„Žalgiris“ neįveikė „Uniks“ barjero ir nepateko į finalą

VTB Vieningosios lygos pusfinalio rungtynėse Kauno „Žalgiris“ namie 65:75 (17:20, 18:16, 9:19, 21:20) neatsilaikė prieš Kazanės „Uniks“ ir nepateko į finalą.

Svečiai dvitaškiu pradėjo rungtynes, tačiau Dainius Šalenga pelnė penkis taškus iš eilės, du baudų metimus pridėjo Mirza Begičius ir „Žalgiris“ sužaidus dvi minutes įgijo penkių taškų persvarą – 7:2. Kazanės klubas atsakė septyniais taškais iš eilės ir po Kresimiro Lončaro dvitaškio vėl susigrąžino persvarą – 7:9. Netrukus svečiai pelnė dar penkis taškus, o Ramūnas Butautas buvo priverstas prašyti minutės pertraukėlės, nes kauniečių deficitas pasiekė šešis taškus – 7:13.

Likus žaisti 4 min. pirmuosius taškus atstovaudamas Kauno komandai pelnė Mario Delašas, tačiau Marko Popovičius atsakė tolimu metimu, o Kazanės ekipa dar kartą nutolo – 9:ąū. Po D. Šalengos, Martyno Pociaus ir Tado Klimavičiaus metimų aikštės šeimininkai sumažino deficitą iki trijų taškų, o paskutinė svečių ataka tikslo nepasiekė – 17:20.

Keturis taškus iš eilės pelnęs M. Begičius persvėrė rezultatą „Žalgirio“ naudai (21:20), tačiau Saulius Štombergas atsakė tolimu metimu ir Valdemaro Chomičiaus auklėtiniai susigrąžino pranašumą – 21:23. Sužaidus tris minutes po dar vieno S. Štombergo metimo „Uniks“ pranašumas vėl pasiekė keturių taškų ribą (26:30), tačiau M. Pocius likus žaisti keturias minutes atstatė pusiausvyrą – 34:34.

Nors beveik tris minutes komandos nepelnė nei taško, D. Šalenga vienu baudos metimu vėl persvėrė rezultatą kauniečių naudai–- 35:34. Paskutinės svečių atakos metu du taškus pelnė K. Lončaras ir įpusėjus rungtynėms „Uniks“ ekipa išsaugojo minimalią persvarą – 35:36.

Trečiajame kėlinyje sužaidus tris minutes M. Popovičius per pusę minutės pataikė du tolimus metimus iš eilės ir Kazanės krepšininkai dar kartą nutolo – 38:45. Negana to, M. Lampe ir K. Lončaras pataikė dvitaškius, T. Lyday'us pridėjo du baudų metimus ir „Uniks“ klubas pirmą kartą įgijo dviženklį pranašumą – 40:51. Nors likus žaisti dvi minutes žalgiriečiai turėjo trylikos taškų deficitą (40:53), D. Šalengos pastangomis kauniečiams pavyko šiek tiek priartėti – 44:55.

Lemiamo ketvirčio pradžia kauniečiams ir toliau nieko gero nežadėjo. Nors „Žalgirio“ puolimas pradėjo veikti vis geriau, svečiai taip pat atsakydavo tiksliomis atakomis, todėl sužaidus tris minutes V. Chomičiaus auklėtiniai ir toliau pirmavo dviženkle persvara – 52:62.

Likus žaisti tris minutes kauniečių deficitas vėl padidėjo iki trylikos taškų (53:66), tačiau T. Klimavičius pataikė iš po krepšinio, M. Kalnietis pridėjo tolimą metimą ir „Žalgirio“ gerbėjų veiduose vėl atgimė viltis – 58:66. M. Popovičius tolimas metimas (71:58) bei M. Pociaus nesportinė pražanga galutinai palaidojo kauniečių šansus kovoti dėl pergalės. „Žalgiris“ patyrė nesėkmę rezultatu 65:75 ir rytoj kovos dėl trečiosios vietos.

Pergalę šiose rungtynėse iškovojusi „Uniks“ ekipa pateks penktadienį vyksiančiame turnyro finale susitiks su Maskvos CSKA komanda.

„Žalgiris“: T. Klimavičius 17 (1/6 tritaškiai, 7 atk. kam.), D. Šalenga 15, M. Pocius ir M. Begičius po 10, M. Kalnietis 5, A. Čapinas 4, M. Brownas bei M. Delašas po 2.