• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Turistams skirtuose straipsniuose dažniausiai stengiamasi aprašyti miestų bei šalių žavesį, girti juos ir raginti būtinai pamatyti. Tuo tarpu “turist.ru“ žurnalistai siūlo pažvelgti į viską šiek tiek kitaip.

REKLAMA
REKLAMA

Neretai tarp didžiųjų vienos šalies miestų egzistuoja priešiškumas – nesutaria Vilnius ir Kaunas, Madridas ir Barselona, Maskva ir Sankt Peterburgas... „Turist.ru“ žurnalistai teiravosi dviejų didžiųjų Rusijos miestų gyventojus apie kito miesto trūkumus. Įdomiausia tai, jog kritika buvo vienoda...

REKLAMA

Taigi, šiame straipsnyje – 11 priežasčių, dėl kurių maskviečiai nemėgsta Sankt Peterburgo.

1.    Klimatas mieste – atstumiantis. Jame įmanoma gyventi tik gegužę ir birželį, o kitu metų laiku – tai kenksminga sveikatai. Įdomu tai, jog, pasak maskviečių, išvykus už miesto 20-30 km, situacija pasitaiso.

2.    Į neviltį varo ir šviesa, mat žiemą čia nuolat tamsu, vasarą – neįmanoma miegoti dėl baltųjų naktų, sukeliančių maskviečiams tikrą pasibaisėjimą. Be to, pasak jų, dangus visada pilkas ir užklotas debesų.

REKLAMA
REKLAMA

3.    Piteris – Pilkumos miestas. Niūrus, apniukęs dangus, žmonės, dėvintys pilkus rūbus, pastatai – pilki arba geltoni. Gatvėse mažai žalumos, maža parkų bei alėjų. Išvada akivaizdi – kaip ir žmonės, augalai mieste gyventi negali.

4.    Miestas be galo plokščias – trūksta kalvų bei slėnių. Žmonės čia jaučiasi it ant stalo.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

5.    Sankt Peterburgas – „tuščių veidmainių“ miestas – čia perdažomas tik į gatvę nukreiptas namo fasadas ir 20 cm vidinės arkos dalies, kitką paliekant kaip buvę.

6.    Čia viskas veikia taip, kad tik gyventojams būtų nepatogiau – žmonių, norinčių nusipirkti metro bilietėlius, eilė visada bus išsidėsčiusi taip, kad iki įėjimo neprieitų bilietelius jau turintys keleiviai. Ir tik nebandykite nusipirkti bilietų traukinių stotyje! Vienoje salėje parduodami bilietai tik šiandienai, kitoje – tik porytdienai. O nusipirkti bilietą į naktinį traukinį, jei jis neišvyksta po kelių minučių, tiesiog neįmanoma.

REKLAMA

7.    Senuose namuose surasti reikiamą butą beveik neįmanoma – vienoje laiptinėje greta rikiuojasi butai, kurių numeriai yra 83, 5, 16 ir 33, o kitoje – 2, 80, 30 ir pan.

8.    Miesto transporto sistema – apgailėtina. Pervažiuoti Maskvą nuo vieno galo iki kito trunka vieną ar pusantros valandos. Sankt Peterburge – tiek pat. Tik tiek, jog atstumas dvigubai mažesnis...

REKLAMA

9.    Sankt Peterburge yra tokių rajonų, kur atsisako vykti netgi taksistai.

10.    Miesto gatvės visiškai nepritaikytos atvykėliams. Krypties nuorodos – ypatinga retenybė. Jų nėra net ir neseniai nutiestame šiauriniame aplinkkelyje. Visame „Obovodnoj“ kanale pavyko aptikti tik vieną nuorodą, į... Taliną.

11.    Piterio gyventojai didžiuojasi tuo, jog mieste pilna vietų, kur galima nebrangiai pavalgyti, bei keiksnoja Maskvos kainas. Tačiau sostinėje maistas beveik visada būna skanus, o Sankt Peterburge – dažniausiai ne. Be to, dažnai atrodo ne labai šviežias ir patrauklus. Galiausiai, kas sakė, kad stintas galima valgyti?

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų