REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Žiniasklaidos tarnybos ir paprasti žmonės kasdien visame pasaulyje baudžiami už nusikaltimus, kurie padaromi socialiniuos tinkluose. Nors daugumai jų tokie nusikaltimai atrodo nereikšmingi, vis dėlto už kai kuriuos gresia net kalėjimas. Šiame straipsnyje pasidalysime keliomis Anglijoje labiausiai nuskambėjusiomis socialinių tinklų bylomis.

REKLAMA
REKLAMA

Už šmeižikiškus pareiškimus baudžiama, nesvarbu, kur juos padarysi – internete ar gatvėje. Žurnalistė Sally Bercow „BBC“ kanalo žinioms parengė reportažą apie vieną Britanijos politiką, kaltinamą vaikų tvirkinimu. Reportaže galimas privartautojas nebuvo įvardytas, tačiau tai Sally padarė savo „Twitter“ paskyroje. Jos nelaimei paaiškėjo, kad konservatorius Lordas McAlpine nekaltas, todėl šis į teismą padavė ne tik žurnalistę, bet ir visus pasidalijusius jos žinute. O tokių buvo daugiau nei 500. Teismo procesas vis dar vyksta, o žurnalistei, klaidinančia žinute pasidalijusiai su 56 tūkstančiais sekėjų, gali tekti sumokėti 50 tūkstančių svarų.

REKLAMA

Dar viena su prievartavimu susijusi istorija. Tik šįkart nuo piktų „Twitter“ naudotojų užgauliojimų nukentėjo auka, o ne prievartautojas. Praėjusių metų vasarą futbolininkas Chedas Evansas buvo teisiamas už devyniolikmetės merginos išžaginimą. Apie bylą buvo kalbama daugiau nei 6 000 „Twitter“ pranešimų, tačiau kai kuriuose iš jų futbolininko gerbėjai akivaizdžiai kaltino auką bandant „išmelžti“ iš jų dievaičio pinigus. Rezultatas: 7 vyrai ir 2 moterys nubausti administacinėmis baudomis.

REKLAMA
REKLAMA

JAV generalinis prokuroras Jono Benableso Roberto Thompsono byloje ėmėsi to, ką privalėjo padaryti, nors vėliau ir susilaukė visuomenės priekaištų. Jis aiškiai buvo uždraudęs skelbti įtariamųjų dviejų metų berniuko nužudymu nuotraukas, tačiau kai kurios žiniasklaidos priemonės šio draudimo nepaisė ir įtariamųjų nuotraukas patalpino socialiniuose tinklalapiuose. Žinoma, už tai jos gavo susimokėti nemažas baudas.

Tik itin retais atvejais, dažniausiai teisiant vaikų žudikus, teisėjas gali uždrausti platinti žudikų nuotraukas stengiantis išvengti išpuolių prieš juos ir leisti jiems išėjus į laisvę pradėti naujus gyvenimus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

2011-ųjų birželį 40-metė Joanne Fraill tapo pirmąją teismo žiuri nare, kuri buvo nuteista pati. O į kalėjimą penkiems mėnesiams ji sėdo dėl to, kad teismo proceso metu viename iš socialinių tinklalapių bendravo su teisiamuoju, kurio žiuri nare ji buvo.

Paulas Chambersas gyveno Doncasteryje, kai vieną dieną socialiniame tinklalapyje „Twitter“ sumastė pajuokauti, kad netoliese esantis Robino Hoodo oro uostas netrukus išlėks į orą. Tokiu būdu jis norėjo pademonstruoti susikaupusį pyktį dėl to, kad prisnigus oro uostas buvo uždarytas, o už keletos dienų jam reikėjo išskristi. Galiausiai dėl žinutės, kad oro uostas išlėks į orą, jei per savaitę nesusitvarkys problemų, Paulas Chambersas buvo pripažintas kaltu, tačiau kreipęsis į apeliacinį teismą vyras buvo išteisintas.

REKLAMA

2011 metų rugsėjį Seanas Duffy buvo nuteistas pusantrų metų kalėti už tai, kad į „Facebook“ ir „YouTube“ tinklalapius įkėlė kelių vaikų nuotraukas su žeidžiančiais komentarais. Kitaip tariant – jis bandė „trolinti“. Tačiau teisėjas nebuvo linkęs juokauti ir tokio humoro nė nesistengė suprasti. Negana to, viena iš nusikaltėlio aukų buvo 15-metė Natasha MacBryde, kuri vėliau nusižudė.

Iš viso pernai Anglijoje ir Velse į baudžiamąją atsakomybę buvo patraukti 653 žmonės, kurie nederamai elgėsi „Twitter“ ar „Facebook“ tinklalapiuose.  

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų