REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas sako besitikintis Atėnų paramos „praktiškai įgyvendinant“ rotacinę oro gynybą Baltijos šalyse.

Krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas sako besitikintis Atėnų paramos „praktiškai įgyvendinant“ rotacinę oro gynybą Baltijos šalyse.

REKLAMA

Taip jis kalbėjo penktadienį po susitikimo su oficialaus vizito į Lietuvą atvykusiu Graikijos gynybos ministru Nikolaosu Dendiasu.

„NATO viršūnių susitikime Vilniuje priimtas reikšmingas sprendimas dėl NATO rotacinio oro gynybos modelio. Tikimės Graikijos paramos praktiškai įgyvendinant rotacinio modelio įgyvendinimą iki Vašingtono viršūnių susitikimo šių metų vasarą. Tai būtų svarbus signalas, rodantis Aljanso ryžtą stiprinti gynybą ir atgrasymą“, – pranešime sako A. Anušauskas.

Praėjusią savaitę A. Anušauskas paskelbė, kad Lietuvoje šiemet pradės veikti pernai Vilniuje sutarta rotacinė oro gynyba, bus dislokuotos ir oro erdvės gynybos baterijos „Patriot.

REKLAMA
REKLAMA

Galimybę regione dislokuoti oro gynybos pajėgumus Lietuva yra aptarusi su Vokietija, Švedija, Nyderlandais, Italija, taip pat ir su Graikija, tačiau iki šiol teigė konkrečių sutarimų nepasiekusi.

REKLAMA

Pasak A. Anušausko, Rusija ir toliau stiprina savo pajėgumus Vakarų kryptimi ir kels ilgalaikę grėsmę NATO.

„Todėl itin svarbu, kad šiuo metu vykstanti NATO kolektyvinės gynybos adaptacija būtų įgyvendinama kuo greičiau“, – tvirtino jis.

Ministras dėkojo Graikijai už pagalbą prieš kelerius metus Minsko režimo sukeltos migrantų krizės metu. A. Anušauskas teigė su N. Dendiasu aptaręs ir saugumo situaciją Europos pietuose.

„Vertiname galimybes dalyvauti tarptautinėse operacijose Viduržemio jūros regione, be abejo, Raudonojoje jūroje“, – kalbėjo ministras.

REKLAMA
REKLAMA

Tuo metu N. Dendiasas po susitikimo tvirtino, kad nors Lietuvą ir Graikiją geografiškai skiria nemažas atstumas, abi valstybės yra netoli konfliktų zonų.

Jis teigė, kad A. Anušauskui pristatė saugumo situaciją Europos pietuose. 

„Mūsų bendradarbiavimas turi labai simbolinę reikšmę“, – kalbėjo Graikijos gynybos ministras. 

 A. Anušauskas taip pat padėkojo Graikijai dėl prisijungimo prie Lietuvos ir Islandijos vadovaujamos išminavimo koalicijos.

„Privalome ir toliau siųsti aiškią žinutę dėl tvirto įsipareigojimo toliau remti Ukrainą“, – sakė ministras.

Vėliau penktadienį Graikijos ministras lankysis Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų Aviacijos bazėje Šiauliuose, kur susitiks su Lietuvos karinių oro pajėgų, NATO oro policijos misiją vykdančiais Belgijos ir Prancūzijos karinių oro pajėgų kariais.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

NATO šalys pernai birželį sutarė dėl rotacinio oro gynybos modelio, taip atsakydamos į Baltijos valstybių raginimus sustiprinti šiuo metu vykdomą oro policijos misiją.

Trūkstant oro gynybos ginkluotės, Lietuva, Latvija ir Estija pasiūlė oro gynybos pajėgumus dislokuoti rotaciniu principu. Tai reiškia, kad vis kita Vakarų partnerė galėtų karinę techniką pakaitomis siųsti vis į kitą Baltijos šalį.

NATO viršūnių susitikimas Jungtinių Valstijų sostinėje Vašingtone vyks šių metų liepos 9–11 dienomis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų