REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Visi žinome, ką sako geri vadovai. Jeigu susidursi su problemomis, duok žinią ir aš tau padėsiu susidoroti. Tu toks nusiplūkęs, kodėl gi nepasiėmus laisvadienio.

REKLAMA
REKLAMA

Blogi vadovai taip tikrai nekalba. Skatinančios, drąsinančios ar padedančios frazės ir žodžiai ne jų sritis, rašo businessweek.com.

REKLAMA

Prasti viršininkai kalba visiškai priešingai. Pateikiame dešimt pačių niekšiškiausių frazių, kurias galite išgirsti iš savo vadovo. Galbūt darbe jums jau teko susidurti su vienu ar kitu čia pateiktu išsireiškimu.

1. Jeigu tau nereikia šio darbo, galiu surasti ką nors, kam reikia. Santykiai tarp darbdavio ir pavaldinių grindžiami subordinacija ir pinigine priklausomybe, tačiau didieji vadovai puikiai suvokia kad šių aspektų negalima akcentuoti. Taip, darbuotojas „parduoda“ savo darbo jėgą, tačiau būtina suvokti, kad norėdami išlaikyti gerus darbuotojus turite perlipti piniginės priklausomybės nuo darbdavio barjerą. Turite leisti darbuotojams jaustis savo darbo savininkais. Jūsų darbuotojai turi žinoti, kad jų darbas yra vertinamas. Tuo tarpu tik blogi vadovai mėgsta priminti darbuotojui samdinio dalią.

REKLAMA
REKLAMA

2. Nemoku tau už galvojimą. Būtent taip atkerta prastas vadovas, kuomet darbuotojas pasiūlo jam nepatinkančią idėją. Neretai originalios idėjos kelia šiurpą netikusiems vadovams, mat tokiu būdu yra atskleidžiama paties vadovo kūrybingumo stoka. Tokiomis frazėmis svaidosi žmonės, neturintys gebėjimo darbuotis komandoje. Gyvenimas pernelyg trumpas, kad švaistytumėte savo laiką dirbdamas drauge su tokiu viršininku.

3. Darbo metu nenoriu matyti tavęs landžiojančio į „Facebook“/„Skype“/„Twitter“ ir pan. Geri vadovai jau seniai suprato, kad protinį darbą dirbantiems asmenims nėra aiškių darbo laiko ribų. „Baltosios apykaklės“ dirba ir valgydamos ir miegodamos. Jų elektroninio pašto dėžutės prisipildo ir po 17 val. Jų užduotys niekada nesibaigia ir nesibaigs. Darbuotojai susirenka į biurą, tam kad dienos metu įveiktų daugybę iššūkių, o vakare grįžtų į savo mažą erdvę, kurioje praleis tą nedidelį laiko likutį. Tad nereikia stebėtis, kuomet darbuotojo smegenys dienos metu pradeda reikalauti darbo pertraukėlių. Mes nesame robotai. Retkarčiais mums reikia stabtelėti ir užsiimti neproduktyvia veikla. Jeigu matote kolegą bukai spoksantį į lubas yra galimos dvi tokios veiklos priežastys. Pirma, jūsų kolega nutarė snūstelėti dienos metu. Antra, jo galvoje šiuo metu kaip tik gimsta milijono verta idėja. O, galbūt, abu procesai vyksta vienu metu.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

4. Turėsiu tai galvoje. Yra tam tikrų žodžių, kurių nevartojame kasdienėje kalboje. Su šiais išsireiškimais susiduriame tik verslo aplinkoje. Turėsiu tai galvoje, reiškia – eik šalin nuo manęs ir mirk, nekalbėk su manimi tol kol pats tavęs neužkalbinsiu. Šios frazės potekstę galima traktuoti ir taip – aš nė neketinu atsižvelgti į tavo pasiūlymą ir noriu, kad žinotum, jog tavo nuomonę vertinu žymiai mažiau nei manai.

5. Kas tau davė leidimą šitaip pasielgti. Mano brolis dirbo didžiulėje technologijų kompanijoje. Kartą prieš vykstant į oro uostą drauge su kolegomis jis dalyvavo susitikime, įmonės būstinėje. 6 val. ryto kolegos susirinko konferencijų salėje, siekdami suderinti savo veiksmus prieš skrydį. Staiga atsivėrė durys ir vidun įžengęs vadovas piktai pasiteiravo, kas suorganizavo šį susitikimą. Esą, tik tam tikro rango vadovai turi teisę organizuoti susirinkimus. Po kelių mėnesių mano brolis metė šį darbą. Derėtų vengti žmonių, kurie yra apsėsti valdymo, leidimų ir absoliučios kontrolės manijos, ypač jeigu toks žmogus turi didžiulę įtaką jūsų karjerai.

REKLAMA

6. Mesk viską ir daryk tik tai kas liepta. Kiekvienas vadovas gali susidurti su paskutinės minutės užduotimi, kuri trūks plyš turi būti atlikta. Geri vadovai tokias užduotis skiria atsargiai ir tik esant rimtai būtinybei. Niekam tikę vadovai tokių darbų randa kasdien. Visos jų paskirtos užduotys yra vienodai svarbios ir visas jas būtina atlikti vienu metu.

7. Nesikreipk į mane dėl iškilusių problemų, kreipkis tik dėl jų sprendimų. Šis požiūris susiformavo dar tuomet kai buvo suvoktos darbuotojų galimybės savarankiškai priimti tam tikrus sprendimus, kaskart nelakstant pas viršininką dėl patarimo vienu ar kitu klausimu. Tokia požiūrio evoliucija sveikintina, tačiau nemažai vadovų neteisingai interpretavo šį principą. Blogas vadovas mano, kad pavaldinys visada turi mastyti savarankiškai ir vadovybei pateikti tik galimus problemų sprendimus. Komplikuota verslo realybė diktuoja kiek kitokį mastymo kampą. Neretai verslo procesai yra itin sudėtingi, tad darbuotojas, pastebėjęs problemą neretai gali būti nepakankamai kompetentingas ar pernelyg mažai informuotas, kad galėtų imtis savarankiško jos sprendimo.

REKLAMA

8. Man tai skamba kaip asmeninė problema. Viena tragiškiausių situacijų, su kuriomis man teko susidurti dirbant žmogiškųjų išteklių vadovu, nutiko Las Vegase. Dvi darbuotojos komandiruotės metu susitarė pasidalinti viešbučio kambariu. Naktį viena iš kolegių grįžo namo visiškai girta drauge su nauju trumpalaikiu draugu. Žinoma, antroji kambarioke neliko sužavėta tokiais veiksmais. Po kelionės man, kaip žmogiškųjų išteklių vadovui, teko kreiptis į tiesioginį prasižengusios darbuotojos vadovą. Išgirdęs istoriją jis nesugebėjo šioje situacijoje įžvelgti šiurkštaus darbinių santykių pažeidimo. Marketingo vadovo nuomone visas šis ginčas gali būti išspręstas privačiai tarp abiejų kolegių. Deja, toks požiūris nesutapo su maniškiu. Jeigu ir jūsų viršininkas nesugeba įžvelgti skirtumo tarp asmeninių ir darbinių problemų, tuomet turite didelę bėdą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

9. Turiu tam tikrų atsiliepimų apie tave… ir žinai visi aplinkui mano taip pat. Geras vadovas darbuotojams teikia pozityvius atsiliepus, siekdamas paskatinti ir įkvėpti savo komandą. Niekam tikęs vadovas nesišvaisto pagyrimais, bet visuomet randa progą pažerti kritikos. Be to jis mėgsta pabrėžti, kad kritiškai jūsų atžvilgiu yra nusiteikęs ne jis vienas, tačiau visa komanda. Netrukus toks vadovas įmonėje sukelia visuotinę nepasitikėjimo atmosferą. Darbuotojai pradeda bijoti net savo šešėlių, o kolektyve kurstomos apkalbų nuotaikos.

10. Tau pasisekė, kad šiais laikais iš viso turi darbą. Juokingiausia, kad taip kalbantys vadovai niekada nesusimasto, jog ir jie patys turi būti labai laimingi turėdami darbą. Esant aukštam nedarbo laipsniui laidymasis tokiomis frazėmis, reiškia, kad viršininkas niekaip negali patikėti tavo gebėjimu konkuruoti darbo rinkoje, kuomet aplinkui galima rasti krūvas daug geresnių darbuotojų. Žmonės, kurie nuolatos gyvena baimės būsenoje praranda gebėjimą pasitikėti savimi ir aplinkiniais. Tad, jeigu jūsiškis viršininkas nuolatos kelia baimę ir įtampą, net neabejokite savo galimybėmis susirasti daug geresnį darbdavį.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų