Lietuvos rinktinė, sekmadienį svečiuose Daviso taurės (Davis Cup) - neoficialaus komandinio vyrų teniso pasaulio čempionato - Europos-Afrikos zonos II grupės mače 3:2 įveikusi Pietų Afrikos Respublikos komandą, dėl kelialapio į pirmąją grupę kovos su Bosnijos ir Hercegovinos ekipa.

Tai paaiškėjo tik po paskutinio vienetų susitikimo, kuriame 22-jų metų Mirza Basičius (ATP-221) penkiuose setuose 3:6, 4:6, 6:3, 7:5, 6:4 įveikė 27-erių metų Juho Paukku (ATP-714) ir bosniai svečiuose 3:2 nugalėjo Suomijos komandą.

Tas pats M.Basičius pateikė ir didžiausią to mačo staigmeną, kai pirmąją varžybų dieną (penktadienį) 3:6, 7:6 (7:3), 3:6, 6:3, 8:6 sugebėjo įveikti 45-ąją planetos raketę 32-jų metų Suomijos rinktinės lyderį Jarkko Niemineną.

Sekmadienį paaiškėjo ir likusieji trys Daviso taurės turnyro elito grupės pusfinalio dalyviai - prie jau šeštadienį vietą tarp keturių pajėgiausių komandų užsitikrinusios taurės savininkės Čekijos rinktinės prisijungė Prancūzijos, Italijos bei Šveicarijos tenisininkai.

Čekijos komanda ketvirtfinalyje neturėjo vargo su Japonijos ekipa ir svečiuose nugalėjo ją 5:0, o visuose kituose mačuose nugalėtojai paaiškėjo tik po paskutiniųjų susitikimų, nes po šeštadienį įvykusių mačų pirmavo svečiuose žaidusios Vokietijos, Didžiosios Britanijos ir Kazachstano ekipos.

Šiokią tokią staigmeną ketvirtfinalyje pateikė Italijos rinktinė, 3:2 palaužusi Didžiosios Britanijos tenisininkus. Lemiamose vienetų dvikovose tryliktoji planetos raketė Fabio Fogninis 6:3, 6:3, 6:4 nugalėjo aštuntąją vietą ATP reitinge užimantį Andy Murray'ų, o Andreas Seppis (ATP-34) 6:4, 6:3, 6:4 įveikė Jamesą Wardą (ATP-161).

Rugsėjo 12-14 dienomis vyksiančiuose pusfinalio susitikimuose Čekijos rinktinė svečiuose žais su Prancūzija, o Italijos išvykoje tenisininkai išmėgins jėgas su Šveicarija.