REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Pagrindinė maisto produktų brangimo Lietuvoje priežastis – maisto kainos pasaulinėse rinkose, mano Premjeras Andrius Kubilius.

REKLAMA
REKLAMA

Anot Vyriausybės vadovo, maisto kainos Lietuvoje labai priklauso nuo situacijos pasaulio rinkose. Premjeras priminė, kad šiuo metu maistinių grūdų kainos pasaulio rinkose sudaro apie 750–800 litų už toną, o prieš keletą metų nesiekė 400 litų. Krizė Šiaurės Afrikoje gali stipriai atsiliepti ir naftos kainai metų gale, o tai darys įtaką ir kitų produktų kainoms.

REKLAMA

"Tai tuos dalykus turime matyti kaip reiškinius, kurių negalime paveikti, sustabdyti, ir jie, be abejo, darys įtaką ir bendram kainų lygiui Lietuvoje. Mes skiriame daugiau dėmesio tam, kad neatsirastų nesąžiningos prekybos atvejų, nesąžiningo dominavimo savo padėtimi rinkoje. Tai turi stebėti Konkurencijos taryba, bet vėlgi turi labai objektyviai matyti pačius svarbiausius faktorius ir neturime savęs apgaudinėti, kad mes galėtume pakeisti naftos arba grūdų kainų tendencijas pasaulyje", – ketvirtadienį "Žinių radijuje" kalbėjo Ministras Pirmininkas.

REKLAMA
REKLAMA

Statistikos departamento paskelbtais duomenimis, kovą vėl buvo pastebimas žymus maisto kainų augimas: 2,6 proc. pabrango pienas ir jo produktai, sūris bei kiaušiniai, 3,2 proc. – žuvys ir jų produktai, 2,9 proc. – sviestas, aliejus ir riebalai, 2 proc. – cukrus, uogienė, medus, šokoladas ir saldumynai bei 0,9 proc. – duona ir grūdų produktai.

Sumažėjo tik vaisių ir uogų kainos, kurios šiuo laikotarpiu smuktelėjo 1,7 proc.

Jungtinių Tautų Maisto ir žemės ūkio organizacijos (FAO) skaičiuojamas pasaulio maisto kainų indeksas, kovo mėnesio duomenimis, sumažėjo 2,9 proc., palyginti su istorinėmis aukštumomis, užfiksuotomis 2011 m. vasarį, ir dabar siekia 229,8 punkto, pranešė AFP. Maisto kainos pasaulyje sumažėjo pirmą kartą per pastaruosius aštuonis mėnesius.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tuo tarpu SEB grupės ekspertai pažymi, kad nors šiuo metu Lietuvoje maistas yra pigiausias iš trijų Baltijos šalių, būtent Lietuvoje labiausiai nerimaujama dėl brangstančio maisto.

Pernai maisto produktai labiausiai brango Estijoje – 10,4 proc., tačiau brangiausiai maistas vis dar kainuoja Latvijoje. Nors Lietuvoje maistas 2010–aisiais taip pat brango, šiuo metu čia maistas apskritai ir pagal atskirų produktų grupes yra pigesnis negu Latvijoje ar Estijoje. Didėjančios maisto kainos yra vienas iš veiksnių, didinančių infliaciją Baltijos šalyse ir turinčių neigiamą įtaką namų ūkių perkamajai galiai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų