• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Žmonės, kurie kasdieniame gyvenime įgudę kontroliuoti savo kalbą ir elgesį, dažniausiai lengvai atranda partnerį ir romantiniams santykiams. Tačiau amerikiečių psichologų tyrimai rodo, kad vėliau jie praranda interesą kurti bendrą buitį ir ignoruoja savo įsipareigojimus kur kas dažniau nei tie, kurių bendravimo manieros gana tiesmukiškos.

REKLAMA
REKLAMA

Northwestern University profesorius Maiklas Rolofas tvirtina, kad susitvardantys žmonės primena visuomeninius chameleonus - jie akimirksniu pagauna situaciją ir tendencijas, ir niekada nepasako to, kas gali nuliūdinti kitus. Todėl jie yra mėgstami ir populiarūs.

REKLAMA

Prie šių išvadų profesorius priėjo bendradarbiaudamas su kitais socialinės prichologijos ekspertais ir ištyręs 97 vienišus jaunus žmones. Mokslininkai domėjosi, kokiu būdu savikontrolė veikia romantinius santykius.

Paaiškėjo, kad nuolat save kontroliuojantys žmonės - tie, su kuriais mes linkstame užmegzti artimus santykius - patys praranda laimės jausmą ir mažiau prisiriša prie partnerių nei tie, kurie rečiau spaudžia mygtuką "savikontrolė".

REKLAMA
REKLAMA

Tai nereiškia, kad save kontroliuojantys žmonės veidmainiauja. Jie sėkmingi, lengviau gauna ko nori, tačiau, deja, netenka sugebėjimo džiaugtis gyvenimu.

Tie, kurie mažai jaudinasi dėl savo tinkamo elgesio visuomenėje ir neslepia savo tikrųjų jausmų, kad išvengtų konfrontacijos ir bet kokia kaina išsaugotų savo veidą, labiau prisiriša prie partnerių ir yra visiškai patenkinti savo santykiais bei ryšiais, konstatuoja mokslininkai.

Už tiesmukumą, žinoma, tenka mokėti, nes nuoširdumas gali sužeisti ir todėl ne visada būna suprastas artimųjų. Laimei, gyvenime viskas subalansuota, mano profesorius Rolofas. Žmogus paprastai turi bruožų, kurie, jeigu jis ir negali išjungti savikontrolės ir neatsiskleidžia iki galo, vis dėlto sugeba tam tikromis aplinkybėmis - "kai reikia", - atrodyti bejėgis. Tai padeda žmonėms suartėti.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų