REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Biochemikas, vertinamas už pasaulinės reikšmės atradimus DNR tyrimų srityje. Fotografas, fiksuojantis žmonių, patekusių į karo sūkurį, likimus, iš arti stebėjęs tiek Gruzijos konfliktą, tiek kruvinus įvykius Kijeve. Ambasadorius, į UNESCO paveldo sąrašą siekiantis įtraukti verbas ir Kauno moderniąją architektūrą. Mergina, vardan svajonės dar labiau atskleisti save metusi itin mėgstamą darbą ir pasirinkusi nepriklausomos prodiuserės ir vadybininkės kelią.

Biochemikas, vertinamas už pasaulinės reikšmės atradimus DNR tyrimų srityje. Fotografas, fiksuojantis žmonių, patekusių į karo sūkurį, likimus, iš arti stebėjęs tiek Gruzijos konfliktą, tiek kruvinus įvykius Kijeve. Ambasadorius, į UNESCO paveldo sąrašą siekiantis įtraukti verbas ir Kauno moderniąją architektūrą. Mergina, vardan svajonės dar labiau atskleisti save metusi itin mėgstamą darbą ir pasirinkusi nepriklausomos prodiuserės ir vadybininkės kelią.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tai – keturi labai skirtingą gyvenimo patirtį turintys žmonės, kuriuos vienija drąsa klausti, pažinti ir dalytis idėjomis. Vytauto Didžiojo universitetas juos sukvietė prie bendro stalo – pasikalbėti apie išsilavinimo svarbą, jo vertę šiuolaikiniame pasaulyje ir drąsą laužyti stereotipus.

REKLAMA

Kovo 14 dieną vyksiančiame VDU absolventų forume „Intelektas ir laisvė“ dalyvaus ne tik biochemikas Skirmantas Kriaučionis, fotografas Artūras Morozovas, Lietuvos ambasadorius prie UNESCO Arūnas Gelūnas ir prodiuserė, vadybininkė Gintarė Masteikaitė. Šiame renginyje kviečiami apsilankyti visi, kuriems nesvetimas pažinimo troškulys, kuriems svarbu išgirsti apie kitų gyvenimiškąją patirtį bei pasidalinti savąja.

Kasdienybėje laisvę atranda savaip

Visi forume dalyvausiantys VDU absolventai – žmonės, neabejojantys laisvės ir žinių verte, tačiau kiekvienas jų savo gyvenime atrado skirtingus būdus tobulėti ir mėgautis laisvės formomis.

REKLAMA
REKLAMA

Biochemiko Skirmanto Kriaučionio moksliniai tyrimai DNR srityje prilyginami vienam svarbiausių pastarojo dešimtmečio epigenetikos atradimų. Užsienio universitetuose jis dirba daugiau nei dešimtmetį, o šiuo metu vadovauja Oksfordo universiteto Ludvigo vėžio tyrimų instituto mokslinei grupei.

Pasak S. Kriaučionio, pasirinkęs darbą laboratorijoje jis įgavo mokslinę laisvę – pačiam pasirinkti tyrimų projektą. „Kita vertus, tai darbas, kuriam reikia atsidavimo – dirbame išties daug, bet į priekį veda noras atrasti kažką nauja ir padėti žmonėms“, – teigia jis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Nesureikšminu materialinių dalykų, stengiuosi nepasiduoti vartojimo kultūros pinklėms, neprisirišti prie gyvenamosios vietos – tai tos laisvės formos, kurios man svarbios ir leidžia ne tik svajoti, bet ir nevaržomai atsiduoti svajonių įgyvendinimui“, – teigia kitas VDU absolventas, fotožurnalistas A. Morozovas.

Kaip laisvai samdomas fotožurnalistas, bendradarbiaujantis su Lietuvos bei užsienio spauda, jis nuolat atsiduria įvykių sukūryje. Svarbiausiu savo veiklos įvertinimu A. Morozovas vadina jo fotografijų publikavimą tokiuose žymiausių pasaulio spaudos leidiniuose kaip „Time“, „The Guardian“, „Paris Match“, „Daily Mail“, „Newsweek“ ir kiti.

