REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Jei kamuoja kelių problemos: artritas, traumos po plyšusio menisko ar trūkusių raiščių, degeneruoja kremzlės – ši vaikščiojimo technika turi tapti kasdienybe. TV3 laidoje „Kviečiame daktarą“ gydytojas Alvydas Unikauskas dalinasi patarimu, galinčiu panaikinti kelio ar juosmens skausmus.

Jei kamuoja kelių problemos: artritas, traumos po plyšusio menisko ar trūkusių raiščių, degeneruoja kremzlės – ši vaikščiojimo technika turi tapti kasdienybe. TV3 laidoje „Kviečiame daktarą“ gydytojas Alvydas Unikauskas dalinasi patarimu, galinčiu panaikinti kelio ar juosmens skausmus.

REKLAMA

Anot A. Unikausko, kojų pirštai atlieka svarbų vaidmenį einant. Kai yra vaikštoma, kojų pirštai turi būti tam tikroje padėtyje.

„Šis kojų pirštų triukas sumažins kelių skausmą. Nesvarbu, kur vaikštote – po namus, miške, sportuojate, bėgate, netgi kai stovite – kojų pirštų padėtis veikia mūsų visą kūna. Poveikis kyla iš apačios į viršų“, – sako A. Unikauskas.

Kojų pirštų dėka išlaikome balansą ir stabilumą. Todėl teisinga pėdos padėtis itin svarbi žmonėms, turintiems vadinamąją Mortono pėdą.

REKLAMA
REKLAMA

Normaliu atveju kojos nykštys yra ilgiausias kojų pirštas. Tokiu atveju einant žmogus remiasi ant nykščio, ant pirmo padikaulio ir išorinio kulno krašto. Taip pėda būna pakankamai stabili.

REKLAMA

Kai situacija kitokia – antras pirštas yra ilgesnis už nykštį ir einant remiamasi į antrą padikaulį, tai vadinama Mortono pėda. Tokio tipo pėdą turi apie 45 porc. Žmonių. Tie žmonės remiasi antru padikauliu ir ant jo laviruoja kaip ant peilio ašmenų.

„Pėdai nėra stabilumo, tokie žmonės dažnai nyksteli čiurnas, jie priversti laikytis, taip apkrauna blauzdos raumenis, jie pavargsta, vėliau skausmas nueina iki juosmens, – pasakoja gydytojas ir priduria, – vienas patarimas tokiems žmonėms yra nešioti aukštakulnius. Jų koja tada būna stabilesne. Nors ten lazda dviem galais“, – sako A. Unikauskas.

REKLAMA
REKLAMA

Pėdos padėtis svarbi žmonėms, su plokščiapadyste. Kai yra tvirta keltis, tuo atveju pėda stovi tvirčiau.

„Plokščiapadystė neleidžia pėdai laikytis tvirčiau“, – sako gydytojas.

Dar viena problema, su kuria gali susidurti netaisyklingai minantis ant pėdų žmonės – kelių skausmas. Kelio sąnarys nėra tik sąnarys: tai yra ir raiščiai bei sausgyslės. Visos šios struktūros einant turi išlaikyti kelio sąnarį stabilų. Jei eisena netinkama, kelio sąnariai būna apkraunami. Tinkamai išmokus laikyti kojų pirštus gali praeiti kelių skausmmas.

„Kai einame, ant vienos kojos stovime tik trumpą momentą, todėl einant balansą išlaikyti yra lengviau“ , – pasakoja gydytojas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

A. Unikauskas pataria – pirmiausia, atsistokite ant abiejų kojų ir įsivaizduokite, kad kojų pirštais įsikimbate į grindis.

„Nereikia stengtis kaip ereliui sugriebti grindis, bet pirštus reikia spausti prie grindų, sukelti spaudimą į grindis, kad truputiį pabaltų kojų pirštai. Šitaip vaikščioti kasdien ir su batais, pradžioje užtenka vos po kelias minutes taip vaikščioti – kad atsirastų įprotis. Kai žengi iš karto pirštus prispaudi prie grindų ar bato padų. Taip pėda darosi stabilesnė“, – moko gydytojas.

Jis priduria, jog pradžioje taip eiti gali būti keista, bet paskui įprantama. Tokia ėjimo technika mažiau apkraunami blauzdos raumenys, praeina skaudėti kelių sąnarius, nes nebe taip varginami kelių raiščiai, mažėja juosmens skausmas.

REKLAMA

„Ugdykite įprotį kasdien – tiek lipant laiptais spauskite pirštus. Jokiais būdais nelenkite kojų pirštų, juos spauskite“, – primena A. Unikauskas.

Daugiau gydytojo patarimų – vaizdo įraše straipsnio pradžioje.

VISĄ LAIDĄ ŽIŪRĖKITE ČIA:

Straipsnis parengtas pagal TV3 laidą „Kviečiame daktarą“. 

tv3.lt

Ir labai svarbu kokia avalynė. Ji turi nesuspausti kojos pirštų, nekalbant apie kitokius nepatogumus. Pirštai turi būt laisvi, kad galėtume juos visus bate pajudinti.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų