrausti prekiauti ryklių pelekais

Europos Sąjunga trečiadienį pareiškė, kad sieks pateikti teisės aktą, kuriuo būtų uždrausta prekiauti ryklių pelekais, siekiant kovoti su žvejyba, dėl kurios gali išnykti trečdalis ryklių rūšių. Šis žingsnis žengtas po to, kai daugiau nei milijonas Europos piliečių pasirašė peticiją, kurioje blokas raginamas padėti sustabdyti ryklių žvejybą dėl pelekų visame pasaulyje. ES draudžiama laivuose pašalinti ryklių pelekus ir išmesti gyvą ryklį atgal į vandenį.
2023-07-05

Parodė, kaip elgtis vandeny susidūrus su plėšrūnu: „Jie nėra monstrai, kokiais juos laikome“

Sužinojus, kad netoli kranto plaukioja rykliai, poilsiautojai yra įspėjami jokiais būdais nelipti į vandenį ir saugotis nuo šių plėšrūnų. Tačiau Havajuose, JAV, gyvenanti nardymo instruktorė nusprendė pabandyti pakeisti žmonių nuomonę apie šias žuvis ir išmokyti, kaip elgtis, jei vandenyje teks susidurti su rykliu. Amerikietė Kayleigh Grant nufilmavo, kaip prie jos kolegės Andrianos Fragolos priartėja tigrinis ryklys.
2022-08-25

Pamatę, kas plaukioja vandenyje, iš pliažo bėgo neatsisukdami: nelinkėtų niekam

Socialiniuose tinkluose pasidalintoje vaizdo medžiagoje užfiksuota pora ryklių, kurie pliuškenosi netoli kranto, kur maudėsi plaukikai. Tai dar vienas atvejis Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) rytinėje pakrantėje. Floridoje plaukikai išsigando, kai tuo pat metu netoli kranto buvo pastebėtas ne vienas, o du rykliai. Džeksonvilyje, Neptūno paplūdimyje, atsipalaidavę žmonės nustebo pamatę iš vandens paviršiaus, kuris buvo tik iki kelių, kyšančius pilkus pelekus.
2022-08-12

Atidžiau į vandenį įsižiūrėjusi poilsiautoja ėmė rėkti: „Lipkit iš vandens!“

Floridos valstijoje, JAV, poilsiautoja negalėjo patikėti tuo, ką užfiksavo krante. Tai pamačiusi moteris iškart ėmė rėkti ir liepė kitiems poilsiautojams kuo greičiau lipti iš vandens. Liepos 30-ąją Floridos valstijos Neptūno paplūdimyje viena poilsiautoja vandenyje pastebėjo net du ryklius, kurie maitinosi žuvimis visai netoli kranto. Netoliese ryklių pliuškenosi kiti poilsiautojai.
2022-08-04
REKLAMA
REKLAMA

Ryklys užpuolė žmogų prie Anglijos krantų

Vienas nardytojas, kaip manoma, buvo apkandžiotas ryklio per itin retą incidentą prie Anglijos pietinių krantų, antradienį pranešė pakrančių apsauga. Jūrų ir pakrančių apsaugos agentūra nurodė išsiuntusi savo gelbėtojų brigadą į Penzansą Kornvalio grafystėje „susitikti su nardytoju, kuriam, kaip įtariama, įkando ryklys“, kai apie šį incidentą buvo pranešta praeitą ketvirtadienį. „Manoma, kad plaukikui buvo sužeista koja“, – pridūrė tarnyba.
319 2022-08-02

Lietuvių pamėgtame Egipto kurorte siautėja rykliai: vieną po kito mirtinai sukandžioja turistus

Lietuvių pamėgtame Egipto Hurgados kurorte ryklys mirtinai sukandžiojo dar vieną turistę – šįkart nasruose žuvo 40-metė rumunė. Ši nelaimė įvyko netrukus po to, kai plėšrūnas, nukandęs ranką ir koją, pražudė 68-erių Austrijos pilietę. Skelbiama, kad vadinamieji mako rykliai pastarosiomis dienomis siautėja prie viso pasaulio turistų pamėgto Hurgados kurorto. Dėl to populiarioje Sahl Hasheesho pakrantėje dabar uždaryti visi paplūdimiai ir uždraustos visos vandens pramogos.
2022-07-04

Naras negalėjo patikėti savo akimis: išvydo vieną didžiausių pasaulio ryklių

Vienas didžiausių pasauklio ryklių yra visai nepavojingas žmogui. Tuo galėjo įsitikinti Airijos karinio jūrų laivyno naras, kai vos panėręs po vandeniu jūroje išvydo įspūdingo dydžio milžinryklį. Nors milžinrykliai yra grėsmingos išvaizdos, tačiau jie taip pat yra vienos švelniausių ir baikščiausių būtybių vandenyne, mintantys planktoniniais vėžiagyviais. Šie rykliai užauga iki 9 m ilgio ir gali sverti net 4 tonas. Tai yra antras didžiausias ryklys pasaulyje.
2022-04-29

Vakarų Australijoje teko uždaryti populiarius paplūdimius: atplaukė dešimtys alkanų ryklių

Vakarų Australijoje teko uždaryti bent kelis populiarius paplūdimius. Tokių saugumo priemonių vietos tarnybos ėmėsi po to, kai ten pasirodė dešimtys alkanų ryklių. O atviliojo plėšrūnus ten milžiniškas nugaišusio banginio kūnas. Maždaug dešimties metrų banginio gaišena plūduriuoja prie Rotnesto salos Vakarų Australijoje. Ir neilgai trukus čia tikrą puotą surengia rykliai. Jie godžiai minta banginio palaikais. Tai vyksta vos už šimto metrų nuo kranto, kur plyti australų pamėgti paplūdimiai.
2021-11-16

Kolumbijoje konfiskuota didžiulė ryklių pelekų siunta

Kolumbijos institucijos konfiskavo tūkstančius ryklių pelekų, paruoštų neteisėtai išsiųsti į Honkongą, pranešė pareigūnai. Bogotoje „konfiskuota 3 493 vienetai ryklių pelekų bei 117 kilogramų žuvų pūslių, kurie buvo pakeliui į Honkongą“, pranešė Aplinkos ministerijos vadovė Carolina Urrutia (Karolina Urutia). Ryklių pelekai yra paklausūs kai kuriose Kinijos bendruomenėse, kur jie tiekiami vestuvių pokyliuose. Taip pat vyrauja klaidingas įsitikinimas, kad šios žuvų dalys turi gydomųjų savybių.
2021-09-25

Paplūdimyje budėję gelbėtojai išvydo pavojų – privalėjo kuo skubiau uždaryti pliažus

Niujorko valstijos Long Ailando saloje, prie Vesthamptono miesto esančiame paplūdimyje budėję gelbėtojai netoli vandenyno kranto išvydo pavojų, dėl kurio teko nedelsiant uždaryti pliažus ir žmonėms neleisti maudytis. Virš vandenyno skridęs Sautamptono pareigūnų dronas nufilmavo, kaip keli rykliai maitinosi ten plaukusiomis žuvimis. Tai išvydę gelbėtojai nedelsiant nusprendė uždrausti poilsiautojams maudytis vandenyne ir laikinai uždarė pliažus. Ši situacija nufilmuota rugpjūčio 17 dieną.
2021-08-30

Tailando mokslininkai bando gelbėti ypatingus ryklius: nyksta dėl egzotinio maisto mėgėjų

Narai gilyn į vandenį leidžiasi visai ne tam, kad pasigrožėtų povandeniniu pasauliu. Jie turi svarbią misiją – paleisti nedidelius, dryžuotus ryklius į laisvę. Tai – vadinamieji bambukiniai rykliai, kurie išsiskiria ne tik savo dryžuotu kūneliu, bet ir itin ilga uodega. Šie rykliai gamtoje nyksta. Ir viskas dėl žuvų kolekcionierių ir egzotiško maisto gurmanų.
2021-06-07

Ryklys į krokodilų knibždantį vandenį už piršto nutempė moterį

Australijos šiaurės vakaruose ryklys sugriebęs už piršto nutempė į krokodilų knibždantį vandenį jį pamaitinti iš rankos mėginusią moterį, pranešė šalies žiniasklaida. Pasak Melissos Brunning, ji jachta nukeliavo į atokų Kimberlio regioną, esantį apytiksliai 2 500 km į šiaurę nuo Perto, kur pamėgino pamaitinti iš rankos keturis laivą sekusius ruduosius ryklius aukles.
2018-07-01

Kraują stingdantis radinys namų rūsyje: atsakymo neranda net policija

Ne visi namuose auginti nori šuniukus ar kačiukus. Kai kam prisireikia – egzotinių gyvūnų. Tačiau turbūt dar nesutikote žmogaus, kuris namuose laikytų ryklius. JAV, Niujorke, apieškojus vieno namo rūsį rastas baseinas, kuriama – beveik dvylika ryklių: septyni gyvi smėlio rykliai, du jau numirę leopardiniai rykliai ir vienas negyvas kūjaryklis, rašo HuffPost. Aptikti rykliai vėliau nugabenti į „Long Islando Akvariumą“. „Jie jauni, tarp 45 cm ir 1,2 m ilgio.
2017-09-09

Šiurpus eksperimentas: vyras persipjovė ranką, kad pamatytų ryklių reakciją

Leisti laiką vandenyje yra labai smagu. Ne vienas žmogus svajoja apie balto smėlio paplūdimį kur prie vandenyno. Tačiau yra ir tokių, kurie bijo - o kas jei užpuls ryklys? Vienas naras nusprendė kiek keistu ir ne pačiu maloniausiu būdu sugriauti bent vieną mitą apie ryklius, todėl tiesiog persipjovė sau riešus. Bet ar tai ką nors įrodo? Skyleris Thomasas yra profesionalus nardytojas ir aktyvistas, kovojantis už ryklių išsaugojimą.
2017-08-10

Pavojingam iššūkiui pasiryžęs modelis pasigailėjo: filmavimą nutraukė ryklio ataka

JAV suaugusiųjų pramogų kompanija nuėjo kiek per toli, kai per reklaminio vaizdo įrašo filmavimą stipriai nukentėjo modelis Molly Cavalli. Moteriai prireikė net 20 siūlių, kai citrininis aštriadantis ryklys dantimis kibo jai į koją, rašo „DailyMail“. Prieš panirdama į vandenį suaugusiems skirtose nuotraukose pozuojanti M. Cavalli buvo pakilios nuotaikos. Moteris ruošėsi su specialiu apsauginiu narvu leistis gilyn į vandenį, kuriame jau ratus suko išbadėję rykliai.
2017-05-08

Įspėja apie grėsmę netoli Lietuvos – gali pasirodyti žmogėdros rykliai

Klimatologai įspėja: karštis tropinėse platumose lemia, kad į Baltijos jūrą vis dažniau atplaukia kitų rūšių žuvų. „Pas mus jau atsirado kardžuvė – 3 metrų ilgio žuvis. Jau Baltijoje pastebėti ir silkiniai rykliai“, - vardijo klimatologė Audronė Galvonaitė. Tačiau tai dar ne viskas. „Paskui juos gali atkeliauti ir žmogėdros rykliai. Jiems ten karšta, gal ten maistas jau sunkiai surandamas. Gal mes skanesni“, - svarstė A. Galvonaitė. Daugiau žiūrėkite vaizdo įraše.
Orai 2017-01-14

Parolimpinis „Ryklių berniukas“ save motyvuoja plaukdamas neva nuo persekiojančio ryklio

Kai Pietų Afrikos Respublikos atletas Achmatas Hassiemas dalyvauja parolimpinėse plaukimo varžybose, save jis motyvuoja įsivaizduodamas iš paskos plaukiantį ryklį, kuris prieš dešimtmetį nukando jam pusę kojos. A.Hassiemo likimas yra neatskiriamai susietas su rykliais nuo pat tos dienos, kai Keiptaune per gelbėtojų mokymus jį užpuolė didysis baltasis ryklys. Tąsyk ryklys jo vos nenužudė. Dabar šis sužalojimas atvedė jį į Rio de Žaneiro parolimpines žaidynes.
2016-09-14

Mantas Armalis apie kontraktą su NHL „rykliais“: dabar turiu viską pradėti nuo nulio

Lietuvos ledo ritulio rinktinės vartininkas Mantas Armalis tapo antruoju lietuviu, turinčiu kontraktą su NHL San Chosė „Sharks“ klubu. Į Švediją sugrįžęs M.Armalis hockey.lt portalui skaipu pasakojo, jog klube jį sutiko šiltai ir paprastai.
2016-04-12

Magiškas povandeninis pasaulis bus atvertas tik nedaugeliui

Floridoje, antrame pagal dydį pasaulyje dirbtiniame rife rengiama nauja ekspozicija. Narai visą savaitgalį plušo, kad pritvirtintų nuotraukas prie į rifą nuskandinto karinio laivo sienų. Taigi nuo šiol čia nardytojai galės išvysti įspūdingas menines austrų fotografo Andreaso Frankeso nuotraukas. Tiesa, akivaizdu, kad fotografijas apžiūrėti galės tikrai ne kiekvienas, mat jos Atlanto vandenyne panardintos net į 27-ių metrų gylį.
2016-04-04

Neregėta pramoga: naktis su rykliais

Paryžiaus akvariume-muziejuje – iki šiol neregėta pramoga. Netrukus keli laimingieji turės progą naktį praleisti ypatingame, po vandeniu įrengtame miegamajame. Na, o šios atrakcijos dalyvių pojūčius aštrins visą naktį aplink plaukiojantys rykliai. Taip, žvelgiant iš ryklio perspektyvos, atrodo Paryžiaus akvariume įrengtas miegamasis. Jame šiuo metu darbuojasi stilistai – rengia jį būsimiems lankytojams. O taip įspūdingas miegamasis atrodo iš vidaus.
2016-03-30

Dainius Zubrus bandys įrodyti esantis vertas kontrakto su NHL klubu

37-erių metų lietuvis Dainius Zubrus ir toliau domina Šiaurės Amerikos nacionalinės ledo ritulio lygos (NHL) klubus, informuoja interneto svetainė hockey.lt. Pirmadienį D. Zubrus iščiuožė ant ledo Bostone su San Chosė „Sharks“ komanda pirmai treniruotei. Su vietos „Bruins“ ekipa „rykliai“ žais NHL rungtynes antradienio vakarą. „Sharks“ pakvietė lietuvį į peržiūrą, kuri truks kelias dienas.
2015-11-17

Banglenčių sporto legenda Mickas Fanningas per plauką išvengė milžiniško ryklio nasrų

Iš Pietų Afrikos – dramatiški vaizdai. Australų banglenčių sporto legenda 34 metų Mickas Fanningas nepasimetė, kai jį užpuolė milžiniškas ryklys – apsigynęs nuo pirmųjų grobuonies atakų sportininkas sulaukė pagalbos ir iš jūros išlipo net nesužeistas, rašo dienraštis „Bild“. „Jis išlindo netikėtai prie mano pėdų, - pasakojo įspūdžius triskart pasaulio banglenčių sporto čempionas, pasaulio taurės finale laukęs tinkamos bangos. – Mačiau tik ryklio peleką ir trenkiau jam per nugarinę dalį.
2015-07-20

Biologas: mirti nuo ryklio – 40 kartų mažesnė tikimybė nei nuo karvės

Žmonės turėtų ne bijoti ryklių, o juos saugoti. Taip teigia jūrų biologas, gamtosaugininkas, laidų vedėjas Monty Hallsas. Pasak jo, nors žmonija ryklį demonizavo, realybėje mirti nuo jo tikimybė 40 kartų mažesnė nei nuo karvės. Ir net didesnė tikimybė mirti nuo smulkių prekių aparato nei nuo ryklio, tikina M. Hallsas. „Labiau tikėtina, kad tave nužudys smulkių prekių aparatas negu ryklys.
2015-04-27

Rykliai gyvena ilgiau už daugumą Lietuvos vyrų

Didieji baltieji rykliai gali sulaukti daugiau nei 70 metų, tad jų tikėtina gyvenimo trukmė yra daugiau nei tris kartus didesnė negu manyta anksčiau, rodo šių jūrų grobuonių stuburo slankstelių analizė, kurios rezultatai buvo paskelbti trečiadienį. Naudodami radioaktyviosios anglies datavimo metodą, mokslininkai ištyrė Atlanto vandenyno šiaurės vakaruose sugautų didžiųjų baltųjų ryklių keturių patinų ir keturių patelių kremzlinio stuburo slankstelius.
2014-01-09

Prie besimaudančių plaukiantys rykliai apie tai praneš per „Twitter“

Australijos mokslininkai sumanė, kaip būtų galima perspėti populiariausių šalies paplūdimių lankytojus apie pakrantėse pasirodžiusius ryklius. Apie tai bus pranešama specialioje „Twitter“ paskyroje. Australų mokslininkai ankstyvojo perspėjimo sistemą pradėjo kurti pritvirtinę ant daugiau nei 320 įvairių rūšių ryklių, įskaitant ir didžiusoius baltuosius, mikrosiųstuvus.
2013-12-27

Tyrimas: rykliai linkę atakuoti žmones iš už nugaros

Rykliai linkę puldinėti žmones iš už nugaros, nustatė JAV mokslininkai, savo tyrimų rezultatus paskelbę žurnale „Animal Cognition“. Tokią išvadą jie priėjo išsamiai išnagrinėję daugiau nei 100 atvejų, kai žmones buvo užpuolę rykliai. Tyrėjams pavyko nustatyti, kad dauguma atakų įvyko iš vadinamosios „aklosios“ zonos, esančios už žmogaus regos lauko ribų.
2013-12-06

J. Bieberio atostogos egzotiškajame Barbadose: vyriška kompanija, gėrimai ir rykliai

Justinas Bieberis turi tiek pinigų, kad gali sau leisti įvairiausias pramogas – šiuo metu su draugais jis atostogauja egzotiškajame Barbadose, kuriame lepinasi saule, stulbinančio grožio gamta ir... apžiūrinėja ryklius. Viename salos jachtos klubų vaikinai sumanė vandenyje patykoti ryklių. „Nurse“ rykliai, lietuviškai įvardijami kaip „rykliai auklės“, yra viena iš ūsuotųjų ryklių rūšių, mintančių žuvimis, krabais ir kitomis jūros gėrybėmis, jie neturi polinkio pulti žmogaus.
2013-08-28

Sukurti nuo ryklių apsaugantys kostiumai

Australijoje aprangą narams kurianti kompanija kartu su šalies mokslininkais siūlo savo išradimą – nuo ryklių apsaugantį kostiumą. Aprangą narams kurianti kompanija kartu su Vakarų Australijos universiteto mokslininkais sukūrė specialius narams ir banglentininkams skirtus kostiumus, padedančius apsisaugoti nuo ryklių. Šalies vakarinėje dalyje per pastaruosius metus užpulti ryklių žuvo penki žmonės – gerokai daugiau nei įprastai.
2013-07-26

Nauji hidrokostiumai paverčia žmones nematomais rykliams

Australijos mokslininkai pagamino naujo tipo hidrokostiumus, kurie narus ar banglentininkus paverčia nematomais rykliams, skelbia „Dailymail.co.uk“. Ši apranga nudažyta specialiomis spalvomis, kurios užmaskuoja žmones ryklių akyse arba priverčia juos manyti, kad netoliese plaukia tuntas nuodingų žuvų.
2013-07-19

Rykliai: medžioti ar saugoti?

Prieš gyvybiškai svarbių ekosistemos dalyvių – ryklių – medžioklę kovojantys mokslininkai meta ekonominį argumentą: iš gyvų ryklių kasmet visame pasaulyje uždirbama 314 mln. dolerių. Ši suma netrukus turėtų gerokai pranokti pelną, gaunamą iš kontroversiškai vertinamos prekybos ryklių pelekais. Laisvai savo natūralioje aplinkoje gyvenantys rykliai – vertingas turizmo elementas.
2013-06-03

Geriausios pasaulyje nardymo vietos

Autoritetą turintis žinomas visame pasaulyje leidinys „Lonely Planet" išrinko geriausių nardymo vietų dešimtuką. Jame pateko nuo garsiosios skylės vandenyje Blue Hole iki koralinio rifo prie Naujosios Zelandijos krantų. Pasak „Lonely Planet", pirmosios vietos verta pasaulio nardytojų vieta, giliausia pasaulyje skylė po vandeniu, Deans Blue Hole. Į UNESCO gamtos paveldų sąrašą įtrakta Bahamų salose esanti Deans Blue Hole skylė yra giliausia pasaulyje: čia gylis siekia net 202 metrus.
2013-04-22

Greitieji kreditai: auksinės žuvelės tampa rykliais

Simona PUŽAITĖ Tėvai neduoda kišenpinigių pramogoms? „Auksine žuvele“ 18 metų jaunuoliams tampa greitieji kreditai. Mokyklose matyti skausmingos skolinimosi pasekmės – į skolas klimpsta vis daugiau moksleivių. Lietuvos banko tyrimas patvirtino, kad daugiausia smulkiaisiais vartojimo kreditais naudojosi ypač jauni asmenys – jaunesni nei 25 metų.
2013-02-28

Gyvūnai, dievinantys seksualinius ištvirkimus

Kai kurie gyvūnai nesibodi seksualinių eksperimentų. Ir šie eksperimentai neretai svyruoja ant iškrypimų ir patologijos ribos, rašoma bbc.co.uk. Jeigu jūs plėsite savo seksualinės vaizduotės ribas, praktiškai kiekvieną netradicinio sekso rūšį viena ar kita forma galite sutikti gyvūnų pasaulyje. Tiesa, per daug jautriems skaitytojams šio „iškrypusio“ straipsnio skaityti nerekomenduojame. Žirafos Kartas nuo karto patinai atvyksta pas patelių grupes tam, kad parinktų sau partneres poravimuisi.
2013-02-25

P. Anderson gelbės ryklius ir banginius

Seksualioji Pamela Anderson vėl grįžta į vandenį, tačiau šį kartą ne su raudonu gelbėtojos bikini, bet su juodu naro kostiumu. Iškilių formų šviesiaplaukė prisijungė prie banginių ir ryklių gelbėjimo akcijos ir į Marina del Rey paplūdimį, Kalifornijoje, atvyko greituoju kateriu, vilkėdama juodą naro kostiumą.
2012-11-05

Rykliai – pavojingi, bet naudingi

Kad ir kokie vėjai bepūstų sintetinių vitaminų ar imunitetą stiprinančių preparatų rinkoje, maisto papildai, pagaminti natūralių medžiagų pagrindu, vis sparčiau populiarėja. Nenuostabu – juk tai, ką sukūrė gamta, organizmui kur kas naudingiau ir sveikiau nei preparatai, pagaminti iš sintetinių medžiagų. Kaip tik todėl susidomėjimas preparatais iš ryklio audinių su kiekvienu sezonu auga vis labiau. Pagrindinė žaliava gaminant šiuos preparatus – ryklio taukai ir kremzlės.
2012-11-01

JAV: golfo lauke rastas gyvas ryklys

Kalifornijoje esančiame golfo lauke šalia 12-osios duobutės rastas gyvas ryklys yra keisčiausias dalykas, kurį teko matyti aikštymo darbuotojams. Manoma, kad 60 centimetrų ilgio kaliforninį šakadantį ryklį netoliese esančioje Ramiojo vandenyno pakrantėje pagavo erelis žuvininkas, o skrisdamas virš „San Juan Hills Golf Club“, esančio į pietus nuo Los Andželo, paukštis grobį pametė.
2012-10-26

„Volkswagen“ pristato: automobilis pasivažinėjimui tarp ryklių

Vokiečių kompanija „Volkswagen“ su garsiu televizijos kanalu „Discovery“ sukūrė specialią „Volkswagen Beetle“ modelio versiją. Šis automobilis – tarsi narvas, skirtas pasivažinėjimui tarp ryklių. Naujam ir netradiciniam automobiliui, kuris vadinamas „Volkswagen Beetle Shark Observation Cage“, buvo panaudotas „VW Beetle“ pagrindas. Pasigrožėti povandeniniu pasauliu, ypač vietose, kur plaukioja daug ryklių, skirtas automobilis turi du sraigtus, padedančius judėti po vandeniu.
2012-09-15

62-ejų metų moteris mėgino iš Kubos nuplaukti į Floridą

62 metų amerikiečių plaukikė Diana Nyad buvo priversta nutraukti ir ketvirtąjį savo mėginimą nuplaukti iš Kubos į Floridą be nuo ryklių saugančio narvo. Tai padaryti nuspręsta dėl audros ir medūzų, praneša agentūra AFP. Moteris šeštadienį į vandenį įlipo Kuboje ir 160 km ilgio ruožą ketino įveikti per 60 valandų. Anot D. Nyad, šia pavojinga akcija ji norėjo įgyvendinti savo svajonę simboliškai sujungti Kubą ir JAV Floridos valstiją.
2012-08-21

Egipto kurorte Hurgadoje prie krantų pastebėti rykliai

Raudonojoje jūroje, netoli Egipto kurorto Hurgados, pastebėti rykliai. Apie vienus pavojingiausių jūros plėšrūnų nedelsiant pranešta ekologams ir gelbėtojams, kurie keliais kateriais išplaukė į jūrą norėdami atbaidyti juos nuo krantų. Vis dėlto ryklių pamatyti jiems nepavyko, bet darbuotojai žada keletą dienų stebėti kurorto krantus.
2012-07-21

Ko iš ryklių gali pasimokyti verslo lyderiai?

„Mes turime dar tiek daug ko pasimokyti iš gamtos“, – sako  verslo konsultantas ir knygų autorius, Stefanas Engesetas. Žmonijos evoliucija nėra tokia žavi, kaip manėme iki šiol. Evoliucijos tyrinėtojai pastebėjo, kad mūsų vystymasis yra neįtikėtinai lėtas ir ilgas. Leiskite pridurti, kad žmonija egzistuoja daug trumpiau negu, tarkim, rykliai. Manoma, kad plėšriausia, didžiausia ir labiausiai prisitaikiusi žuvis yra Didysis Baltasis ryklys.
2012-07-11

Jūroje 40 valandų plūduriavęs lenkas apsigynė nuo ryklių

Banglenčių su jėgos aitvarais sporto čempionas iš Lenkijos Janekas Lisewskis 40 valandų plūduriavo Raudonojoje jūroje ir peiliu apsigynė nuo jį puolusių ryklių, praneša „RIA Novosti“. 42-ejų J. Lisewskis bandė banglente su jėgos aitvaru įveikti 200 km atstumą nuo Egipto iki Saudo Arabijos. Sportininkas įveikė du trečdalius atstumo, bet nutilo vėjas ir jo aitvaras nukrito į jūrą.
2012-03-08

„Sharks“ ledo ritulininkus supykdė Vankuverio sirgalės parodyta krūtinė

„San Jose Sharks“ ledo ritulininkms penktadienį NHL Vakarų konferencijos trečiąjame mače su „Vancouver Canucks“ žūtbūt buvo reikalinga pergalė. „Visas internetas mirgėjo tos mergos papais ir komiksais, ką mes galvojame apie tai. Reikėjo užčiaupti juos ir mes tai padarėme. Dabar laikas mūsų mergaitėms parodyti savo krūtines Vankuverio vyrukams“, - sakė B.Eageris, kuklaskorner.com. Vankuveryje „rykliai“ du kartus pralaimėjo „Canucks“ klubui ir patyrė sirgalių pažeminimą.
2011-05-21

Atšilęs oras į Airiją priviliojo ryklių

Keturi žvejai prie Airijos šiaurės vakarinių krantų vos už kelių metrų nuo savo laivo Donegalo įlankoje pastebėjo ryklių, informuoja naujienų kanalas „Sky News“. Vietos žvejys Brianas Smithas kartu su savo komanda antradienio popietę grįždami į Kilibegso uostą pamatė neįprastą aktyvumą vandenyje. „Mes keturiese žvejojome Donegalo įlankoje, kai šalia mūsų laivo atsirado 5,4 metro ilgio didysis ryklys. Iš pradžių pamatėme pelekus, o vėliau jis visas išniro.
2011-04-23

Atšilęs oras į Airiją priviliojo ryklių

Keturi žvejai prie Airijos šiaurės vakarinių krantų vos už kelių metrų nuo savo laivo Donegalo (Donegal) įlankoje pastebėjo ryklių, informuoja naujienų kanalas „Sky News“. Vietos žvejys Brajenas Smitas (Brian Smith) kartu su savo komanda antradienio popietę grįždami į Kilibegso (Killybegs) uostą pamatė neįprastą aktyvumą vandenyje. „Mes keturiese žvejojome Donegalo įlankoje, kai šalia mūsų laivo atsirado 5,4 metro ilgio didysis ryklys. Iš pradžių pamatėme pelekus, o vėliau jis visas išniro.
2011-04-22
Į viršų