REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Visą rugpjūtį Aplinkos apsaugos departamento pareigūnai vykdys akciją „Plastikinis maišelis“ ir tikrins, ar lengvieji plastikiniai pirkinių maišeliai nedalijami nemokamai prekių ir produktų pardavimo vietose, rašoma departamento pranešime žiniasklaidai.

Visą rugpjūtį Aplinkos apsaugos departamento pareigūnai vykdys akciją „Plastikinis maišelis“ ir tikrins, ar lengvieji plastikiniai pirkinių maišeliai nedalijami nemokamai prekių ir produktų pardavimo vietose, rašoma departamento pranešime žiniasklaidai.

REKLAMA

Aplinkosaugininkų teigimu, plastikiniai maišeliai yra viena dažniausių komunalinių atliekų. Jų pasaulyje kas minutę sunaudojama maždaug 2 mln., bet vos keli procentai perdirbami. Europos Komisijos duomenimis, plastikiniai maišeliai – vienas iš dešimties dažniausiai išmetamų daiktų Europoje.

„Eurostat“ duomenimis, vidutiniškai vienas Lietuvos gyventojas per metus sunaudoja daugiau nei 300 plastikinių pirkinių maišelių.

„Nuo 2019 m. įsigaliojo draudimas dalyti 15–50 mikronų storio maišelius, tai tokie maišeliai, kurie dažniausiai būna pažymėti parduotuvės ar prekybos tinklo simbolika. Norėdami užtikrinti, kad pardavimo vietose būtų laikomasi reikalavimų, pradedame akciją. Jos tikslas – nustatyti ir įvertinti, ar prekybininkai prekių, daiktų ir produktų pardavimo vietose laikosi reikalavimo ir nemokamai nedalija plastikinių maišelių“, – cituojamas Atliekų tvarkymo kontrolės skyriaus patarėjas Paulius Rutkauskas.

REKLAMA
REKLAMA

Kad išsiaiškintų plastikinių pirkinių maišelių storį, aplinkosaugininkai naudos skaitmeninius mikrometrus.

„Norime pabrėžti, kad draudimas nemokamai dalinti lengvuosius plastikinius pirkinių maišelius turėtų skatinti pirkėjus ieškoti ir atrasti draugiškesnes gamtai alternatyvas, rinktis daugkartinius medžiaginius maišelius, daugkartinius indelius ir kt. Be to, skleisti gerąjį pavyzdį labiausiai kviečiame pačius pirkėjus: neimkite ar nepriimkite vienkartinių plastikinių maišelių, kai jie siūlomi tam tikrose vietose. O jei sudvejosite, ar tai daroma teisėtai, nevenkite pranešti ir aplinkosaugininkams“, – sakė P. Rutkauskas.

REKLAMA

Primename, kad pakuočių pardavėjams ir platintojams nesilaikant galiojančių reikalavimų gresia įspėjimas arba baudą nuo 30 iki 60 eurų, juridinių asmenų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims nuo 100 iki 200 eurų.

Juridinių asmenų atsakomybė už lengvųjų plastikinių pirkinių maišelių, išskyrus labai lengvus plastikinius pirkinių maišelius, neatlygintiną dalijimą prekių ar produktų pardavimo vietose užtraukia baudą nuo 1000 iki 3000 eurų.

Tikra tiesa rūpinkitės kaip perdirbti ,sutvarkyti šiukšles,kodėl nematot iškirstų brandžių miškų .turbūt net nežinot kad reikia mažinti vartojimą .pramonė turi gaminti ilgalaikes prekes net anų laikų šaldytuvai atlaikė dvidešimt ir daugiau metų.o dabar trumpo galiojimo laiko prekės..žmknės priversti pirkti ir pirkti.laimi pramonių magnatai tik gamina ir gamina.o dėl maišelių esate juokingi.ankščiau ž mogui silkę į laikraštį suvyniodavo .. .deja dabar ir brangu
Ne iš to galo sprendžia plastiko naudojimo problemą, maišeliai praktiški ir reikalingi,nepersigeria turinys.Geriau stengtųsi daugiau jų panaudotų perdirbti į kitus naudingus dalykus,taip mažėtų popieriaus,medienos naudojimas.Kyla neaiškumas,Kaip elgtis parduotuvėje .Į ką susidėti sveriamus vaisius daržoves. Ar kitokius birius produktus.Niekas nenori pakenkti tiems pardavėjams.O jie ,nenorėdami rizikuoti, turėtų išimti iš salių visai plonus plastikinius maišelius..Nes jų kaina turbūt neįkalkuliuota į prekių kainą.Bet ar prekybininkai pasiruošė ką pasiūlyti vietoj draudžiamų maišelių? Teks pirkėjui neštis iš namų kelis savo jau naudotus maišelius, rieškučiose visko nesusineši prie kasos.Žmogui tik nepatogumų daugiau iš viso šito vajaus
Painiava.Ne taip supratau,ploni peršviečiami plastikiniai maišeliai be emblemų daržovių skyriuose nedraudžiami,jie turi likt, lieka ir mokami maišai su emblemomis kasose sukabinti.O tos trečios kažkokios rūšies su emblemom nemokamų aš nežinau,kokioj parduotuvėj jų yra.Jų tiesiog net ir nėra,ir problemos jokios nėra.Nėra ką tikrinti.Ar vistiek tikrins kažką,ko nėra? Ar jie pinigus plauna? Nes gi atseit atliks darbą ,už kurį bus sumokėta
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų