Ramūnui Šiškauskui ir Maskvos CSKA ekipai nepavyko patekti į Eurolygos finalą. Penktadienį Paryžiuje vykusiame pirmajame pusfinalio susitikime Rusijos čempionai 64:54 (11:12, 10:17, 20:18, 17:13) nusileido Barselonos „Regal Barcelona“ krepšininkams ir šeštadienį kovos mažajame finale.

Nors rungtynių, kurioms teisėjavo Romualdas Brazauskas, favorite buvo laikoma „Regal Barcelona“ ekipa, susitikimą gerokai sėkmingiau pradėjo Maskvos klubas, kuris ne tik visiškai uždarė varžovų puolimą, bet ir po Aleksandro Kauno, Ramūno Šiškausko, Viktoro Chriapos bei Trajano Langdono metimų sugebėjo atitrūkti – 9:2. Likus žaisti tris minutes iki pirmojo kėlinio pabaigos keturis baudų metimus iš eilės pataikė Pete'as Mickaelas, du analogiškus metimus pridėjo

Ricky Rubio ir katalonų deficitas sumažėjo iki minimumo – 10:11. Netrukus Franas Vazquezas dėjimu pirmą kartą nuo pirmosios dvikovos minutės vėl išvedė „Regal Barselona“ ekipą į priekį (12:11), o CSKA ekipa per likusį laiką rezultato pakeisti nebesugebėjo.

Antrąjį kėlinį tolimu metimu pradėjo Jaka Lakovičius, kuris padidino Barselonos klubo persvarą iki keturių taškų (15:11), tačiau CSKA atsakė spurtu 4:0 ir vėl atstatė pusiausvyrą – 15:15. Įpusėjus antrajam kėliniui R. Šiškauskas dvitaškiu persvėrė rezultatą CSKA naudai (19:17), bet katalonai atsakė spurtu 10:0 ir po Juano Carloso Navarro tritaškio bei keturių Boniface'o Ndongo taškų gerokai atitrūko – 27:19. Per likusį ketvirčio laiką komandos pasikeitė tiksliomis atakomis ir įpusėjus rungtynėms „Regal Barcelona“ buvo priekyje – 29:21.

Po didžiosios pertraukos aikštelėje ir toliau dominavo „Regal Barcelona“ klubas, tačiau Ispanijos pirmenybių lyderiams ženkliau atitrūkti nepavyko. Po dar vieno J. C. Navarro tolimo metimo katalonų pranašumas vėl siekė aštuonis taškus (41:33), tačiau R. Šiškauskas atsakė analogišku metimu ir leido Rusijos klubui vėl sumažinti deficitą – 36:41. Panašus rungtynių scenarijus klostėsi iki pat ketvirčio pabaigos ir nors per trečiąjį kėlinį CSKA klubui pavyko dviem taškais sumažinti deficitą, po trijų ketvirčių ir toliau priekyje buvo „Regal Barcelona“ – 47:41.

Iki rungtynių pabaigos likus žaisti tris minutes R. Šiškauskas dvitaškiu sumažino CSKA atsilikimą iki trijų taškų (50:53), tačiau dvitaškiu su pražanga atsake F. Vazquezas ir ispanai susigrąžino šešių taškų persvarą – 56:50. Nors puolėjas netrukus buvo nubaustas nesportine pražanga, maskviečiai tuo ne tik nepasinaudojo, bet ir praleidę Erazemo Lorbeko tolimą metimą dar labiau atsiliko – 51:59. Visos Maskvos klubo pastangos išgelbėti rungtynes tikslo nedavė ir į finalą iškopė „Regal Barcelona“ klubas, kuris laimėjo rungtynes rezultatu 64:54.

31 minutę aikštelėje praleidęs R. Šiškauskas CSKA ekipai surinko 19 (dvitaškiai 6/10, tritaškiai 2/5, baudos 1/1) taškų, atkovojo 5 kamuolius, atliko 5 rezultatyvius perdavimus, blokavo varžovo metimą, 2 sykius suklydo, išprovokavo varžovo pražangą bei 2 sykius pažeidė taisykles.

„Regal Barcelona“: F. Vazquezas 11, R. Rubio (8 rez. perd.) ir J. C. Navarro (tritaškiai 2/8) – po 10, B. Ndongas 9, P. Mickaelas 8, E. Lorbekas 7 (9 atk. kam.), J. Lakovičius 3, T. Morrisas 2.

CSKA: R. Šiškauskas 19, T. Langdonas 12, A. Kaunas 9 (10 atk. kam.), J. R.Holdenas 7, V. Chriapa 5, A. Ponkrašovas 2.