• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Galite kaltinti savo viršininką, bendradarbių apkalbas ar blogą žvaigždžių išsidėstymą, bet jei niekaip nesugebate gauti to seniai trokštamo paaukštinimo, tai gali būti, kad didžiausias jūsų priešas esate jūs pats, teigia News.com.au.

REKLAMA
REKLAMA

Turbūt nujaučiate, kad jūsų elgesys nėra pats geriausias, bet nėra ir visiška tragedija. Ir visgi kolegoms ir viršininkams gali pasirodyti kitaip. „Asmeninę karjerą dažniausiai sugriauna ne vienas konkretus poelgis, o jų „mišrainė“ – teigia asmeninio įvaizdžio ir elgesio etiketo ekspertė Anna Musson. „Neigiamas įvaizdis sukuriamas sudedant daugybę smulkių detalių, kurios pavieniui aiškaus vaizdo nesudaro“ – sakė ji.

REKLAMA

„Aš juos vadinu „vienaprocenčiais“ elementais. Kai sudedate visas dėlionės detales į vieną krūvą, tai ir pamatote, kad situacija nėra itin gera. Tos smulkmenos gali būti išties nežymios, pavyzdžiui apsmukusios kelnės ar nuolatinis gumos kramtymas.“ – teigė ekspertė.

Šiame saraše įvardinsime dešimt poelgių ir įpročių, kurie gali užkirsti kelią jūsų karjerai, kuri kadaise atrodė daug žadanti.

Dalykai, kurių reikia vengti:

1. Pasigėrimas bendradarbių vakarėlyje

Turbūt kiekvienas esame bent kartą smarkiai pasigėrę, bet kodėl gi nepagurkšnoti mineralinio vandens vietoj degtinės? Gal ir nebus taip smagu, bet bent jau nebūsite surastas posėdžių kambaryje, siurbiantis vyną iš virdulio ir dainuojantis itin prastą „Vyrai Mūrai“ versiją. O kur dar ta „tylioji“ iš finansų skyriaus, kuriai jūs kątik prisipažinote meilėje?

REKLAMA
REKLAMA

2. Pažinčių tinklo apleidimas

„Jūs esate verti tik tiek, kiek vertas jūsų pažinčių tinklas“ – sako Monique Kinerson, vyriausioji profesinio ugdymo konsultantė. „Tai nereiškia, kad reikia būti viršininko „šuniuku“, užtenka tik stengtis būti priekyje.“

3. Prižadėjimas, bet ne įvykdymas (t.y. paprasčiausias melas)

Toks poelgis greitai sugadins jūsų reputaciją ir sudarys nekompetentingo žmogaus įvaizdį. Dar blogiau – negerai atrodys ir kiti nuo jūsų darbo priklausantys bendradarbiai, todėl greitai tapsite nebėgstamu kolega.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

4. Prašote atsiliepimų, bet jų nepaisote

Sunku nepersijungti į savigynos „rėžimą“ kai kažkas kritikuoja jūsų darbo rezultatus. Ir visgi savigyna nėra geras sprendimas. Aplinkiniai pradės galvoti, kad jūs visai nenorite lavinti savo įgūdžių ar siekti aukštesnių rezultatų.

Prašykite atsiliepimų ir konstruktyvios kritikos, priimkite ją drąsiai, nesvarbu kokia ta kritika bebūtų. Naudokite ją savo klaidoms ištaisyti ir darbo kokybei pagerinti.

5. Asmeniniai elektroniniai laiškai

Nuolatinio bendravimo dievas yra žiaurus ir blaškantis. Būtent dėl to reikia su juo kovoti. „Elektroniniai laiškai yra dokumentai, kurie priklauso bendrovei ir neturi būti sunčiami asmeniniais tikslais,“ – sako profesinio ugdymo ekspertė Kinerson. „Net jei juos ir ištrinsite, tai nereiškia, kad jie tiesiog pradings.“

REKLAMA

6. Negalvokite, kad darbas visada už save kalba

Kompanijų viršininkai gali būti stebėtinai kurti jūsų geriausiems pasiekimams. Jei darbo rezultatą pristatėte laiku ir reikalavimus net viršijote – nesidrovėkite ir užsiminkite apie tai.

7. Socialiniai tinklai darbe

Geriau nesigirti Facebook tinkle, kad į darbą neatėjote vien dėl to, kad tingėjote, o ne dėl ligos. „Dėka socialinių tinklų dabar bet kuriuos du žmones skiria vidutiniškai 3,71 „draugai“ – įspėja ekspertė Kinerson. „Labai tikėtina, kad jūsų žinutė anksčiau ar vėliau pasieks jūsų viršininkus.

REKLAMA

8. Entuziazmo stygius

„Visada keltike ranką, jei kažkas siūlo apmokymus ar kokius nors kursus. Išsilavinimas nesibaigia universitetu.“ – pataria profesinio ugdymo žinovė. „Jei apmokymų nėra, tai bent jau stenkitės vytis didžiuliais šuoliais tobulėjančias technologijas.“ – sako ji. Atsisakymas mokytis moderniausių ir naujausių darbo priemonių greitai jus pavers technologiniu beraščiu, paliktu kampe skaičiuoti pieštukų ir sąvaržėlių.

9. Nepabėkite, jei supykote

Kartais kyla mintys tiesiog mesti viską, parodyti viršininkui pirštą ir su trenksmu išeiti iš darbo. Ir visgi toks dramatiškas poelgis gali nesmagiai atsirūgti, kai kitą rytą turėsite praleisti knaisiodamiesi po darbo skelbimų skiltį.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

10. Nekalbėkite per garsiai ar su bet kuo

Biuro politika gali būti beveik tokia pat žiauri, kaip ir Pietų Amerikos muilo opera. Kartais geriau nesikišti į kitų darbuotojų tarpusavio ginčus. Svarbu ir nesimėtyti blogais komentarais apie įmonės direktorių ar jo keistą potraukį velvetiniams švarkams. Niekada negali žinoti, kas to pokalbio klausosi (dažniausiai tai būna pats direktorius).

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų