0

Vilniaus „Lietuvos rytas“ (9/9) padarė tai, kas priklausė nuo jų pačių, tačiau to neužteko. Naujojo vyr. trenerio Dirko Bauermanno vadovaujami vilniečiai VTB Vieningosios lygos rungtynėse 75:56 (24:15, 17:13, 19:8, 15:20) sutriuškino Simono Serapino atstovaujamą Mariupolio „Azovmaš“ (3/15) komandą, bet baigė pasirodymą turnyre.

Lietuvos vicečempionams koją pakišo Astanos „Astana“ komanda, kuri išvykoje po pratęsimo nugalėjo Talino „Kalev/Cramo“ komandą ir nugramzdino vilniečius į septintąją B grupės poziciją. Į atkrintamąsias varžybas pateko tik pirmosios šešios grupės ekipos.

Aikštės šeimininkai nuo pat pirmųjų susitikimo minučių ėmė įrodinėti, jog yra šios dvikovos favoritai. Po Renaldo Seibučio ir Stepono Babrausko tikslių metimų vilniečiai kiek nutolo (12:5), o Janio Blumo bei Tomislavo Zubčičiaus tikslių tolimų tritaškių pirmą kartą įgijo dviženklį pranašumą – 18:6. Nors ketvirčio pabaigoje S.Serapino tritaškis leido svečiams kiek priartėti, po pirmųjų dešimties minučių „Lietuvos rytas“ ir toliau įtikinamai pirmavo – 24:15.

Nedaug situacija keitėsi ir antrajame kėlinyje. Po trečiojo J.Blumo tritaškio iš eilės bei Tautvydo Lydekos metimo iš po krepšio vilniečiai įpusėjus ketvirčiui padidino pranašumą iki trylikos taškų – 32:19. Antroje ketvirčio pusėje įsibėgėjo Nemanja Nedovičius, kurio du tolimi metimai padėjo sostinės ekipai dar labiau nutolti (41:26) bei įpusėjus susitikimui toliau užtikrintai būti priekyje - 41:28.

J.Blumas trečiojo kėlinio viduryje pataikė dar du tritaškius iš eilės. Patrickas O'Bryantas pridėjo baudos metimą ir sostinės komandos pranašumas pirmą kartą viršijo dvidešimties taškų ribą – 56:34. Paskutinėmis ketvirčio minutėmis skirtumas tik dar labiau išaugo ir prieš paskutines dešimt minučių klaustukų beveik nebeliko – 60:36.

Paskutinis kėlinys jau tebuvo formalumas. Nors svečiams pavyko šiek sumažinti atsilikimą, „Lietuvos ryto“ pergalė nekėlė jokių abejonių.

S.Serapinas svečiams per 23 minutes pelnė 7 (dvitaškiai 2/3, tritaškiai 0/3, baudos 3/3) taškus, atkovojo 3 kamuolius, 2 sykius suklydo bei 3 kartus prasižengė.

„Lietuvos rytas“: J.Blumas 18 (tritaškiai 6/6), N.Nedovičius 11 (tritaškiai 3/4), T.Lydeka 10 (dvitaškiai 5/12), S.Babrauskas, R.Seibutis ir P.O'Bryantas – po 8, T.Zubčičius 5, M.Palacio ir S.Buterlevičius – po 2.

„Azovmaš“: M.Raduljica 18 (dvitaškiai 7/10, baudos 4/4), L.Greeras 11 (10 rez. perd.), O.Kolčenko ir S.Serapinas – po 7.