REKLAMA

Išdrįsę siekti svajonių ir ambicingų tikslų

Savo įžvalgomis VDU absolventų forume dalysis ir Arūnas Gelūnas, šiuo metu einantis Lietuvos ambasadoriaus prie UNESCO pareigas. Šio žmogaus patirtis įvairialypė: jis atpažįstamas kaip grafikas, filosofas, buvęs Vilniaus dailės akademijos docentas, išmanantis net japonų tapybos subtilybes. A. Gelūnas nevengia imtis ambicingų projektų – dvejus metus ėjo Lietuvos Respublikos kultūros ministro pareigas, o šiuo metu atstovauja Lietuvos interesams prie UNESCO – Jungtinių Tautų padalinio, skirto kultūros, švietimo, mokslo, žinių visuomenės, žmogaus teisių gynimo priemonėms tvirtinti, taikai pasaulyje palaikyti, valstybių konfliktams spręsti.

REKLAMA

„Didžiausias džiaugsmas, o kartu ir nerimas – išmesti save iš komforto zonos ir pastatyti į akistatą su pačiu savimi, savo gebėjimais, norais ir baimėmis“, – teigia kita forumo dalyvė Gintarė Masteikaitė. Aštuonerius metus dirbusi kultūros projektų vadybininke Kauno šokio teatre „Aura“, įgijusi įdomios patirties koordinuojant Tarptautinį šokio festivalį, mergina tikina pajutusi tikrosios laisvės skonį tuomet, kai drįso mesti sau dar vieną iššūkį.

„Apsisprendžiau keisti gyvenimą ir išėjau iš labai mėgstamo darbo, kad galėčiau save išbandyti dar įvairesnėse veiklose ir projektuose“, – sakė G. Masteikaitė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Forumas prasidės šokio spektakliu

Kaip teigia VDU prorektorė viešiesiems ryšiams prof. Auksė Balčytienė, forumas „Intelektas ir laisvė“ – tai proga geriau pažinti VDU absolventus, turinčius nepaprastai įdomios gyvenimo praktikos, užsimezgusios universitete ir besitęsiančios iki dabar.

„Vytauto Didžiojo universitetas, šiemet švenčiantis atkūrimo 25-erių metų jubiliejų, yra laisvas, kuriantis ir trokštantis dalintis – žiniomis, mintimis, patirtimis... Siekiame, kad universitetas būtų ta erdvė, kurioje susitinka žmonės ir idėjos, kur nebijoma klausti ir ieškoti scenarijų ateities projektams“, – apie renginio idėją pasakojo profesorė A. Balčytienė.

REKLAMA

Diskusiją moderuos televizijos žurnalistas, laidų vedėjas bei prodiuseris, rašytojas, VDU dėstytojas Rytis Zemkauskas. Renginį pradės profesionalus šiuolaikinio šokio spektaklis „D&G”, kuriame šoka ir VDU absolventas Marius Pinigis.

Spektaklyje meninės išraiškos priemonėmis kalbama apie vieną pagrindinių forumo temų – laisvę ir drąsą, siekiama atrasti sąlyčio taškų tarp XX amžiaus pradžios herojų ir šiuolaikinio, XXI amžiaus žmogaus. Spektaklio kūrėjai siekė iš naujo pažvelgti į dviejų lakūnų – Stepono Dariaus ir Stasio Girėno – legendinį skrydį iš Niujorko į Kauną.

VDU absolventų forumas „Intelektas ir laisvė“ vyks kovo 14 dieną, penktadienį, 17 val. Vytauto Didžiojo universiteto didžiojoje salėje (S. Daukanto g. 28, Kaunas). Renginys nemokamas ir atviras visiems susidomėjusiems.  

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų