REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vokietijos kanclerė Angela Merkel perspėjo Didžiosios Britanijos ministrą pirmininką Davidą Cameroną (Deividą Kameroną), kad imigracijos iš kitų Europos Sąjungos (ES) valstybių apribojimas būtų „taškas, nuo kurio grįžti nebeįmanoma“, ir kad tai smarkiai padidintų Britanijos pasitraukimo iš ES riziką, rašė vokiečių savaitinis žurnalas „Der Spiegel“.

Vokietijos kanclerė Angela Merkel perspėjo Didžiosios Britanijos ministrą pirmininką Davidą Cameroną (Deividą Kameroną), kad imigracijos iš kitų Europos Sąjungos (ES) valstybių apribojimas būtų „taškas, nuo kurio grįžti nebeįmanoma“, ir kad tai smarkiai padidintų Britanijos pasitraukimo iš ES riziką, rašė vokiečių savaitinis žurnalas „Der Spiegel“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Remdamasis anoniminiais šaltiniais A.Merkel biure ir Vokietijos užsienio reikalų ministerijoje, žurnalas sekmadienį rašė, jog kanclerė pirmą kartą ima nerimauti, kad Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš ES yra reali galimybė.

REKLAMA

Didėjant euroskeptiškos JK nepriklausomybės partijos (UKIP) spaudimui prieš 2015 metų gegužę įvyksiančius nacionalinius rinkimus, D.Camerono konservatoriai sakė, kad bandys apriboti imigraciją iš kitų ES šalių, jeigu bus perrinkti.

Ir A.Merkel, ir Europos Komisija yra sakiusios, kad tai pažeistų vieną pagrindinių ES principų, pagal kurį bloko piliečiai gali gyventi ir dirbti bet kurioje ES narėje.

„Der Spiegel“ citavo šaltinius Berlyne, sakiusius, kad jei D.Cameronas ir toliau reikalaus riboti imigrantų iš kitų ES šalių skaičių, „kelio atgal nebebus“.

REKLAMA
REKLAMA

„Jei Cameronas toliau laikysis (šio plano), kanclerė Angela Merkel nutrauks savo pastangas išlaikyti Britaniją Europos Sąjungoje. Su tuo būtų pasiektas taškas, nuo kurio grįžti nebeįmanoma“, – sakė šaltiniai.

Nebuvo užuominų, kad Vokietija, didžiausia ES ekonomika ir įtakingiausia ES narė, pati stumtų Britaniją išėjimo link. A.Merkel yra sakiusi, kad tvirtai remia tolesnę Britanijos narystę 28 narių bloke, bet – ne bet kokia kaina.

Jokia valstybė niekada nėra pasitraukusi iš ES, nors bloko Lisabonos sutartyje ir yra numatytas teisinis mechanizmas šaliai tai padaryti, jeigu ji to norėtų. Kitos narės šalies išvaryti negali.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Per praėjusį ES viršūnių susitikimą A.Merkel stengėsi įtikinti britų ministrą pirmininką neapriboti ES piliečių, kuriems leidžiama dirbti Britanijoje, skaičiaus, bet vėlesni britų pareigūnų komentarai rodytų, kad jos perspėjimas nebuvo išgirstas, rašė „Der Spiegel“.

D.Cameronas yra sakęs, kad 2017 metais surengs referendumą dėl narystės ES, jei 2015-ųjų gegužę laimės rinkimus. Jis sakė norintis, kad Britanija liktų reformuotoje ES, tačiau toli gražu nėra aišku, ar reformos, kurių jis nori, bus priimtos kitų narių.

REKLAMA

Britų laikraštis „The Sunday Times“ praėjusį mėnesį rašė, kad A.Merkel yra pasirengusi deryboms su D.Cameronu dėl galimų suvaržymų darbuotojams migrantams iš ES, apeinantiems taisykles ir nederamai pretenduojantiems į pašalpas kitose bloko šalyse. Tokie atvejai kelia didelį susirūpinimą daugeliui Britanijos rinkėjų.

„Kita vertus, mes neturime kištis į pagrindinius laisvo judėjimo Europoje principus“, – A.Merkel žodžius citavo laikraštis.

Britanija neteikia reikšmės pranešimui apie Merkel susirūpinimą imigracijos politika

Didžiosios Britanijos finansų ministras pirmadienį neteikė didelės reikšmės pranešimui, kad Vokietijos kanclerė Angela

REKLAMA

Merkel nutrauks savo bandymus išlaikyti Britaniją Europos Sąjungoje (ES), jei Londonas stums planus apriboti imigraciją iš kitų ES valstybių.

„Manau, tai truputį neįtikinama“, – sakė George‘as Osborne‘as (Džordžas Osbornas) apie pranešimą žurnale „Der Spiegel“.

Pasak ministro, jo paties kontaktai su Vokietijos vyriausybe parodė, jog Berlynas supranta britų visuomenės susirūpinimą nedirbančiais ir į pašalpas pretenduojančiais migrantais iš ES šalių.

„Britų visuomenė nori, kad tai būtų sprendžiama. Mes tai darysime ramiai, racionaliai“, – sakė G.Osborne‘as BBC televizijai, turėdamas omenyje ministro pirmininko Davido Camerono (Deivido Kamerono) pažadą paskelbti naujas idėjas dėl to, kaip spręsti šį klausimą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Didėjant euroskeptiškos JK nepriklausomybės partijos (UKIP) ir daugelio paties D.Camerono parlamentarų spaudimui prieš 2015 metų gegužę įvyksiančius nacionalinius rinkimus, ministras pirmininkas sakė, kad norėtų bandyti apriboti imigraciją iš kitų ES šalių, jeigu bus perrinktas. Briuselis sako, kad toks žingsnis pažeistų teisę į laisvą judėjimą.

Vokiečių savaitinis žurnalas „Der Spiegel“ sekmadienį rašė, jog A.Merkel perspėjo D.Cameroną, kad tokia politika būtų „taškas, nuo kurio grįžti nebeįmanoma“ ir kad tai smarkiai padidintų Britanijos pasitraukimo iš ES riziką.

REKLAMA

D.Cameronas yra pažadėjęs, kad jeigu bus perrinktas, iš naujo derėsis dėl Britanijos ryšių su ES, o paskui, 2017 metais, surengs britams referendumą dėl narystės Bendrijoje.

Berlynas nori, kad JK liktų ES, bet dėl imigracijos nesiderės

Vokietija nori, kad Jungtinė Karalystė liktų „aktyvi ir įsitraukusi“ Europos Sąjungos (ES) narė, bet nenusileis dėl britų ministro pirmininko Davido Camerono (Deivido Kamerono) planų apriboti imigraciją iš kitų Bendrijos narių, pirmadienį sakė kanclerės Angelos Merkel atstovas.

„Tai Britanija turėtų paaiškinti, kokį vaidmenį ji nori ateityje vaidinti Europos Sąjungoje. Tai ne dvišalis reikalas tarp Vokietijos ir Britanijos, o (reikalas) tarp Britanijos ir visų jos partnerių Europoje“, – sakė A.Merkel atstovas Steffenas Seibertas (Štefenas Zeibertas).

REKLAMA

Vokietija nori, kad Britanija liktų bloke, bet A.Merkel taip pat yra labai aiškiai pasakiusi, kad dėl „judėjimo laisvės Europos Sąjungoje visuotinio principo nesiderama“, spaudos konferencijoje sakė S.Seibertas.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų