REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vakar socialliberalo Algirdo Monkevičiaus kandidatūrą prezidentui Valdui Adamkui pateikęs premjeras Gediminas Kirkilas supykdė kolegas iš Socialdemokratų partijos (LSDP), rašo „Lietuvos žinios“.

REKLAMA
REKLAMA

Kai kurie LSDP vadovai tvirtina, kad G.Kirkilo ketinimai ketverius metus socialdemokratų valdytą Švietimo ir mokslo ministeriją (ŠMM) patikėti Naujosios sąjungos (NS, socialliberalai) atstovui A.Monkevičiui prieštarauja partijos prezidiumo sprendimui. Mat prieš kurį laiką partijos vadovybė sutarė, kad ŠMM ir toliau išliks jų įtakos zonoje.

REKLAMA

Motyvų neišdėstė

„G.Kirkilas žengė mums netikėtą žingsnį. Žinoma, pagal Konstituciją premjeras turi teisę su niekuo nederinti savo sprendimo, bet politiniai kriterijai šiuo klausimu visai kiti“, - aiškino LSDP pirmininko pavaduotojas Vytenis Andriukaitis. Socialdemokratų vadovybė teigė nežinanti motyvų, kodėl jų partijos lyderis dėl galimos ministro kandidatūros nepasitarė su jais. „Buvome pastatyti prieš faktą. Kodėl taip atsitiko, nežinome, motyvų mums tikrai niekas nepaaiškino“, - stebėjosi V.Andriukaitis. Jis negalėjo pasakyti ir kaip partijos vadovybė ketina elgtis su jos sprendimo nepaisiusiu G.Kirkilu.

REKLAMA
REKLAMA

Atsakymo į šį klausimą nežino ir kita LSDP pirmininko pavaduotoja Birutė Vėsaitė. Ji sakė, kad šis daug audrų partijos viduje sukėlęs klausimas bus svarstomas kitą savaitę numatytame LSDP prezidiumo posėdyje. „Nežinau, ar galima viską grąžinti į vėžes, tačiau vadovybės sprendimų reikia paisyti, nes kam tada jie iš viso reikalingi?“ - tvirtino Seimo narė.



Stojo į G.Kirkilo pusę

Tačiau G.Kirkilo sprendimu piktinasi ne visi partijos kolegos. Seimo Socialdemokratų frakcijos seniūnė Irena Šiaulienė sakė, kad partijos pirmininko sprendimas į ministrus siūlyti A.Monkevičių buvo gerai apgalvotas. Šiuo žingsniu G.Kirkilas esą siekė įvykdyti susitarimus dėl politinių postų su socialliberalais. Be to, premjeras atsižvelgė į visuomenės ir akademinės bendruomenės nuomonę dėl to, kokį žmogų jie norėtų matyti prie ŠMM vairo. „Kita vertus, mūsų partijos gretose kandidatų užimti šį postą neatsirado“, - aiškino I.Šiaulienė.

Kandidatas į ministrus A.Monkevičius teigė nesibaiminantis, kad dėl LSDP nuvilnijusios nepasitenkinimo bangos gali prarasti jam matuojamą švietimo ministro kėdę. Anot jo, į šį postą socialliberalai nesiveržė ir jokių reikalavimų koalicijos partneriams nekėlė. „Esame pasirengę dirbti ŠMM, tačiau ministro posto nesigviešėme. Premjerui pasakėme, kad turime kandidatų, ir jis viską apsvarstęs pasirinko“, - aiškino A.Monkevičius.



Roberta TRACEVIČIŪTĖ

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų