REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
39
M. Baliukonio marškinėlių kolekcija  (nuotr. asmeninio albumo („Facebook“)

Profesionalus sportas neatsiejamas nuo sirgalių. Būtent jie perka bilietus į rungtynes, mėgstamų klubų atributiką, generuoja peržiūras žiniasklaidoje ir verčia sporto pasaulį suktis kiaurus metus. Vienas tokių – sporto kolekcionierius Marius Baliukonis. 35-erių vyras nuo vaikystės domėjosi krepšiniu ir palaikė gimtojo miesto Alytaus „Alitos“ klubą.

39

Profesionalus sportas neatsiejamas nuo sirgalių. Būtent jie perka bilietus į rungtynes, mėgstamų klubų atributiką, generuoja peržiūras žiniasklaidoje ir verčia sporto pasaulį suktis kiaurus metus. Vienas tokių – sporto kolekcionierius Marius Baliukonis. 35-erių vyras nuo vaikystės domėjosi krepšiniu ir palaikė gimtojo miesto Alytaus „Alitos“ klubą.

REKLAMA

Aistrą sportui M. Baliukonis paveldėjo iš savo dėdės Vytauto Sadausko, kuris paskutiniame XX. a. dešimtmetyje įkūrė Vilniaus „Savy“ klubą. 1994–1995 m. „Savy“ laimėjo antrąją pagal pajėgumą Lietuvos krepšinio lygą (LKAL) ir sportiniu principu pateko į Lietuvos krepšinio lygą (LKL).

Plečiant lygos geografiją, nutarta klubą iš sostinės perkelį į Alytų, o prie to smarkiai prisidėjo jau minėtas V. Sadauskas.

REKLAMA
REKLAMA

Pradėjęs nuo gimtojo miesto klubo marškinėlių ir tūkstantmečio sandūroje populiarių rungtynių programėlių, lankstinukų ir vadinamųjų gairelių, vėliau M. Baliukonis pradėjo kolekcionuoti ir kitų klubų žaidybinius marškinėlius.

REKLAMA

Vienu metu alytiškio spintoje gulėjo daugiau kaip trys šimtai marškinėlių. Šiuo metu sporto entuziastas turi tikslą surinkti visų LKL klubų marškinėlius, kurie rungtyniavo jubiliejiniame lygos 30-ajame sezone. Iki pilnos kolekcijos to trūksta tik Kėdainių „Nevėžio“ ir Pasvalio „Pieno žvaigždžių“ žaidybinių aprangų.

„Brangiausios man yra bronzinių laikų „Alitos“ aprangos, o savotiškai reikšmingi ir nostalgiški – visi marškinėliai“, – naujienų portalui tv3.lt sako Suomijoje gyvenantis Marius.

Tikra pašnekovo kolekcijos puošmena – du profesionalių klubų trofėjai. Lietuvos krepšinio A lygos (LKAL) 1995 m. čempionų taurė, kurią laimėjo Vilniaus „Savy“. Taip pat – Šiaurės Europos krepšinio lygos (NEBL) Iššūkio taurė, kurią 2002 m. iškovojo Alytaus „Alita“. M. Baliukonio kolekcijoje – ir „Dzūkijos V. Garasto krepšinio centro“ krepšinio klubo steigimo sutartis. 

REKLAMA
REKLAMA

Marškinėlius pradėjai kolekcionuoti nuo LKL komandų. Galbūt vėliau plėtei geografiją? – tv3.lt paklausė M. Baliukonio.

NBA manęs niekada nedomino. Net neturiu paaiškinimo kodėl. Tiesiog mane visada labiausiai domino LKL ir Europos klubai.

Pagal ką renkiesi marškinėlius, mėgstamas komandas, žaidėjus?

Prioritetas – Lietuvos krepšininkų marškinėliai, o konkreti komanda nėra labai svarbu.

Ar kažkada teko bent trumpam įsirengti turimos sporto kolekcijos ekspoziciją – išdėstyti visus turimus dalykus vienoje patalpoje kaip muziejuje?  

Kažkada buvo minčių tą padaryti Alytuje. Buvo rastos netgi patalpos kolekcijos parodai surengti. Visgi aplinkybės taip susiklostė, kad negalėjau grįžti, o vėliau ta galimybė eksponuoti dingo. Čia įžiūriu pozityvą, kad viskas gyvenime vyksta teisingai. Kartais nuo mūsų tam tikri dalykai nepriklauso, tačiau tikrai neišsižadu šios idėjos. Aš dar jaunas ir man viskas prieš akis (šypsosi). Be to, dalis kolekcijos yra mano „Instagram“ paskyroje. Galbūt ateityje nuspręsiu ištobulinti šiuos virtualius namus.  

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kokie istorinių klubų marškinėliai yra praėję pro tavo rankas?  

Vilniaus „Statybos“, Vilniaus „Sakalų“, Alytaus „Alitos“, Vilniaus „Savy“ ir Marijampolės „Kraitenės“. Kitų neegzistuojančių klubų marškinėlių dar laukiu (šypsosi).

Kokie naujausi tavo sumedžioti „trofėjai“?

Ąžuolo Tubelio ir Jono Valančiūno marškinėliai.

Kaip į tavo hobį žiūri aplinkiniai? Daugiau palaikymo ar keistų žvilgsnių ir klausimų?

Visi, kas žino arba sužino apie mano aistrą, vertina tik teigiamai. Man tiesiog smagu gauti vis kitus krepšinio marškinėlius.

Tavo gimtasis miestas Alytus turi Europos čempionato lygį atitinkančią areną, bet neturi LKL komandos. Kiek dėl to skauda širdį?

REKLAMA

Turime nuostabią areną, kuri talpina 5,5 tūkstančių žiūrovų. Turime pakankamai svarias krepšinio tradicijas ir negalime skųstis sirgaliais. Žinoma, liūdna, kad aukščiausioje Lietuvos krepšinio lygoje tvirtai stovi daug už Alytų mažesnių miestų klubai – Pasvalys, Utena, Mažeikiai, Jonava, Gargždai. Neprarandu tikėjimo, kad aukščiausio lygio krepšinis grįš į Alytų.  

Skelbiama, kad Alytus vėl buria komandą ir bilieto į LKL sieks nuo žemiausio laiptelio – RKL B diviziono. Kaip tai vertini?

Vertinu pozityviai, bet tik laikas parodys, tai kalbos ar realūs veiksmai.

Tavo akimis, ko trūksta, kad Alytaus krepšinis vėl suklestėtų?

Viskas remiasi į pinigus. Jeigu atsiras sąžiningi žmonės, kurie ieško ne tik naudos sau, bet iš tikrųjų nori prikelti Alytaus krepšinį, viskas bus gerai.

REKLAMA

Jau daug metų gyveni Suomijoje, kur krepšinis taip pat stipriai žengia į priekį. Kiek įdomu sekti Suomijos lygą? Gal kolekcionuoji ir šios šalies marškinėlius? Turi svajonę gauti Lauri Markkaneno marškinėlius?

Suomijos krepšinis auga kaip ant mielių. Tai galima akivaizdžiai pamatyti stebint Suomijos rinktinės rezultatus ir jų kilimą FIBA reitinge. Šį sezoną du suomiai atstovauja ir Mažeikių klubui – Henri Kantonenas ir Danielis Dolencas. Kelis aukščiausios lygos Suomijos krepšininkus pažįstu ir asmeniškai.

Visas LKL rungtynes jums patogiu metu galite stebėti „Go3“ televizijoje. 

Standings provided by Sofascore

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų