Įspūdingą Lietuvos krepšinio ir teniso gerbėjams vakarą vainikavo mūsų šalies jaunimo (iki 20 metų) rinktinė, kuri antrosiose Europos čempionato rungtynėse be didesnio vargo 85:69 (20:9, 26:22, 22:24, 17:14) įveikė Turkijos krepšininkus ir tapo B grupės lydere.

Ši pergalė, nepaisant paskutinių rungtynių su Serbija baigties, garantavo Lietuvos ekipai kelialapį į antrąjį čempionato etapą turint mažiausiai vieną įskaitinį tašką.

Susitikimą baudos metimu pradėjo Turkijos krepšininkai, tačiau vėliau jų puolimas visiškai sustojo ir Lietuvos komanda suskubo tuo pasinaudoti. Nors Vitoldo Masalskio auklėtinių puolimas taip pat nežibėjo, sužaidus šešias minutes lietuviai jau turėjo trylikos taškų pranašumą – 14:1. Įvykiai

aikštelėje nesikeitė ir antroje ketvirčio pusėje. Augusto Pečiukevičiaus ir Pauliaus Dambrausko vedini Lietuvos rinktinės krepšininkai išlaikė dviženklę persvarą ir po pirmųjų dešimties minučių pirmavo rezultatu 20:9.

Antrajame ketvirtyje lietuviams didinti persvaros nebepavyko, tačiau ir turkams nesisekė priartėti. Po Mato Sapiegos tolimo metimo sužaidus keturias minutes Lietuvos rinktinė vėl turėjo dvylikos taškų pranašumą (27:15), o netrukus po Eimanto Bedžiaus tritaškio skirtumas dar labiau išaugo – 32:18. Įsismaginęs E.Bendžius smeigė dar du tritaškius iš eilės (41:26), netrukus pridėjo ketvirtąjį (44:28). Nors turkai taip pat žaidė gerokai rezultatyviau nei pirmajame kėlinyje, įpusėjus rungtynėms Lietuvos komanda dar šiek tiek padidino savo persvarą – 46:31.

Nors po didžiosios pertraukos turkai palaipsniui ėmė mažinti atsilikimą, lietuviams pavyko varžovus išlaikyti pakankamai saugiu atstumu. Pirmoje ketvirčio pusėje lietuvių persvara ir toliau buvo dviženklė, tačiau likus žaisti keturias minutes Turkijos rinktinė pelnė septynis taškus be atsako ir Vitoldui Masalskiui teko prašyti minutės pertraukėlės – 53:47. Po pasitarimo tritaškį iškart pataikė M.Sapiega, du baudos metimus tiksliai realizavo Gediminas Orelikas, dėjimu ataką baigė E.Bendžius ir Lietuva vėl susigrąžino dviženklį pranašumą – 60:48. Sėkmingų G.Oreliko ir Tautvydo Šležo atakų dėka mūsiškiai susigrąžino beveik visą įpusėjus rungtynėms turėtą pranašumą ir to trijų ketvirčių buvo priekyje – 68:55.

Paskutinis kėlinys šiose rungtynėse tebuvo formalumas. Pirmosiomis minutėmis E.Bendžius ir T.Šležas dar labiau nutolino lietuvius (79:60), o įpusėjus kėliniui po ketvirtojo M.Sapiegos tritaškio lietuvių pranašumas viršijo dvidešimties taškų ribą - 82:60. Per likusį laiką turkams pavyko tik šiek tiek priartėti. Lietuva laimėjo rungtynes rezultatu 85:69 ir tapo vienvalde B grupės lydere.

Lietuva: E.Bendžius 19 (tritaškiai 5/8, 8 atk kam.), M.Sapiega 12 (tritaškiai 4/6), G.Orelikas ir T.Šležas (11 atk. kam.) – po 11, P.Dambrauskas, G.Staniulis ir A.Pečiukevičius (6 atk. kam.) – po 8, E.Kairys 4, M.Kadzevičius ir A.Drungilas – po 2.

Turkija: F.Aldemiras 12 (9 atk. kam.), I.Karamanas (10 atk. kam.) ir I.Yildirimas – po 10, S.Sanli ir M.Mahmutoglu – po 7.