Vyras - daiktų kaupėjas gana įprastas reiškinys, keliantis grėsmę tvarkai namuose. Su tuo kovoti geriausia pasitelkiant visas moteriškas gudrybes ir diplomatiją.
Vyras-daiktų kaupėjas iš esmės skiriasi nuo moters. Moteris paprastai kaupia naudingus daiktus (rūbus, avalynę ar pan.) bei kartas nuo karto peržiūri savo atsargas (dažniausiai tam, kad atsirastų vietos naujiems daiktams) ir išmeta viską, ko jai nebereikia ar kas nėra madinga, rašo portalas sob.ru.
Tuo tarpu vyras daiktus kaupia iš idėjos. Jeigu jis pradėjo kolekcionuoti kokius nors širdžiai mielus daiktus (pvz., alaus bokalus ar kompiuterio detales, kurių niekada nepanaudos), tai pabaigos nesulauksi, ir nereikia tikėtis, kad jis atliks savo daiktų reviziją. Šie daiktai jam - besąlygiška vertybė, o būdamas tikras vyras savo principų jis niekada nekeis.
Jums tiesiog pasisekė, jei jūsų vyras - pedantiškas kolekcionierius ir savo geologinę kolekciją laiko specialioje spintoje bei du kartus per dieną jos stiklines duris nuvalo drėgnu skudurėliu. Tokia kolekcija užima tam tikrą plotą ir interjero per daug negadina. Tačiau jei gyvenate su stichišku kolekcionieriumi, o jo eksponatai mėtosi ant visų horizontalių paviršių, tvarkai ir taikai namuose iškyla didelė grėsmė. Kartais atrodo, jog paprasčiau būtų nusipirkti didesnį butą ir skirti visam šlamštui atskirą kambarį nei suvaldyti šią stichiją. Tačiau yra ir kitų būdų.
Visų pirma reikia pabandyti stichišką daiktų kaupėją pervesti į tvarkingo kolekcionieriaus lygmenį. Tačiau organizacinio darbo reikės imtis pačiai: nupirkite spintą-vitriną, sudėliokite ten eksponatus, prie kiekvieno padėkite aiškinamąjį lapelį su užrašu, o vėliau savo darbo rezultatą parodykite kolekcijos savininkui. Gali būti, jog jus jis iš karto užmuš, tačiau yra tikimybė, kad jį įkvėps ši idėja ir jis savarankiškai ims tvarkyti savo kolekciją.
Jei kolekcionieriaus iš savo vyro padaryti nepavyks, reiškia, kad jo daiktų rinkinys - stichiškas ir tikriausiai eksponatai jam nėra tokie svarbūs, kaip jis skelbia. Paimkite ką nors iš seniausių jo kolekcijos eksponatų ir tyliai išneškite į konteinerį. Jei per savaitę nekils didelis skandalas dėl dingusio brangiausio daikto, drąsiai tęskite partizaninę kovą.
Vadovaukitės šiuo metu populiarios sistemos „Fly-lady“ principu: kiekvieną kartą, kai išeinate iš namų, paimkite 10 labiausiai apdulkėjusių daiktų ir išmeskite juos į konteinerį. Gali būti, jog vėliau jūsų mylimasis pastebės, jog bute tapo lengviau kvėpuoti, o laiką, kurį skyrėte daiktų tvarkymui, dabar praleidžiate su juo.
Jei nesate įsitikinusi, kad kurio nors eksponato išnykimas nesukels audringos reakcijos, savo planą įgyvendinkite dviem etapais: pirma išmetimui skirtus daiktus padėkite į dėžutę ar į spintą, po kurio laiko bandykite savo antrajai pusei priminti dingusias brangenybes. Paskui galėsite ramiai išmesti viską, ko jis neįstengė įsiminti. Galbūt šis būdas sudėtingesnis, tačiau jis apsaugos nuo audros namuose.
Ypatinga yra popierinio šlamšto kaupėjų kategorija. Dažniausiai jai priklauso poetai ar rašytojai. Sudėtinga, nes šis šlamštas yra intelektualinės vertybės, kurių svarbą ir aktualumą sunku įvertinti iš pirmo žvilgsnio. Jums reikės tapti savo vyro sekretore ir pagal kategorijas sudėlioti bilietėlius, ant kurių užrašyti eilėraščiai, laikraščių puslapius su pastabomis paraštėse, reklaminius vokus, ant kurių užrašyta dar viena geniali idėja ar telefono numeris.
Nuolat stebėkite, ką kuria jūsų vyras, analizuokite, ar mintis, užrašyta ant raštelio, kurį ketinate išmesti, jau buvo įkūnyta. Stenkitės pastabas, eilėraščius ir telefonų numeris perkelti į elektroninį formatą, tuomet bus lengviau pasiteisinti, jei netyčia pradanginsite dar vieną „Karo ir taikos“ užmanymą.
Galų gale, jūsų darbo rezultatas bus dokumentinis romanas, kurį su dideliu susidomėjimu perskaitys jūsų vaikai ir kuriuo didžiuosis jūsų anūkai.