Šiauliai, lapkričio 20 d. (BNS). Istorinę pirmąją pergalę trečiosiose ULEB taurės turnyro šešių komandų A grupės rungtynėse iškovojo varžybų debiutantai "Šiaulių" krepšininkai, antradienį namuose 85:76 (22:22, 21:24, 17:17, 25:13) įveikę "KK Bosna" (Bosnija ir Hercegovina) ekipą.

20 taškų nugalėtojams pelnė Jose Olivero, po 18 - Donatas Zavackas ir Antonio Grantas (per pirmąsias 12 minučių), 11 - Mantas Ruikis.

7 taškus į varžovų krepšį įmetė Saulius Kuzminskas, 5 - Gediminas Maceina, 4 - Artūras Masiulis, 2 - Rolandas Vaičiūnas.

Svečių gretose sėkmingiausiai žaidė Kyle`as Hillas (17 tšk.), Edinas Bavčičius ir Lance`as Williamsas (po 12 taškų).

Pirmuosius septynis taškus pelnė "KK Bosna" krepšininkai, tačiau iš karto spurtu - 9:0 - atsakė šiauliečiai ir iki 39-os susitikimo minutes komandos žaidė taškas į tašką bei nė vienai ekipai nepavyko atitrūkti daugiau nei šešiais taškais: aikštelės šeimininkai 17-ą minutę buvo įgiję 5-ių taškų pranašumą (41:36), o svečiai 28-ą minutę pirmavo šešiais taškais - 63:57.

Visą ketvirtąjį kėlinuką į kiekvieną taiklų šeimininkų metimą svečiai atsakydavo taip pat taikliu metimu. Viską nulėmė taiklus Donato Zavacko tritaškis, likus 42-m sekundėms iki rungtynių pabaigos, po kurio "Šiaulių" ekipos pranašumas padidėjo iki penkių taškų - 80:75.

Per likusį laiką svečiai skubėjo ir klydo, o Mantas Ruikis tiksliai realizavo baudų metimus, padidindamas skirtumą iki devynių taškų - 85:76.

Kitose antradienio rungtynėse A grupėje Berlyno "Alba" (Vokietija) komanda namuose 81:63 (23:12, 21:15, 19:14, 18:22) nugalėjo grupės autsaiderį Gilfordo "Heat" (Anglija) penketuką, o grupės lyderių dvikovoje Badalonos "DKV Joventut" (Ispanija) krepšininkai savo aikštėje nepaliko vilčių - 102:83 (31:12, 30:23, 21:23, 20:25) - Ankaros "Turk Telekom" (Turkija) klubui.

A grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, pralaimėjimai, taškų santykis):

1. Badalonos "DKV Joventut" (Ispanija) 3 3 0 272:215 2. Berlyno "Alba" (Vokietija) 3 2 1 233:212 3. Ankaros "Turk Telekom" (Turkija) 3 2 1 275:274 4. Sarajevo "KK Bosna" (Bosnija) 3 1 2 242:248 5. "Šiauliai" 3 1 2 245:258 6. Gilfordo "Heat" (Anglija) 3 0 3 196:256

Ketvirtąsias grupės turnyro rungtynes "Šiaulių" krepšininkai lapkričio 27 dieną žais namuose su Gilfordo "Heat" (Anglija) ekipa.

Iš viso dėl ULEB taurės kovoja 54 ekipos iš 25 šalių, burtų keliu suskirstytos į devynias grupes.

Į atkrintamąsias ULEB taurės turnyro varžybas pateks po tris geriausias kiekvienos grupės komandas bei penkios geriausios ketvirtąsias vietas grupėse užėmusios ekipos.