REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Skrandžio vėžys nėra labai dažna vėžio forma – būtent todėl šios ligos simptomus žino ne visi. Yra vienas skrandžio vėžio požymis, į kurį ekspertai ragina būtinai atkreipti dėmesį.

Skrandžio vėžys nėra labai dažna vėžio forma – būtent todėl šios ligos simptomus žino ne visi. Yra vienas skrandžio vėžio požymis, į kurį ekspertai ragina būtinai atkreipti dėmesį.

REKLAMA

Didžiojoje Britanijoje skrandžio vėžiu kasmet suserga maždaug 6600 žmonių – tai viena rečiausių vėžio formų šalyje. Būtent todėl, kad liga serga nedaug žmonių, jos simptomai dažnai lieka nepastebėti, rašoma mirror.co.uk

Vienas iš didžiausių skrandžio vėžio rizikos faktorių yra amžius – dažniausiai šia liga suserga vyresni nei 50 metų amžiaus vyrai. Skrandžio vėžys taip pat dažnesnis tiems, kurių artimi giminaičiai ar šeimos nariai – broliai, seserys, pusseserės ar pusbroliai – jau yra sirgę šia liga.

Vėmimas po valgio

Nors labai dažnai skrandžio vėžio simptomus pastebėti gali būti sunku, vienas svarbus požymis yra vėmimas po valgio. Be pykinimo pavalgius, skrandžio vėžys dar pasižymi šiais simptomais:

REKLAMA
REKLAMA
  • Rėmuo ar rūgščių refliuksas – tai antrasis pagal dažnumą skrandžio vėžio požymis, atsirandantis tuomet, kai skrandžio rūgštys kyla stemple ir sukelia graužimą;
  • Sunkumas ryjant maistą (disfagija) – tai dar vienas dažnas skrandžio vėžio simptomas, kai ryti maistą pasidaro sunku, jis ryjant limpa prie gomurio;
  • Virškinimo sutrikimai – gali dažnai pūsti pilvą, dėl dujų sankaupų ima raugulys. Nors tokia būklė savaime nepavojinga, jei šį simptomą pastebite kartu su kitais skrandžio vėžio požymiais, geriau apsilankyti pas šeimos gydytoją;
  • Valgant labai greitai pasiekiamas sotumo jausmas – tai paskutinis ir svarbiausias skrandžio vėžio simptomas. Net ir labai nedaug suvalgius tuoj pat pasiekiamas sotumo jausmas.

Be šių pagrindinių simptomų, taip pat yra ir keletas antrinių požymių, kurie irgi gali reikšti skrandžio vėžį. Tai gali būti:

REKLAMA
  • dingęs apetitas;
  • neplanuotas svorio kritimas per pastaruosius 6–12 mėnesių
  • guzelis pilvo viršuje
  • skausmas pilvo viršuje
  • bendras vangumas

Svarbu pastebėti, kad jei sergate kitomis skrandžio, stemplės ar žarnyno ligomis, pavyzdžiui, turite rūgščių refliuksą, visi šie simptomai taip pat gali būti jums būdingi. Tačiau bet kuriuo atveju svarbu pasitikrinti, jei simptomai sustiprėja ar pasikeičia, nes tokios lėtinės ligos taip pat didina pavojų susirgti skrandžio vėžiu.

Ką daryti, jei nerimaujate dėl skrandžio vėžio?

Pastebėję kurį nors iš šių simptomų kuo greičiau kreipkitės į savo šeimos gydytoją, nes jei kartais tai iš tiesų būtų vėžys, ankstyva diagnozė padės ligą išgydyti. Šeimos gydytojas apžiūrės jūsų pilvą, paims šlapimo ir išmatų mėginius bei padarys kraujo tyrimą.

Jei bus nuspręsta, kad reikia atlikti išsamesnius tyrimus, būsite nukreipti pas specialistus. Jei jums pasireiškia tam tikri simptomai, nukreipimas bus skubus, tačiau nė vienas iš šių simptomų dar šimtu procentų nereiškia, kad sergate skrandžio vėžiu. Jei nerimaujate, visų pirma pasitarkite du savo šeimos gydytoju.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų