Šalies vadovai ir Aukščiausiojo teismo (AT) pirmininkas sprendžia, ką siūlyti į laisvas Konstitucinio teismo (KT) teisėjų vietas. Savo kandidatus jie ketina pateikti paskutinę minutę, antradienį rašo „Lietuvos žinios“.

KT pirmininko Egidijaus Kūrio ir dviejų šio teismo teisėjų Vytauto Sinkevičiaus bei Stasio Stačiokio kadencijos baigiasi kovą. Pamainą jiems prezidentas Valdas Adamkus, Seimo pirmininkas Viktoras Muntianas ir AT pirmininkas Vytautas Greičius svarstyti Seimui turi pateikti jau kitą savaitę. Tačiau aukščiausi šalies vadovai ir AT pirmininkas tikina, kad dėl kandidatūrų dar nėra apsisprendę.

Tikrina biografijas

V. Adamkus suka galvą, kurį iš kelių nusižiūrėtų kandidatų į KT teisėjus siūlyti Seimui. Galutinį sprendimą jis žada priimti sulaukęs specialiųjų tarnybų atsakymo dėl šių teisininkų biografijų.

Pasak prezidento patarėjos teisės klausimais Aušros Rauličkytės, šalies vadovo akiratyje buvo atsidūrę nemažai teisininkų, tačiau dabar apsistota ties keliomis kandidatūromis. "Kandidatūrų buvo įvairių, tačiau jos kito. Dabar tariamasi tik dėl kelių žmonių", - „Lietuvos žinioms“ sakė prezidento patarėja, nepanorusi atskleisti jų pavardžių.

REKLAMA

A. Rauličkytė patikino, kad V. Adamkaus pasirinkti teisininkai - visuomenėje žinomi ir gerbiami žmonės. Su nė vienu iš kandidatų apie galimybes tapti KT teisėju šalies vadovas nesikalbėjo. Tačiau, pasak A. Rauličkytės, prezidentas juos gerai pažįsta ir vertina jų veiklą.

Prezidentas savo pasirinktą kandidatūrą Seimo narių teismui žada pateikti gruodžio 20-ąją.

Kandidatas - išrinktas?

Kurį laiką netilo kalbos, kad vienas iš rimčiausių prezidento siūlomų kandidatų į KT teisėjus - atsistatydinęs vidaus reikalų ministras Raimundas Šukys. Tačiau KT teisėjo mantijos šiam teisininkui, regis, neteks matuotis. Teigiama, jog svarstomų kandidatų sąraše jo pavardės nėra.

„Lietuos žinių“ šaltinių duomenimis, V. Adamkus į KT žada siūlyti Mykolo Romerio universiteto Konstitucinės teisės katedros vedėją profesorių Gediminą Mesonį.

KT palikus dabartiniam jo pirmininkui E. Kūriui, V. Adamkui teks sukti galvą, kam patikėti ir šį postą. Dėl naujojo pirmininko šalies vadovas žada apsispręsti iki kovo. Pasak A. Rauličkytės, juo greičiausiai taps vienas iš senųjų KT teisėjų. "Įprastai pirmininkas pasirenkamas ne iš naujai atėjusių teisėjų, nes taip siekiama užtikrinti darbų tęstinumą", - aiškino patarėja.

Svarbu dorovė

Šiomis dienomis pasirinktų galimų kandidatų į KT teisėjus privalumus bei trūkumus skaičiuoja ir Seimo pirmininkas V. Muntianas. „Lietuvos žinioms“ jis teigė, kad svarsto keturias kandidatūras. Šiuos teisininkus parlamento vadovas pasirinko po ilgų konsultacijų su patarėjais.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų