REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Anglijoje gyvenanti lietuvė likus dienai iki skrydžio atgal į gimtinę sulaukė netikėto skambučio – policijos pareigūnai jau ieškojo jos nurodytoje saviizoliacijos vietoje Lietuvoje. Policijos atstovai sako, kad atlikdami patikras remiasi pačių keliautojų nurodytais duomenimis ir už sistemos klaidas neatsako, o Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) aiškina, kad galimai kalta įsivėlusi žmogiška klaida.

Anglijoje gyvenanti lietuvė likus dienai iki skrydžio atgal į gimtinę sulaukė netikėto skambučio – policijos pareigūnai jau ieškojo jos nurodytoje saviizoliacijos vietoje Lietuvoje. Policijos atstovai sako, kad atlikdami patikras remiasi pačių keliautojų nurodytais duomenimis ir už sistemos klaidas neatsako, o Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) aiškina, kad galimai kalta įsivėlusi žmogiška klaida.

REKLAMA

Su tv3.lt portalu bendravusi lietuvė Airida (tikras vardas ir pavardė redakcijai žinomi – aut. past.) šiuo metu gyvena Jungtinėje Karalystėje, tačiau prieš kelias dienas ji ruošėsi trumpai kelionei atgal į Lietuvą. 

Sulaukė netikėto pareigūno skambučio

Merginos teigimu, ji NVSC anketą užpildė spalio 4 d., likus keturioms dienoms iki atvykimo į Lietuvą. Visgi, dieną prieš savo kelionę ji sulaukė netikėto pareigūno skambučio.

REKLAMA
REKLAMA

„Apie 13 val. Lietuvos laiku paskambino pareigūnas, labai malonus vyrukas, ir sako, kad manęs ieškojo mano nurodytu adresu tikrintojai ir neradę perdavė mano duomenis policijos komisariatui.

REKLAMA

Apie baudą tiesiogiai nieko nepasakė, bet taip perkeltine prasme supratau, kad būtų išrašę. Pasakiau, jog dar nesu atvykusi, kad nebūtų manęs radę, nes dar nebuvau Lietuvoje.

Kalbėjau su savo mama, kuri gyvena tuo adresu, kur mes karantinuosimės, ir sakė, jog skambino į duris kažkas du kartus, į domofoną, bet net mamai nespėjus pribėgti prie durų skambutis jau buvo numestas. Fiziškai neįmanoma pakelti ragelio tokiu greičiu“.

Airidos teigimu, pareigūnas paminėjo galimai sistemoje įsivėlusią klaidą ir klausė, kada ji užpildė grįžtančiojo anketą. 

REKLAMA
REKLAMA

„Pasakiau, kad prieš kelias dienas tai pasakė, kad reikėtų pildyti prieš pat atvykstant. Bet, kad nėra niekur parašyta, kada realiai reikia jas pildyti“, – aiškina Airida.

Policija atsakomybės neprisiima

Airida nėra vienintelė susidūrusi su panašia problema. Jai savo istorija pasidalinus socialiniame tinkle „Facebook“, po įrašu pasipylė komentarai. 

„Man buvo labai panaši situacija. Atskridau tuo metu iš šalies, iš kurios atvykus nereikėjo izoliuotis, paviešėjau savaitę Lietuvoje ir grįžau atgal. Dar po savaitės į tėvų namus pasibeldė pareigūnai, patikrinti, ar laikausi namų rėžimo“, – tokiu pasakojimu dalinosi viena mergina.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kitas moteris po Airidos įrašu taip pat skundėsi panašiais išgyvenimais: „ Aš nuo sekmadienio jau esu Londone, o jie dar šiandien manęs ieškojo Šiauliuose, net du kartus per dieną“.

Dar vienas socialinių tinklų vartotojas parašė, kad jo policijos pareigūnai Lietuvoje ieškojo mėnesiu anksčiau nei numatyta atvykimo data.

Policija: tikrindami asmenis naudojasi NVSC duomenų baze

Lietuvos policijos atstovas Ramūnas Matonis šių situacijų itin plačiai nekomentuoja.

Jo teigimu, policijos pareigūnai paprasčiausiai vadovaujasi pačių žmonių ir NVSC suvedamais duomenimis. Dėl šios priežasties, už ne laiku atliktus patikrinimus jie tiesiogiai atsakyti negali.

REKLAMA

„LR Valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo 2020-08-10 sprendimu Nr. V-2019, policijai pavesta užtikrinti asmenų, kuriems patvirtinta COVID-19 ligos lengva forma ir kurių būklė leidžia juos gydyti ambulatoriškai, asmenų, įtariamų, kad serga bei asmenų, turėjusių sąlytį su sergančiuoju COVID-19 liga, kurių izoliavimo vieta namuose ar kitoje aplinkoje, asmenų, grįžusių ar atvykusių iš užsienio valstybių, kurių izoliavimo vieta namuose ar kitoje gyvenamojoje aplinkoje, tikrinimą izoliacijos laikotarpiu dėl izoliavimo reikalavimų laikymosi.

Duomenis į duomenų bazę apie asmenis (asmens duomenis) suveda patys piliečiai grįžtantys iš užsienio ir NVSC.

REKLAMA

Asmenų pateikti duomenys dažnai būna netikslūs, o kartais ir melagingi. Policija tikrindama asmenis naudojasi NVSC duomenų baze, tačiau už sistemoje esančias klaidas neatsako“, – rašoma R. Matonio tv3.lt atsiųstame oficialiame atsakyme.

NVSC: tai gali būti pačių keliautojų klaida

NVSC atstovė Justina Petravičienė portalui taip pat komentuoja, jog jog gyventojai yra patys atsakingi už tikslų savo duomenų suvedimą ir jeigu jie nurodo tikslią informaciją sistemoje tokių klaidų dažniausiai nepasitaiko.

„Tai reiškia, kad žmogus turi nurodyti teisingai dieną, kai grįžta į Lietuvą. Jo grįžimo diena yra laikoma pirmąja izoliacijos diena“, – teigė NVSC specialistė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

J. Petravičienė sako, kad sugrįžtančiųjų anketą reikėtų pildyti ne anksčiau nei 24 val. prieš atvykimą į Lietuvą, mat taip yra nurodyta operacijų vadovo sprendime. Visgi, ekspertės nuomone, tai, kad Airida anketą užpildė anksčiau, neturėtų daryti įtakos informacijos tikslumui sistemoje.

„Sistemoje data yra nurodoma ta, kurią žmogus pažymi kaip atvykimo datą. Gali atsitikti taip, kad pats žmogus suklysta ir nurodo tą dieną, kai jis pildo anketą, o ne tą dieną, kai atvyksta.

Labai svarbu, kad žmonės tai įsidėmėtų ir nurodytų dieną kai nusileis jų lėktuvas ar žeme kažkokiu transportu atvyks būtent į Lietuvą. Tai yra esminė data, kurią būtina tiksliai nurodyti, kad būtų aišku“, – tv3.lt skaitytojos situaciją komentuoja NVSC specialistė J. Petravičienė.

Vaizdo įraše pamatykite, kaip pareigūnai tikrina, ar lietuviai laikosi saviizoliacijos: 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų