Visi tvirtina, kad violetinė dabar madoje. Tai tiesa. Tačiau violetine dažnai laikomos visos spalvos tarp raudonos ir mėlynos. Su tuo sutikti negalima.
Taigi, kas yra violetinė? Iš tiesų tai tik lašelis panašių ir kartu visiškai skirtingų spalvų jūroje. Galima užmerkti akis ir nepastebėti skirtumo tarp rašalo, baklažanų, slyvų ir alyvų spalvos. Tačiau violetiniais atspalviais vadinti purpurinę, bordo, avietinę ir vos ne rožinę yra per daug. Taigi jų čia nepainiosime. Kalbėsime tik apie violetinę.
Iš kur atsirado ši spalva sunku pasakyti. Jos likimas sudėtingas, ji retai būna populiari. Kartais eksperimentuodami dizaineriai ją ištraukia iš užmaršties ir, regis, patys stebisi savo drąsa.
Tačiau jei ši spalva atsiduria dėmesio centre, stengiamasi atskleisti jos įvairiapusiškumą. Mano versija, kad šį kartą violetinė spalva išaugo iš fuksijos. Pamenate fuksiją? Visai neseniai žingsnio nebuvo galima žengti be jos - ryškios, pulsuojančios.
Niekas negalėjo paaiškinti, kas tai per spalva ir iš kur ji atsirado, tačiau be jos apsieiti buvo neįmanoma. Tačiau fuksija dėl savo įkyrumo greitai atsibodo ir tapo blogo skonio požymiu, nes buvo naudojama per dažnai ir ne vietoje.
Tačiau fuksija neišnyko be pėdsakų, o perėjo į vyšninę, avietinę, purpurinę (jos pernai buvo naudojamos baldų kolekcijoms apipavidalinti). Šiais metais dizaineriai rinkosi sodresnius ir šaltesnius atspalvius, taigi visame grožyje atsiskleidė violetinė. Perėjimas buvo toks nepastebimas, kad kai kurie iki šiol mano, jog ir dabar madinga fuksija.
Nežiūrint į tai, kad violetinė madinga, negalima sakyti, kad jis užpildė viską. Vis dėlto baldai ne drabužiai, čia reikia būti atsargesniam. Violetinė nėra viena iš pagrindinių spalvų, todėl greitai atsibosta. Ne visur ji tinkama. Tarkim, violetinis miegamasis ar svetainė - viena, o virtuvė ir vaikų kambarys - visai kas kita. Be to, esant tokiai atspalvių įvairovei niekada nepavyks parinkti harmoningo derinio.
Tačiau naudoti tam tikrus violetinius akcentus nekenks. Pavyzdžiui, svetainėje, kurioje derinamos baltos ir juodos spalvos, puikiai tiks violetinis kilimas ar violetinė sofa ir foteliai.
Kita vertus, minkštų baldų spalvų mada yra sąlyginis dalykas. Visada buvo galima rasti baldų, tinkančių įvairiam skoniui. Violetinių atspalvių buvo galima aptikti ir anksčiau, tačiau dabar gamintojai akcentuoja būtent šią spalvą.
Nors yra firmų, kurios visada buvo neabejingos violetinei. Pavyzdžiui Giovannetti: jie dažnai pristato savo violetinius modelius. Tiesa, jų fluorescencinis variantas šiuo metu laikomas ypač nemadingu.
Kai kurios firmos surizikavo violetine spalva nudažyti spintas. Tačiau geriau per daug tuo nesižavėti, ypač jei jūsų susidomėjimą nulėmė vien mada.
Kitaip nei sofa ar spinta, fotelis ar kėdė nėra toks įpareigojantis daiktas. Šiuo atveju viskas priklauso nuo atspalvio. Jei violetinė rami ar blyški, ji gali būti derinama su ruda, tamsiai pilka ar kokia nors kita neutralia spalva. Taip ji labai neįkyrės ir per daug neblaškys dėmesio.
Tačiau jei jums norėsis violetinės, geriausia užeiti į indų parduotuvę ar tekstilės skyrių. Klasikinis dekoro žinovų patarimas: jei tiksliai nežinote, ko norite, nusipirkite pagalvėlę. Taip patenkinsite permainų troškimą, o kai senas užvalkalas atsibos, jį išmesti ir pakeisti nauju bus ne taip sudėtinga.
Nors šiuo atveju geriausia rinktis indus. Čia įvairovė didesnė, o violetinis stiklas ar krištolas atrodo puikiai: paslaptinga, kilnu, bet ne slogu ir niūru. Pradėti galima nuo Baccarat. Jų indų spalvų žaismas itin viliojantis: pirmame plane atsiduria tai viena, tai kita spalva, visai kaip gyvenime.