Toronto „Raptors“ džiaugėsi ne tik Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) atkrintamųjų varžybų pirmojo etapo serijoje išsiveržusi į priekį 2:0. Komanda pagerino kelis klubo rekordus. Vieno pasiekimų autorius – lietuvis Jonas Valančiūnas.

Vidurio puolėjas iš viso per 24 minutes pelnė 19 taškų ir atkovojo 14 kamuolių. Abejose statistikos grafose pasibaigus pirmajai rungtynių daliai degė po 12.

Taip J. Valančiūnas surinko 12-ąjį dvigubą dublį atkrintamosiose. Lietuvis pagal šį rodiklį pasivijo Antonio Davisą.

Jonas naują „Raptors“ rekordą galės užfiksuoti trečiosiose serijos rungtynėse Vašingtone.

Vidurio puolėjas po rungtynių apsilankė spaudos konferencijoje. „Dar vienas angliškai nekalbantis vaikinas“, – prisistatė lietuvis.

„J. Valančiūnas. Dvigubas dublis per pirmąją rungtynių pusę. Štai ir pats profesorius“, – apie vidurio puolėją sakė pranešėjas.

„Ups“, – nusišypsojo elegantiškai apsirengęs lietuvis.

„Sveiki, aš ponas Valančiūnas. Būsiu jūsų chemijos mokytoju, kol ponia Garten grįš iš motinystės atostogų“, – šmaikštavo internautai.

Keturis klubo rekordus pagerino visa „Raptors“ komanda. Ji pirmąkart atkrintamąsias pradėjo dviem pergalėmis. Toronto ekipa pelnė daugiausia taškų atkrintamosiose per kėlinį – 44. 76 taškai per pirmąją rungtynių pusę – taip pat naujas klubo rekordas. 11 tritaškių pirmojoje mačo dalyje – dar vienas geriausias atkrintamųjų rezultatas.